Pierwszy samochód dla młodego chłopaka z małą wiedzą motoryzacyjną

17 Lut 2021, 15:29

Audi A6 C5 również ciekawa pozycja..teraz to mam namieszane w głowie. Ciekawy jestem, jak z miejscem w środku w porównaniu do MK3.
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17

17 Lut 2021, 17:21

Raczej bym się na tę a6 nie napalał. Rocznik starszy więc auta bardziej wyeksploatowane. Droższy serwis zarówno silnika jak i przede wszystkim zawieszenia, które spektakularnie trwałe nie jest. Noooo i dochodzimy do kwestii spalania. Powiedzmy, że takim mondeo 2.0 zmieścisz się w 10 a w a6 zaczynasz od 12 i w górę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Lut 2021, 20:23

Zgadzam się z Tobą Invi nie ma się co na palać na już wiekowe samochody(a6, s80, swoje już przeżyły) , ale czytając 1 post autor stawia wyżej komfort jazdy niz koszt części eksploatacyjnych. A6 to rywal S80 więc utrzymanie chyba na podobnym poziomie powinno być.

Sam się rok temu zastanawiałem między a6 a s60 i dalej jeżdżę toledo :D a jeśli miał bym teraz szukać i zmieniać to jednak poszedł bym w a6 c5 tylko żeby z quatrro już znaleźć(koszty utrzymania rosną, ale ten napęd to jedna z zalet Audi)
Pozdrawiam :)
tomusiek95
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Seat cordoba

17 Lut 2021, 20:26

tomusiek95 napisał(a):A6 to rywal S80 więc utrzymanie chyba na podobnym poziomie powinno być.


Powiedzmy, że mając obydwa w identycznym stanie nie będzie spektakularnej różnicy (choć jakaś tam na korzyść volvo będzie).
Teraz pomyśl jaki jest stopień trudności znalezienia w tym kraju zadbanego volvo a jaki zadbanego audi
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Lut 2021, 20:31

W oby przypadkach jest równie trudno. :(

Ale patrząc na budżet to najpewniej szukać Mondeo, sonaty lub magnetisa. Koreance z zewnątrz dla mnie wyglądając dosyć spoko ale niestety ich wnętrza nie potrafią w ogóle mnie przekonać. Co do komfortu to się nie wypowiem bo nie miałem z wyżej wymienionych żadnego :(
tomusiek95
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: Seat cordoba

17 Lut 2021, 20:52

Invi napisał(a):Teraz pomyśl jaki jest stopień trudności znalezienia w tym kraju zadbanego volvo a jaki zadbanego audi

Mniej więcej taka sama, Volvo s60 to nie Punto salon PL 1,2 bez klimy z korbkami.
Obydwa auta klasa wyższa, podobne przebiegi czyli spore i nikt nie kupował takich aut te 20 lat temu żeby stało w garażu lub na zakupy.
Swoją drogą na tle rywali takie BMW e39 czy E-klasa W210 w stosunku do S80 wypadają porównywalnie.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lut 2021, 12:18

A może Vectra C?

Z Motorem 1.8pb lub 1.9cdti
PawelMisiek
Nowicjusz
 
Posty: 31

18 Lut 2021, 21:21

Mazda 6
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

19 Lut 2021, 22:31

fate napisał(a):Mazda 6


Tylko kwestia znalezienia zdrowego egzemplarza w tym budżecie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Lut 2021, 10:03

Dzień dobry,

dziękuję za tak liczne zainteresowanie.

Obecnie rozważam trzy samochody (już po mocnym przemyśleniu):
- Mondeo MK3
- P407
- Citroen C5
Z czego te pierwsze dwa szczególnie.

Czy ktoś z Was miał z nimi bezpośrednią styczność i może coś powiedzieć na ich temat?
Z tego co wiem, francuzy tak nie korodują jak MK3 i wyglądają bardziej futurystycznie, lecz ten 2 ma tańsze części i lepiej się prowadzi.

