Pierwsze auto

13 Wrz 2018, 21:07

Cześć! Szukam dla siebie pierwszego autka; będzie głównie służyło do dojazdów do pracy - krótkie dystanse czyli benzyna, nie potrzebuje mega osiągów ma to być tanie auto w eksploatacji którym nauczę się jeździć Mój budżet to ok. 5 tyś, który można naciągnąć jeśli będzie trzeba, mam 20 lat więc fajnie aby autko jakoś wyglądało nowocześnie a nie pojazd dla rencistów. Celuje w segment B/C. Moja propozycja to peugot 206 z silnikiem 1. 4 lecz znajdę go w takim budżecie? Pochodzę z Konina(woj. Wielkopolskie)
Cr0P
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 04 2016
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

13 Wrz 2018, 21:09

Nie ma co ograniczać się do jednej marki, trzeba brać to co najlepsze się trafi
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Wrz 2018, 21:59

Ogólnikowe porady... Lecz jaka marka, model, silnik godny polecenia ?
Cr0P
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 04 2016
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

13 Wrz 2018, 22:16

Polecam 206-tkę gdyż po prostu nie gnije bo jest bardzo dobrze zabezpieczona przed rudą jak wiele Francuzów - oczywiście jeśli samochód był walony i niefachowo zrobiony to ruda wyjdzie i też wygląda aktualnie a w środku nie odpycha. Jeździłem taką z tym silnikiem i na dynamikę jazdy nie można narzekać. Zwrócić uwagę przy zakupie trzeba na belkę z tyłku. Przyjemne autko w jeździe miejskiej zwinne i zwrotne. Co do ekonomi raczej w normie.

Może Cię jeszcze zainteresować Clio II jeśli chodzi o te gabaryty. Miały problemy z Immobiliserami więc może i lepiej go całkiem odłączyć. Też trzeba zbadać stan belki z tyłu. Megane II raczej odradzam. Może jeszcze Corsa C ale tutaj silnik 1.2 - 1.4 (1.0 za słaby) z tym że te Corsy nie należą podobno do oszczędnych. Może też Astra II lub coś z grupy VW jakaś Skoda lub Polo albo Ibiza/Cordoba i tutaj silniki 1,4 - 1,6 ludzie jeżdżą i nie narzekają i dobre do LPG. Do 5 tys. jest w czym wybierać ale ja bym szukał tego co najmniej zgniłe więc raczej Francja - co jak co, ale blachy to umieli zrobić. Ewentualnie może Yaris za niezawodność lub Micra.

Może ewentualnie Almera - ale tutaj blachy są słabe. Mechanicznie auta dopracowane. Mitsubishi Space Star - Blacharka tak sobie ale mechanicznie to samo co Almera w sensie trwałe auta. Ale to już trochę większy samochód.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

14 Wrz 2018, 14:38

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co o nim sądzicie?
Cr0P
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 04 2016
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

14 Wrz 2018, 14:51

Warte obejrzenia w okolicy
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sztuczna inteligencja ma rozładować korki w Bangkoku
    Toyota Mobility Foundation razem z partnerami publicznymi i prywatnymi uruchomiła nowy projekt, w którym zaawansowana analityka danych przy użyciu sztucznej inteligencji i technologii uczenia się maszyn posłuży do ...
    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...

14 Wrz 2018, 15:22

Sprowadzona 206 z 2003roku za 4k? Serio? Zobacz sobie kiedy ogłoszenie zostało dodane i sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto..
Golf IV tu już w ogóle leżę.. przebieg standardowo przemilczę a cena.. za 4500zł to nawet dobrego zarejestrowanego w kraju nie kupisz a tutaj jeszcze sprowadzony..
Focus niby z rozliczenia (często takie auta są w spoko stanie) ale ten widać że swoje już przeszedł..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Wrz 2018, 15:29

Po czym tak sądzisz, że ten focus sporo przeszedł, co proponujesz w okolicy wartego obejrzenia?
Cr0P
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 04 2016
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam

14 Wrz 2018, 15:33

Zdjecia sa kiepskiej jakosci wiec trzeba obejrzec na zywo, na lewej stronie ma spora wgniotke, ale z drugiej strony auto w tym budzecie nie bedzie idealne, jesli mechanicznie jest okej to mozna to przebolec

Cena za golfa normalna, auto ma 19 lat, zaraz 20 jakby stal za 6tys to tez by bylo zle bo za drogi, a przebieg? moze byc prawdziwy
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Wrz 2018, 15:56

Focus - tylne lewe drzwi obite i widać różnicę lakieru między drzwiami,tylne nadkola powoli zaczyna brać ruda,przednia tablica trochę pogięta więc mogło być coś z przodem. No może trochę przesadziłem że swoje przeszedł.

