Pierwszy samochód dla 16-nasto latka

Daihatsu Sirion czy Honda Civic

Daihatsu Sirion 1.0i
0
Brak głosów
Honda Civic 1.5i
2
100%
Razem głosów : 2

09 Cze 2010, 14:52

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, więc się przedstawię. Mam na imię Bartosz.

Chciałbym się Was zapytać jaki samochód byłby dla mnie najlepszy. Mam 15 lat i w listopadzie idę na prawo jazdy kat. B1. Interesowałoby mnie kupno jakiegoś niedużego samochodu o masie własnej nie przekraczającej 1 tony. Są w Polsce zakłady zajmujące się przerabianiem takich aut, aby kwalifikowały się na kat. B1.

Mam na oku Hondę Civic jakąś do 5 tysięcy, lub Daihatsu Sirion 1.0i z rocznika 1999. Co do Hondy to tak: bardzo mi się podoba ogólnie, silnik również ma dosyć elastyczny, wiem bo przejechałem się taką Hondą wujka. A co do Siriona: ma mniejszy silnik od Hondy, ale za to mniej pali i jest tańszy w ubezpieczeniu, auto ogólnie ma więcej miejsca, dochodzą tutaj również tylne drzwi. Z wyglądu Honda bardziej mi się podoba, ale z punktu widzenia praktycznego Daihatsu.

Proszę wypowiedzcie się na ten temat, oczywiście prosiłbym również o podawanie innych propozycji samochodów. Takiego do 5 tyś i jak już wcześniej wspominałem nie cięższego niż 1 tona.

Dziękuję, Bartosz.
Shakal
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Białogard

09 Cze 2010, 16:41

Honda waży tonę :lol: Która firma odchudza o 450kg?
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

09 Cze 2010, 17:03

Kierunkowskaz napisał(a):Honda waży tonę :lol: Która firma odchudza o 450kg?

Są już takie pseudo firmy które reklamują że każde auto na B1 zrobią. Gdzieś to już bylo na forum
Ja nie wypowiadam sie w temacie gdyż jestem przeciwnikiem samochodów dla 16-sto latków
Kakameo
Początkujący
 
Posty: 205
Miejscowość: ok. Wadowic
Auto: Seicento 900 41KM

09 Cze 2010, 17:06

Powiem ci tak - Nie pakuj sie w jakies bezsensowne przerobki. Wejdz na ta strone a dowiesz sie jakimi autami bedziesz mogl jezdzic :grin:
:arrow: http://www.bth.cnet.pl/b1/articles.php?cat_id=1
jumpero
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 42
Miejscowość: Chelm/Londyn

09 Cze 2010, 18:01

Daj sobie spokój z tym B1,szkoda zachodu.A te zakłady przerabiające na B1 to tylko papiery wystawiają na lewo a auto waży więcej niż wymagane 550kg a auta które da sie przerobić na B1 legalnie to nasz polski maluch i pare innych których teraz nie pamiętam.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Cze 2010, 18:28

Ok, dzięki za pomoc.
Shakal
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Białogard