Pierwsze auto, dłuższe trasy, do 10 tys

12 Sty 2022, 20:40

Już pomijając że ASO nie znaczy jakość, przynajmniej w Polsce.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

12 Sty 2022, 21:00

galakty napisał(a):Już pomijając że ASO nie znaczy jakość, przynajmniej w Polsce.


Tia to niech Ci Kao napiszę o Francji :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

12 Sty 2022, 21:34

szybki napisał(a):Tia to niech Ci Kao napiszę o Francji
o boszeee nie chcecie tego słyszeć :naughty: a ok namówiłeś mnie, ogólnie jest tak że naprawdę duże firmy bogate firmy jeszcze trzymają poziom ale wejdz do jakiejś małej renóweczki forda czy kia :lol: nie przesadzę mówiąc że ja w pl miałem warsztacik na wyższym poziomie niż tu małe ASO, niedługo mam wizyte w Fordzie to mogę pstryknąć foto, klepisko, garaż z pustaka niczym nie wykończony i taki ASO już 20 lat funkcjonuje a i mam 3 ciekawe przypadki z tamtego roku, 2 gości dało do renówki ( nie te same warsztaty) auta na zmianę rozrządu, popłacili i nawet śruby od osłony rozrządu nie był odkręcone a jednego rozrząd pękł po 3 tyś km w włoszech. 3 to jak w Mlu mieli zrobić wyciek oleju z okolic skrzyni, naprawa trwała 7 miesięcy 2 razy wyciągali i zakładali skrzynię wymieniając uszczelniacze, klient musiał z policją jechać po auto i zabrał ze skrzynią i innymi częściami w bagazniku :naughty: ciekawostką jest to że inny mechanik namierzył że wyciek oleju był z rurki nad skrzynią :lol: takie to tu ASO.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0

12 Sty 2022, 22:01

galakty napisał(a):Poprzednio auto było naprawiane w szopie, a ten do ASO chce jechać :lol:

Jak ja lubie takie wypowiedzi, poprzedni właściciel jeździł do ASO ale w PL każdy wie że wszyscy w szopach naprawiają :mrgreen:
Górczyk
Nowicjusz
 
Posty: 10
0

20 Sty 2022, 05:43

Opłacałoby się zrobić chiptuning tego wozu? Brakuje trochę kopa na autostradach. Nie chodzi o vmax ale ogólnie dynamikę. Z jazdy jestem bardzo zadowolony. Koszt modyfikacji niewielki bo 800 zł w Jura Tuning (do około 120 km Stage 1 może się udać). Martwi tylko, że ludzie czasami w opiniach u nich piszą, że wgrywają gotowce. Ktoś coś słyszał? Nie wiem, czy nie lepiej by było najpierw zrobić gruntowne sprawdzenie np. stan wtrysków?
YourDoom
Początkujący
 
Posty: 59
0

20 Sty 2022, 07:01

YourDoom napisał(a):Martwi tylko, że ludzie czasami w opiniach u nich piszą, że wgrywają gotowce.
i co w tym dziwnego, tak się poprostu robi w tym przypadku przy stage 1 ewentualnie nanosi się poprawki. Nie ma sensu robić tego od podstaw gdy masz juz wyklepane setki takich aut.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie wpadnij w dziurę
    Zima powoli ustaje, a wraz z wyższymi temperaturami i topniejącym śniegiem na drogach pokazują się dziury. Jazda po takiej ulicy wymaga od kierowcy sporo cierpliwości i umiejętności. Zwłaszcza, że nieumiejętne pokonywanie ...
    Porsche 918 Spyder hybrid - 2,6 sek., 887 KM
    Niemcy postanowili zaproponować światu jeden z najmocniejszych układów hybrydowych. W przypadku zaprezentowanego w 2010 roku na Salonie Samochodowym w Genewie i wprowadzonego do sprzedaży w 2013 roku modelu 918 Spyder, ...

20 Sty 2022, 07:46

YourDoom napisał(a):Nie wiem, czy nie lepiej by było najpierw zrobić gruntowne sprawdzenie np. stan wtrysków?

Lepiej. Jedź do kogoś na program niech Ci wsjo sprawdzi a potem zapora softa.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

20 Sty 2022, 08:08

To zależy czy on wgrywa gotowca i potem stroi, czy wgrywa i do widzenia. Do tego hamownia by się przydała i sprawdzenie parametrów.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

20 Sty 2022, 09:28

Ok, zapisałem auto do przeglądu na dziś. Zobaczymy, co wyjdzie i co trzeba poprawić. Taki przegląd zawiera też ocenę dwumasy, sprzęgła, wtrysków itd? Przejechałem około 300 km samochodem, ale dziś teraz znalazłem czas na wizytę w warsztacie. W okolicznych warsztatach dopiero 4 lutego był wolny termin na wymianę rozrządu :o Też zapisany.

Cena 800 zł zawiera hamownię.
YourDoom
Początkujący
 
Posty: 59
0

20 Sty 2022, 10:06

YourDoom napisał(a):Cena 800 zł zawiera hamownię

Cena nie ma znaczenia liczy się wiedza tuningowca który na hamce po logach określi Ci w którym miejscu jest Twój motur z resztą typu wtryski, turbina itp.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

20 Sty 2022, 13:33

Jeśli mówimy o 1,9/105 to kolega miał w A3, szału się nie zrobi, chip 120 koni to i tak na autobanach będzie się meczył bo górą nie uciągnie.
Dużo lepsze są te starsze 1,9 tdi tam było 130 czy 150 koni i większe możliwości. Chyba że jakieś konkretniejsze dłubanie w silniku.
Jaczek
Nowicjusz
 
Posty: 8
0