Raziel11 napisał(a):Cena za golfa normalna, auto ma 19 lat, zaraz 20 jakby stal za 6tys to tez by bylo zle bo za drogi, a przebieg? moze byc prawdziwy


Sorry ale czytając to widać że o autach masz kiepskie pojęcie.. nie będę dalej komentował..

Tą 206 możesz obejrzeć [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Wrz 2018, 16:00

Raziel11 napisał(a):Cena za golfa normalna, auto ma 19 lat, zaraz 20 jakby stal za 6tys to tez by bylo zle bo za drogi, a przebieg? moze byc prawdziwy


Haha nawet mnie to rozbawiło :lol:
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

14 Wrz 2018, 16:05

Mnie nie bardzo, bo nowy użytkownik przyjdzie i uwierzy...
Ten golf to ma przebieg, ale 2x tyle. Niezłe trupiszcze musi z niego być.

Ale można z tego zrobić dobrą lekcję. Jedź obejrzyj tego Golfa, wsiądź do środka, zobacz jak jest zjechany, odpal silnik, posłuchaj jak kiepsko chodzi, może z tyłu nawet dym poleci. JA obejrzałem takich kilka z komisów w takim budżecie i momentalnie się wyleczyłem z Mirków handlarzy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Wrz 2018, 16:15

Wiesz, trzeba zwracać uwagę na pewne prozaiczne wręcz szczegóły np. ta srebrna 206-tka ma z tyłu włożone inne lampy tanie zamienniki typu lexus i na zdjęciu widać że klapa do końca się nie zgrywa z lampami. Daje to taką opcję że tył był walony i poskładany. Zresztą wszystkie te auta będą miały jakąś tam przeszłość wypadkową, elementy po lakierowaniu itd.

Focusa odradzam ponieważ silniki Zetec wymagają regulacji zaworów na płytkach i jest to bardzo ważne i dość drogie. Jeśli jeździł bez gazu to nie powinno być źle, ale to jednak auta trochę droższe w eksploatacji. Wiem, bo też mam Forda. Focusy ogólnie gniły na drzwiach i progach ale to bardzo dobre mechanicznie auta i silniki od 1,6 do 2,0 bardzo fajne - ale kiepska opcja do gazu z racji tych zaworów. Focus mega dobrze się prowadzi i jest wygodny. Cena ok 5 tys. za Focusa z 2003 roku jest normalna.

Ogólnie staraj się omijać handlarzy to są cebule na maksa. Dzwoniąc mów że dzwonisz w sprawie ogłoszenia o auto - nie mów jaki konkretnie. Tak naprawdę na miejscu weryfikuj auto, samo ogłoszenie niewiele tutaj powie. Pożycz lub kup miernik lakieru, przeczytaj jak tam się nim posługiwać - mega przydatne. Patrz czy auto na zimnym/ciepłym silniku nie dymi, czy w trakcie jazdy nie dymi np. na niebieskawo lub biało. Zwracaj uwagę na kontrolki przy zapłonie czy wszystkie się zapalają i gasną np. od poduszek, check engine itd.

Musisz jeździć od auta do auta i na spokojnie sprawdzać. To że auto tylu letnie miało coś lakierowane lub ma wgniotę to się nie przejmuj. Ale jak będzie miało kupę szpachli co wyjdzie Ci na mierniku to sobie daruj.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

14 Wrz 2018, 16:22

galakty napisał(a):Mnie nie bardzo, bo nowy użytkownik przyjdzie i uwierzy...


W co uwierzy? Pisaliśmy prosto z mostu a nie prawdziwie,jedz kupuj bo to okazja..
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

14 Wrz 2018, 16:37

Auto które ma 150k przebiegu przy 19 latach to wiadomo mało realne, bo przecież to nie daje nawet 10kkm rocznie, akurat nie trzeba być nowym, aby wiedzieć Ford Focus miał mój ojciec nie narzekał przez 9 lat nic nie robił tylko, że to dawno było. Ford Focus mi się zawsze marzył ciekawy design lecz wielowachacze z tyłu + zerowe zabezpieczenie korozyjne nie ma sensu.

Myślałem nad corsa C tylko dlatego, że tańsze części ma od puga(czy to prawda)?
W 206 wiem że wrażliwa jest tylko belka której regeneracja jest kosztowna. Auta z grupy VAG nie ma sensu kupować-(głównie handlarze i prowizja za markę nie wiadomo jaka)
Cr0P
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 04 2016
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: Nie mam