Philips Ultinon Pro9000 H4 - bardzo zły rozkład strumienia światła

27 Lut 2022, 16:29

Witam, na poczatku prosze o pominiecie kwestii prawnych, poniewaz nie mieszkam w Polsce. Dodam rowniez, ze wybralem te zarowki LED dlatego, ze niby powinny dawac idealna linie swiatlo/cienia, aby nie oslepiac jadacych z naprzeciwka...

Zarowki zalozylem do Nissan Note E11. Granica swiatlo/cienia jest idealna, ostra, w odpowiednim miejscu, natomiast zarowki w ogole nie oswietlaja obszaru przed samochodem, strumien swiatla zaczyna rozkladac sie dopiero jakies 10-12m przed samochodem, przez co jazda staje sie niemozliwa. Nie spotkalem sie z negatywnymi opiniami na temat tych Philipsow. Kupione z oficjalnego sklepu producenta, wiec nie sa to podrobki. Co moze byc przyczyna takiego efektu? Ogladalem kilka filmow na YT z tymi zarowkami i nigdzie nie ma takiego efektu...

Dziekuje za odpowiedzi
rafal328
Nowicjusz
 
Posty: 6

27 Lut 2022, 21:57

Na pewno poprawnie założyłeś żarówki? Podłączyłeś je odpowiednio chodzi mi o to czy czasem zamiast mijania nie świecą drogowe.

W reflektorach które nie są soczewkowe z tego co wiem nigdy to światło nie rozchodzi się idealnie ale to co opisujesz to raczej wygląda mi na jakiś problem z montażem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

27 Lut 2022, 22:05

Podlaczone na pewno dobrze, kostka od H4 jest 3 pinowa, nie ma mozliwosci innego podlaczenia. Zamontowane rowniez poprawnie, sprawdzalem kilka razy. Po prostu na normalnych wolframowych swiatlo rozchodzi sie dosc rownomiernie (po okregu) pod linia swialo/cienia, na LEDach rozchodzi sie bardzo plasko, przez co obszar przed samochodem jest ledwo oswietlony...

Tylko to nie sa LEDy za 100zl, a naprawde zachwalany produkt za okolo 600...

Naprawde nie moge zrozumiec powodu tego zachowania...
rafal328
Nowicjusz
 
Posty: 6

27 Lut 2022, 22:17

rafal328 napisał(a):Co moze byc przyczyna takiego efektu?
konstrukcja żarówki to raz a 2 led świeci tak mocno w Lampie ze "rozmywa" wiązkę światła
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16104
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

27 Lut 2022, 22:22

Wiem, jakie to żarówki i ogólnie mają dobre opinie.

Sprawdzałeś regulację świateł? Generalnie obszar przed samym samochodem nigdy nie jest oświetlony na odcinku do jakiś dwóch, trzech metrów jeżeli chodzi o podłoże. Jednak 10 m to już sporo. Patrzyłeś z ciekawości stawiając jakiś niewysoki 10 cm przedmiot przed samochodem na ziemi czy będzie oświetlony?

Masz może jakieś zdjęcie z tego oświetlenia tymi ledami?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

28 Lut 2022, 08:48

Na szybko mam takie zdjecie z zza dnia, ale widac jak rozklada sie swiatlo. Na zwyklych zarowkach dol nie jest odciety w ten sposob.

Mieszkam w UK jakby ktos chcial skomentowac oswietlanie pobocza po lewej stronie

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

rafal328
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    NASCAR Camry w 4 odsłonach
    Atrakcją na targach SEMA 2017 stoiska Toyoty były wyścigowe Camry, które zaprezentowali topowi kierowcy NASCAR – Martin Truex Jr., Kyle Busch, Denny Hamlin i Daniel Suarez. Martin Truex oraz Kyle Busch startują ...
    Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...

28 Lut 2022, 09:57

Oba zdjęcia jak rozumiem to widok wiązki światła na zwykłych żarówkach czy już na ledowych?

Tu w ciągu dnia nie ma co oceniać i można jedynie sprawdzić odcięcie wiązki światła. Najlepiej test zrobić w nocy stając w odległości około 10-15m od ściany i będzie wszystko ładnie widać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

28 Lut 2022, 10:26

Nie każdy reflektor nadaje się do żarówek LED i nie chodzi mi o kwestie prawne. Konstrukcja takiego reflektora jest inna i może powodować problemy jakie opisujesz.

