Pierwszy samochód dla młodego chłopaka z małą wiedzą motoryzacyjną

23 Lut 2021, 14:48

MKKR9999 napisał(a):W mieście obok dealera (Radom) znajduje się ASO Jaguara - warto w takim wypadku jechać i zostawić tam kilka stówek przed zakupem aby auto sprawdzić?
Przebieg zapewne był cofany, ile to nie wiadomo. Sprzedawca również ma słabe opinie. Poprosiłem sprzedawcę o dokumenty potwierdzające aktualny przebieg dzisiaj - jeszcze odpowiedzi nie zostałem.
czego zamierzasz dowiedzieć się w ASO dla nastoletniego auta? Zapłacisz kilka stówek, a dowiesz się tyle, ile na SKP za 50zł :wink:

Niepotrzebnie prowadzisz takie dochodzenie. To nastoletnie auto, którego historia w ASO była prowadzona zapewne do końca gwarancji, później buk jeden wie, co się z nim działo, więc można szukać do końca świata. Takie śledztwa mają sens w przypadku kilkulatka :ok:
Jedź z kimś kto się zna i oceń stan tego auta. Jak masz daleko, handlarz ma złe opinie, albo nie jesteś przekonany do tego auta - odpuść, krótka piłka :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Lut 2021, 15:59

Racja, pomyślę nad innymi opcjami. Mam dosłownie parę km ode mnie inny komis z np. takim wozidłem:
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Jakieś opinie? :)
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17

23 Lut 2021, 16:08

MKKR9999 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... DAvVT.html
Jakieś opinie?


Jakie opinie o mb za 7k. Zwykły kibel, jak nie wypadniesz przez podłoge razemz fotelem to połowa sukcesu.
Do tego trzeba sprawdzić czy hamuje i skręca :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Lut 2021, 19:31

szybki napisał(a):Jakie opinie o mb za 7k. Zwykły kibel, jak nie wypadniesz przez podłoge razemz fotelem to połowa sukcesu.
Do tego trzeba sprawdzić czy hamuje i skręca

No właśnie. Rzeczowo. Konkretnie. I bezpośrednio. :lol:
Co tutaj dużo ukrywać. Po prostu tak jest :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

23 Lut 2021, 22:02

Dziękuję za opinie.

Jak to jest z kupnem auta na "odległość"? Przykładowo, jedyne modele aut co mnie interesują są 300/400km ode mnie. Jest opcja wynajęcia firmy np. AutoTesto która podjedzie na miejsce i dokona oględzin samochodu za $. Następnie albo mogę sam jechać będąc w 99% pewny, lub też zamówić samochód do domu.
Czy ktoś korzystał z czegoś takiego? Jak się ma teoria do realiów? Czy takie testy są rzetelne? I czy samochód za ~10 tyś. zł warto sprawdzać w taki sposób?
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17

23 Lut 2021, 22:09

MKKR9999 napisał(a):czy samochód za ~10 tyś. zł warto sprawdzać w taki sposób?
samochodu za 10k nie warto szukać na drugim końcu Polski, to po primo :ok:
Po drugie - kilka takich sprawdzeń i budżet zmalał.
Po trzecie - ekspert coś pominie, bo np uzna to za drobnostkę niewartą dokumentowania, albo tego nie zauważy, auto przyjedzie do Ciebie po dom, a Ty niemiło się zaskoczysz.

Ogólnie rzecz ujmując, chyba za bardzo kombinujesz tam, gdzie nie trzeba i wybierasz auto, jakbyś co najmniej żony szukał :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Lut 2021, 12:56

Do Mondeo masz części wszędzie i są tanie jak barszcz, z Jaguarem tak do końca nie jest.
Mam obecnie M4, wcześniej MK3 i auta są nie do zdarcia, części tanie, komfort OK (mam 2m wzrostu), stylistyka mi się bardzo podoba, jedyne co mam innego niż twoje wymagania to Diesel a nie Benzyna. Co do rdzy to albo miałem farta albo te auto nie rdzewieją, kolega z firmy miał Peugota 407 to ogniska rdzy były wszędzie, można powiedzieć że rdza go zjadała. Ja bym szukał MK3 bo to dobre, duże sprawdzone auta, wcześniej tylko kontrolnie sprawdził na autobaza czy tak innym portalu po VIN czy nie był walony a jak był to jak bardzo.
actchris
Początkujący
 
