Pierwsze auto za ok. 7000zł

26 Lut 2014, 15:08

Witam wszystkich.
Szukam pierwszego auta, budżet taki jak w temacie +/- 2000zł. Fajnie by było gdyby samochód spełniał 3 podstawowe wymogi, czyli był jak najmniej awaryjny i oferował przyzwoite osiągi przy dość niskim spalaniu. Silnik raczej benzynowy, bo będę pokonywał krótkie odcinki (do 10km), głównie w mieście.

Auta, które na chwilę obecną biorę pod uwagę:
- Mitsubishi Carisma
- Toyota Camry
- Toyota Carina
- Mitsubishi Galant
- Toyota Paseo
- Rover 25
- Rover 45

Na pewno odpadają Astry, Lanosy i inne dziadkowozy. Nie chcę być również kolejnym szarym posiadaczem Golfa albo Civica. Ogólnie Hondy mi się podobają, ale z uwagi na swoją popularność w pewnych kręgach ciężko o niezajechany egzemplarz.
Kjerowca
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie posiadam

26 Lut 2014, 15:21

Rovery bym sobie na Twoim miejscu odpuścił i przebierał w tych japońskich propozycjach.
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

26 Lut 2014, 15:38

A np. taka furka?

[link do Tablica wygasł]

Oglądałem wczoraj jedną Sierrę i powiem Ci, że świetnie się trzymała jak na swój wiek, rozmawialiśmy z kilkoma posiadaczami tych samochodów i wszyscy je bardzo chwalą właśnie za bezawaryjność i długowieczność. Ma tylny napęd, więc podszkolisz technikę jazdy, a w wersji kombi jest bardzo pojemna i praktyczna.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

26 Lut 2014, 15:48

Sierra okej, ale ta wygląda źle..
Te są ładne
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z klasyków to jeszcze fajne jest E30
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lut 2014, 15:56

Nie no, jasne, że te Sierrki są dużo ładniejsze (szczególnie ta pierwsza), ale też droższe, a kolega szuka samochodu +/- 2000 zł, więc nie ma też specjalnie co wybrzydzać.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

26 Lut 2014, 15:58

Ja bym na Twoim miejscu zastanowił się nad tą Carismą, co ją jako pierwszą podałeś. Poszukaj jakiegoś ładnego egzemplarza, poczytaj na ich forum. Mój wujek ma Carismę i mówi, że chociaż go stać to nie zamieni na inny samochód, bo ten jest "niezniszczalny". Carisma w benzynie, ale niestety nie wiem jaki silnik.
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Manewr skrętu na skrzyżowaniu
    Manewr skrętu – kierowcy często nieprawidłowo wykonują ten manewr, nie dostosowują prędkości, nie biorą pod uwagę warunków pogodowych i zapominają o zatrzymaniu się, gdy skręt jest warunkowy. "Po pierwsze, przed ...

26 Lut 2014, 16:05

łysy30 napisał(a):kolega szuka samochodu +/- 2000 zł

ale od kwoty 7000zł
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Lut 2014, 16:07

łysy30 napisał(a):kolega szuka samochodu +/- 2000 zł, więc nie ma też specjalnie co wybrzydzać.

Kolega szuka samochodu do 7k. Tylko że z granicą do 2 tysięcy w jedną lub w drugą stronę :) Czyli 5-9k :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lut 2014, 16:08

Sorry, faktycznie :)
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

26 Lut 2014, 16:29

Dzięki za sprostowanie, budżet to tak jak napisał jeden z forumowiczów przedział 5 do maksymalnie 9 tysięcy.

Sierra i BMW prezentują się bardzo ciekawie. Ogólnie podobają mi się starsze samochody, ale zwyczajnie boję się kupić 30-sto letnie auto. Nie mam smykałki do majsterkowania, jestem zielony w kwestii napraw, więc zdany bym był na mechaników, a też nie każdy może się znać na starszych konstrukcjach. Z nieco nowszych aut podobają mi się VW Corrado, ale to też raczej nieodpowiednie auto do codziennej jazdy.
Kjerowca
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie posiadam

26 Lut 2014, 17:10

Kup Mazdę 323F BA - całkiem fajny sprzęt. Fakt, że nie jest produkowana od około 16 lat - ale można jeszcze spotkać sporo tych samochodów na polskich drogach. Trzymają cenę.
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda

26 Lut 2014, 19:14

Mazdę brałem wcześniej pod uwagę, ale podobno lubi się z rdzą.

A co powiecie na Nissana Maximę? Silnik (VQ30DE) podobno rewelacyjny, wyposażenie na pełnym wypasie, świetny wygląd. Na minus automatyczna skrzynia biegów i pewnie spory apetyt na paliwo.
Kjerowca
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie posiadam

26 Lut 2014, 19:20

Kjerowca napisał(a):Mazdę brałem wcześniej pod uwagę, ale podobno lubi się z rdzą
Oj i to bardzo.
A co do E30 i Sierry to kupujesz książke z serii "Sam naprawiam" i spokojnie sobie poradzisz. Poza tym części są tanie :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Lut 2014, 20:07

Może i masz rację, ale i tak nie wiem, czy takie auto nadaje się do codziennej jazdy do pracy. Znam kilka osób, które mają youngtimery i traktują je raczej jako weekendowe samochody, a na co dzień poruszają się innymi.
Kjerowca
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: nie posiadam

26 Lut 2014, 20:55

A może Toyota Corolla?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do Tablica wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012