Kup normalne żarówki dobrej firmy i nie wymyślaj koła na nowo.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Lut 2022, 11:51

Z doświadczenia wiem, że żarówki ledowe w reflektorach halogenowych, nawet soczewkowych nie spełniają swojej roli. Kombinowałem kiedyś w różny sposób z różnymi żarówkami ( i halogenowymi i ledami i pseudoksenonami ) i wierz mi, że nie ma to najmniejszego sensu. Do reflektorów halogenowych muszą być żarówki halogenowe. Od razu dopowiem, że nie ma sensu bawić się z żarówkami typu 4200K czy 5000K. Owszem, świecą z taką barwą, ale kosztem jasności świecenia, ponieważ barwa uzyskana jest nie przez żarnik, tylko przez zabarwienie bańki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Lut 2022, 13:30

Zdecydowalem sie na te LEDy tylko ze wzgledu na to, ze w testach naprawde dobrze swieca, nawet H4 i nie oslepiaja jadacych z naprzeciwka ze wzgledu na odpowiednia geometrie diod. Wczesniej myslalem o NightBreaker 200, ale pokusilem sie...
rafal328
Nowicjusz
 
Posty: 6

28 Lut 2022, 16:17

Jedz z tymi żarówkami na SKP i zobaczysz jak świecą i czy da się wyregulować. Nic innego nie wymyślisz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Mar 2022, 10:15

Bylem na ustawieniu swiatel, nie moglem byc przy samochodzie, zeby zobaczyc jak byly ustawione wczesniej, niestety...

Ponizej porownanie halogenow z LEDami na scianie

Halogeny

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



50/50

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



LED

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Jak widac, caly dol jest nieoswietlony...

Ponizej zdjecie z parkingu, w rzeczywistosci nie widac tej niebieskiej poswiaty przed samochodem, tak jakby droga nie byla oswietlona, a przedmiot okolo 3m przed samochodem, w rzeczywistosci LEDWO rzuca cien...

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tak samo okolo 5-6 metrow przed

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tutaj zdjecie z lesnej drogi z LEDami, niestety nie mam z halogenami...

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Dodatkowo jeszcze jedno z LEDami na sciane w nocy, widac, ze strumien jest plaski... bez dolu...

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

rafal328
Nowicjusz
 
Posty: 6

01 Mar 2022, 10:41

Ile razy mamy jeszcze mówić, że LEDy się nie nadają do tych lamp? Dobrze że w Polsce jest to zakazane (chociaż ludzie i tak montują, moda jak na spojlery w Golfach 3).

Kup normalne markowe żarówki i odpuść.

Albercik, nie wiem czy się zgodzę z tymi 4200-5000K. Mam OSRAM Blue Intense 4200K i uważam że świecą bardzo dobrze (nie wiem jakie były wcześniej, ale różnica jest znacząca).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8841
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Mar 2022, 10:45

Myślę, że tu wina nie tyle leży po stronie samych żarówek LED-owych, co po stronie reflektora halogenowego. LED-y mają inny strumień światła ( świecą albo światłem rozproszonym albo wiązką ) i ten strumień światła inaczej pada na odbłyśnik w reflektorze niż strumień żarówki halogenowej, pod którą ten odbłyśnik jest skonstruowany ( kąt prawo-lewo i kąt góra-dół ) oraz samo wyprofilowanie tego odbłyśnika.
Trzeba tu pamiętać o tym, żer żadna żarówka LED do samochodu nie homologacji. Bo tak naprawdę w żadnym samochodzie nie ma w przednich reflektorach żarówek LED-owych. Są reflektory LED-owe, ale to jest zespół diód LED-owych odpowiednio ustawionych i reflektor też jest skonstruowany pod kątem diód LED-owych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Mar 2022, 10:51

galakty napisał(a):Albercik, nie wiem czy się zgodzę z tymi 4200-5000K. Mam OSRAM Blue Intense 4200K i uważam że świecą bardzo dobrze (nie wiem jakie były wcześniej, ale różnica jest znacząca).

I jadąc po ciemku, nieoświetlona drogą jaką barwę światła masz na drodze - lekko żółtawą, białą czy lekko niebieskawą? Bo mnie świecą ciutek lepiej niż zwykłe żarówki, ale światło na drodze jest dalekie od białego. Jest raczej lekko żółtawe. Kiedyś kupiłem na próbę Osram Cool Blue Boost 5000K i te fajnie świeciły białym światłem, ale miały jedną wadę - miały 80W zamiast 55W. I dlatego chyba fajnie świeciły, bo bańka była zabarwiona na niebiesko i przy 55W to światło byłoby zapewne ciemniejsze. No ale je wymontowałem, bo kable zaczynały sie dość mocno grzać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000