Posty: 65

24 Lut 2021, 19:05

mike napisał(a):Ogólnie rzecz ujmując, chyba za bardzo kombinujesz tam, gdzie nie trzeba i wybierasz auto, jakbyś co najmniej żony szukał


Ja zauważam pewien schemat ostatnio ..auta za 8-10 000zł ludzie chcą rozbierać na czynniki pierwsze , sprawdzać, wynajmywać firmy do sprawdzania itp.
Auta za 40-50 000zł przeważnie przyjeżdża , ogląda , płaci i zabiera. czasami trwa to 15 minut.
A auto za 10 000zł 2 tygodnie rozmów, sprawdzeń itp
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

25 Lut 2021, 12:55

Szukaj auta do 50-60km, więcej nie ma sensu, zwłaszcza za te pieniądze. Wybierz to co jest w najlepszym stanie, rocznikiem nie ma się co zbytnio sugerować. Najważniejsze to brak korozji, bo koszty jej usunięcia mogą być wysokie. Jakimiś wgniotkami na karoserii czy obtarciami plastików, tym bym się nie przejmował :ok: Ja bym poszukał Seata Leona lub Toledo 1 generacji. Miały dużo udanych benzyn, w tym słynne 1.8T. Auta proste w budowie i wyglądają całkiem nieźle :wink:
AngryFox
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Auto: VW Jetta A5
Silnik: 1.6 BSE 102KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Lut 2021, 23:43

Może taka Vectra?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Mar 2021, 09:56

Dzień dobry, byłem ostatnio oglądać tego oto Mondeo MK3:
- [link do oferty na Olx wygasł]
Taki jak chciałem - po 2 lifcie oraz w wersji Ghia. Samochód sprawny dobrze się zbiera cała elektryka chodzi. Utargowany na kupno dzisiaj na 6700 zł z 8200zł. Właściciel jeździł samochodem 6 lat odkąd sprowadził go z Niemiec.
Niestety po VIN wyszło, że auto ma realnie ~400 tyś. przebiegu, a nie 230 tyś. jak w ogłoszeniu (handlarz przekręcił licznik i z takim już jeździł właściciel obecny)- czy nadal warto się interesować? Po próbnej jeździe nic nie stuka a zbiera się dobrze (razem ze mną był tata-mechanik).
Dodatkowo - czy da się jakoś rozpoznać, jaka jest tam skrzynia biegów? Podobnie niektóre są bardzo awaryjne..
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17

01 Mar 2021, 10:03

Po zdjęciach nie ma za bardzo co oceniać bo z zewnątrz w zasadzie jest tylko jedno..
Jeśli faktycznie stan jest ok to warto się zastanowić nad kupnem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Mar 2021, 10:53

Ten silnik jest delikatnie mówiąc kiepski, więc raczej omijałbym z daleka, chyba że jesteś przygotowany na różne naprawy związane z wpadkami tej wersji.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Mar 2021, 11:05

Jeśli tyle stargowałeś i ew dojdzie do zakupu, to w ramach pakietu startowego ogarnij pompę wtryskową i wyczyść cały układ paliwowy, bo to główna bolączka tego silnika. Od któregoś tam roku był niby #tenpoprawiony, ale na ten temat się nie wypowiadam, nie jestem fanatykiem.

Skrzynia to chyba ZF, a oni raczej wpadek nie zaliczają. Kwestia tego typu, czy poprzednicy zmieniali w niej olej.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Mar 2021, 13:32

A nie lepiej kupić benzynę, później można dołożyć LPG. Na pewno mniejsze ryzyko wpadki z silnikiem, a i same auta mają mniejszy przebieg. Po drugie styl użytkowania auta, krótkie odcinki do pracy, czy dłuższe wyjazdy?
AngryFox
Nowicjusz
 
Posty: 20
Zdjęcia: 0
Auto: VW Jetta A5
Silnik: 1.6 BSE 102KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007