Dziękuję :)
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17

20 Lut 2021, 10:29

Ja się wypowiem nt P407.
2.0 Pb
Otóz wizualnie super autko nawet dzisiaj nie najgorzej się prezentuje.
Siedzenia dość niskie a nie każdemu tu odpowiada- ja akurat lubię :)
Miejsce pasażena z tyłu niski sufit wieć wysokie osoby siedzące z tyłu mogą marudzić.
Dynamika bardzo dobra jak na wolnossące 2.0. Tu jest max moment 200Nm i raczej ciężko znaleźć podobny silnik o takim momencie.
Wyciszenie bardzo dobre do 110/120 km/h potem zaczyna się robić głośno - skrzynia 5 biegowa.
Zawieszenie wielowahaczowe dość miękkie. Podobno za delikatne na nasze drogi, ja z nim nie miałem problemów.
Awaryjność - zdarzają się awarie czujników albo gdzieś się jakiś pin poluzuje i wyskakuje krzak błędów ale to są pierdoły.
Pod LPG jeden z najlepszych samochodów - hydrauliczna regulacja luzów.
Silnik aluminium co z jednej str jest zaletą bo jest lżejszy z drugiej wadą bo delikatniejszy i np blok silnika podzielono przez to na 2 części między którymi jest dodatkowe uszczelnienie które przy dużych przebiegach może puścić.
Ogólnie auto warte polecenia :)
Przed kupnem sprawdzić dokładnie pod kątem wycieków oleju.

C5 2.0 Pb to ten sam silnik ta sama skrzynia :)
Może też warto rozważyć wersje 2.2 Pb - tam masz 6stopniową skrzynie wieć na trasy będzie lepsze ;)
1.8 Pb do P407 i C5 będzie za słabe no ale jeśli nie zależy ci na dynamice to też może być.
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Lut 2021, 19:43

Dziękuję za wyczerpującą opinie dotyczącą P407.
W moim budżecie ~10000 zł znajdę P407 z raczej dolnej/średniej półki cenowej..w przeciwieństwie do MK3, gdzie mogę wybierać praktycznie we wszystkich ofertach. No i tak właśnie nie potrafię zdecydować..
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17

23 Lut 2021, 13:42

Dzień dobry,

sprawdziłem tego Jaguara po VINie na AutoDna.pl:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
W raporcie wyszło, że samochód ma poprawny VIN (nie zmieniany), nie brak udziału w wypadkach/kolizjach oraz nie jest kradziony. Rozmawiałem ze sprzedawcą i oferta nadal aktualna.
Samochód wyprodukowany w WB na rynek niemiecki (lewostronna kierownica tak jak w ofercie).
Raport przebiegu jest wątpliwy - 242 tyś. km w poprzednim roku. I brak historii wcześniejszej..
Raport wychwycił, że sprzedawca próbuje sprzedać auto od kwietnia poprzedniego roku i obniżał cenę dwukrotnie o tysiąc złotych, aby finalnie była jak teraz 12,7 tyś. zł.
Dodatkowo, raport wychwycił "Informacje o producencie" Jaguar w WB z data 1999 rok..nie wiem jak to mam rozumieć? Że auto wtedy powstało (skoro generacja zaczęła się od 2001), czy że dane o firmie pochodzą z tamtego okresu?

W mieście obok dealera (Radom) znajduje się ASO Jaguara - warto w takim wypadku jechać i zostawić tam kilka stówek przed zakupem aby auto sprawdzić?
Przebieg zapewne był cofany, ile to nie wiadomo. Sprzedawca również ma słabe opinie. Poprosiłem sprzedawcę o dokumenty potwierdzające aktualny przebieg dzisiaj - jeszcze odpowiedzi nie zostałem.
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17

23 Lut 2021, 14:02

Naczytałeś się, że jaguar to technicznie to samo co mondeo? Możesz się zdziwić :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Lut 2021, 14:15

Sprawdzałem części, dużo z nich pasuje z Mondeo MK3. Jestem ciekawy, co sadzicie o ofercie z otomoto jaką podałem :D
MKKR9999
Nowicjusz
 
Posty: 17