Pierwszy samochód dla młodego chłopaka z małą wiedzą motoryzacyjną

23 Lut 2021, 14:48

MKKR9999 napisał(a):W mieście obok dealera (Radom) znajduje się ASO Jaguara - warto w takim wypadku jechać i zostawić tam kilka stówek przed zakupem aby auto sprawdzić?
Przebieg zapewne był cofany, ile to nie wiadomo. Sprzedawca również ma słabe opinie. Poprosiłem sprzedawcę o dokumenty potwierdzające aktualny przebieg dzisiaj - jeszcze odpowiedzi nie zostałem.
czego zamierzasz dowiedzieć się w ASO dla nastoletniego auta? Zapłacisz kilka stówek, a dowiesz się tyle, ile na SKP za 50zł :wink:

Niepotrzebnie prowadzisz takie dochodzenie. To nastoletnie auto, którego historia w ASO była prowadzona zapewne do końca gwarancji, później buk jeden wie, co się z nim działo, więc można szukać do końca świata. Takie śledztwa mają sens w przypadku kilkulatka :ok:
Jedź z kimś kto się zna i oceń stan tego auta. Jak masz daleko, handlarz ma złe opinie, albo nie jesteś przekonany do tego auta - odpuść, krótka piłka :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Lut 2021, 15:59

Racja, pomyślę nad innymi opcjami. Mam dosłownie parę km ode mnie inny komis z np. takim wozidłem:
- https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... DAvVT.html
Jakieś opinie? :)
MKKR9999
Nowicjusz

23 Lut 2021, 16:08

MKKR9999 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes- ... DAvVT.html
Jakieś opinie?

Jakie opinie o mb za 7k. Zwykły kibel, jak nie wypadniesz przez podłoge razemz fotelem to połowa sukcesu.
Do tego trzeba sprawdzić czy hamuje i skręca :ok:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Lut 2021, 19:31

szybki napisał(a):Jakie opinie o mb za 7k. Zwykły kibel, jak nie wypadniesz przez podłoge razemz fotelem to połowa sukcesu.
Do tego trzeba sprawdzić czy hamuje i skręca

No właśnie. Rzeczowo. Konkretnie. I bezpośrednio. :lol:
Co tutaj dużo ukrywać. Po prostu tak jest :lol:
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie
Ostrzeżenia: 1

23 Lut 2021, 22:02

Dziękuję za opinie.

Jak to jest z kupnem auta na "odległość"? Przykładowo, jedyne modele aut co mnie interesują są 300/400km ode mnie. Jest opcja wynajęcia firmy np. AutoTesto która podjedzie na miejsce i dokona oględzin samochodu za $. Następnie albo mogę sam jechać będąc w 99% pewny, lub też zamówić samochód do domu.
Czy ktoś korzystał z czegoś takiego? Jak się ma teoria do realiów? Czy takie testy są rzetelne? I czy samochód za ~10 tyś. zł warto sprawdzać w taki sposób?
MKKR9999
Nowicjusz

23 Lut 2021, 22:09

MKKR9999 napisał(a):czy samochód za ~10 tyś. zł warto sprawdzać w taki sposób?
samochodu za 10k nie warto szukać na drugim końcu Polski, to po primo :ok:
Po drugie - kilka takich sprawdzeń i budżet zmalał.
Po trzecie - ekspert coś pominie, bo np uzna to za drobnostkę niewartą dokumentowania, albo tego nie zauważy, auto przyjedzie do Ciebie po dom, a Ty niemiło się zaskoczysz.

Ogólnie rzecz ujmując, chyba za bardzo kombinujesz tam, gdzie nie trzeba i wybierasz auto, jakbyś co najmniej żony szukał :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody osobowe przekazane dla szkół samochodowych
    Renault Polska przekazało samochody szkołom samochodowym w Strzelcach Opolskich, Opolu i Gdańsku. Uczniowie będą korzystać z nich podczas zajęć praktycznych. Do Niepublicznej Szkoły Branżowej I Stopnia w Strzelcach Opolskich ...
    Oślepiające zimowe słońce
    Zimą jesteśmy przygotowani na trudne warunki atmosferyczne – oblodzoną i mokrą nawierzchnię, opady śniegu, niskie temperatury. Często przyczyną kolizji nie jest jednak żadna z tych rzeczy. Wielu kierowców zapomina, ...

• 24 Lut 2021, 12:56

Do Mondeo masz części wszędzie i są tanie jak barszcz, z Jaguarem tak do końca nie jest.
    Mam obecnie M4, wcześniej MK3 i auta są nie do zdarcia, części tanie, komfort OK (mam 2m wzrostu), stylistyka mi się bardzo podoba, jedyne co mam innego niż twoje wymagania to Diesel a nie Benzyna. Co do rdzy to albo miałem farta albo te auto nie rdzewieją, kolega z firmy miał Peugota 407 to ogniska rdzy były wszędzie, można powiedzieć że rdza go zjadała. Ja bym szukał MK3 bo to dobre, duże sprawdzone auta, wcześniej tylko kontrolnie sprawdził na autobaza czy tak innym portalu po VIN czy nie był walony a jak był to jak bardzo.
    actchris
    Początkujący

24 Lut 2021, 19:05

mike napisał(a):Ogólnie rzecz ujmując, chyba za bardzo kombinujesz tam, gdzie nie trzeba i wybierasz auto, jakbyś co najmniej żony szukał

Ja zauważam pewien schemat ostatnio ..auta za 8-10 000zł ludzie chcą rozbierać na czynniki pierwsze , sprawdzać, wynajmywać firmy do sprawdzania itp.
    Auta za 40-50 000zł przeważnie przyjeżdża , ogląda , płaci i zabiera. czasami trwa to 15 minut.
    A auto za 10 000zł 2 tygodnie rozmów, sprawdzeń itp
    andrewb25
    Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie
    Ostrzeżenia: 1

Wczoraj, 12:55

Szukaj auta do 50-60km, więcej nie ma sensu, zwłaszcza za te pieniądze. Wybierz to co jest w najlepszym stanie, rocznikiem nie ma się co zbytnio sugerować. Najważniejsze to brak korozji, bo koszty jej usunięcia mogą być wysokie. Jakimiś wgniotkami na karoserii czy obtarciami plastików, tym bym się nie przejmował :ok: Ja bym poszukał Seata Leona lub Toledo 1 generacji. Miały dużo udanych benzyn, w tym słynne 1.8T. Auta proste w budowie i wyglądają całkiem nieźle :wink:
    AngryFox
    Nowicjusz