Pierwszy samochód do ~15 tys

13 Lip 2020, 11:31

W pierwszym poście napisałeś, że jeżeli w jednym aucie sprzęgło kosztuje 700, a w drugim 1000zł to robi Ci to różnicę. Jeśli tak jest to nie powinieneś pchać się w segment premium.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Lip 2020, 11:53

Ossy napisał(a):W pierwszym poście napisałeś, że jeżeli w jednym aucie sprzęgło kosztuje 700, a w drugim 1000zł to robi Ci to różnicę. Jeśli tak jest to nie powinieneś pchać się w segment premium.

Owszem jest to zrozumiałe w przypadku gdy sprzęgło trzeba wymienić w zwykłym mieszczuchu, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę taki segment D to wiadomo, że sprzęgło tam nie kosztuje 400zł, i jeżeli auto jest na dobrym poziomie bezawaryjności, czy też ma dawać frajdę z jazdy to można w takie auto trochę więcej włożyć. Stąd też wymieniłem auta typu BMW, Mercedes czy Lexus wiedząc, że eksploatacja do tańszych nie należy.
Tamarino
Nowicjusz

13 Lip 2020, 12:20

Sprzeglo to nie awaria tylko część eksploatacyjna. To się nie psuje tylko zużywa. Co ważne, zużywa się powoli i w ogóle nie wiem po co się tym przejmować jeśli robisz 10kkm rocznie i wymiana wypadnie co kilkanaście lat
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

13 Lip 2020, 12:25

Ok, to ja zapytam inaczej. Czy średnie koszty rzędu 3-4 tysiące złotych rocznie na auto są dla Ciebie akceptowalne? (Bez paliwa i ubezpieczenia)
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Lip 2020, 13:50

Tamarino napisał(a):To za czym się rozglądać? W sumie nic się nie dowiedziałem. :mrgreen:
Temat zatrzymał się na Audi i BMW, a aut niestety wymieniłem więcej, i nie wiem czy warto je szukać czy też nie.

A co miałeś się dowiedzieć? Zapodałem Ci temat celiny 6 gt którą się interesowałeś i zadałeś chociaż jedno pytanie o konkrety?
Bo powiem Ci ja jak bym szukał to bym się zainteresował tym bardziej że obecnie na otomoto są takie 3szt...

Na tej zasadzie to możemy tak sobie wymieniać i wymieniać...tym bardziej że Twoje typy są od Sasa do Lasa.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Lip 2020, 14:17

Invi napisał(a):Sprzeglo to nie awaria tylko część eksploatacyjna. To się nie psuje tylko zużywa. Co ważne, zużywa się powoli i w ogóle nie wiem po co się tym przejmować jeśli robisz 10kkm rocznie i wymiana wypadnie co kilkanaście lat

Wziąłem sprzęgło jako przykład, jeżeli Ci przeszkadza to weźmy to zmieńmy na jakieś amortyzatory przód/tył czy tam klocki hamulcowe przód/tył.

Ossy napisał(a):Ok, to ja zapytam inaczej. Czy średnie koszty rzędu 3-4 tysiące złotych rocznie na auto są dla Ciebie akceptowalne? (Bez paliwa i ubezpieczenia)

Tak, takie koszta są na akceptowalnym poziomie.

szybki napisał(a):A co miałeś się dowiedzieć? Zapodałem Ci temat celiny 6 gt którą się interesowałeś i zadałeś chociaż jedno pytanie o konkrety? Bo powiem Ci ja jak bym szukał to bym się zainteresował tym bardziej że obecnie na otomoto są takie 3szt... Na tej zasadzie to możemy tak sobie wymieniać i wymieniać...tym bardziej że Twoje typy są od Sasa do Lasa.

Dlatego nie skupiam się na konkretnie jednym modelu bo w moim rejonie jest bardzo mały wybór. Dopiero w promieniu 200km jest jedna celica, która ma problemy z rdzą na dachu i wgniotkami na nadkolu. Tak samo Lexus IS200 który w promieniu 100km występuje 2 sztk. z czego jeden to automat, a drugi sprowadzony za ~11tys. A też bez jest chyba przejeżdżać pół Polski po auto warte 15tys.
Tamarino
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moto Session 2020
    Serdecznie zapraszamy przedstawicieli na Moto Session 2020, które odbędzie się w dniach 26-27 września 2020 roku na terenie Targów Lublin. Już jutro rusza najbardziej odjazdowy weekend w Lublinie! Na zwiedzających ...
    Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure
    Na targach w Chicago Toyota zaprezentowała swoją ofertę dla rodzin lubiących aktywnie spędzać czas. Pick-up Tundra i pełnowymiarowy SUV Sequoia otrzymały pakiet TRD Sport. Nową wersję o nazwie Adventure otrzymał także RAV4. ...

• 13 Lip 2020, 17:14

Tamarino napisał(a):Dopiero w promieniu 200km jest jedna celica, która ma problemy z rdzą na dachu i wgniotkami na nadkolu.

Ale ja Ci nie mówiłem o internecie tylko o tym co mogę osobiście zaproponować.
    szybki
    Moderator - Tuning

14 Lip 2020, 13:04

szybki napisał(a):Ale ja Ci nie mówiłem o internecie tylko o tym co mogę osobiście zaproponować.

To pokaż co tam ciekawego masz do zaproponowania.
    Tamarino
    Nowicjusz

14 Lip 2020, 13:15

Tamarino napisał(a):To pokaż co tam ciekawego masz do zaproponowania.

Jak jesteś zainteresowany ale tylko poważnie to podaj maila na pw wyśle Ci foty.

Podkreślam "poważnie" .
    szybki
    Moderator - Tuning

14 Lip 2020, 13:55

Wszystko fajnie ale po to jest forum i tworzy się tematy żeby oficjalnie wymieniać się spostrzeżeniami i autami i ofertami a nie gdzieś na boku prywatnie, ktoś inny może też chcieć skorzystać z info itd :)
    demirbiras
    Początkujący

Prawo jazdy: 14 08 2009
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: Astra H
    Silnik: 1,8
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna

14 Lip 2020, 15:59

demirbiras napisał(a):Wszystko fajnie ale po to jest forum i tworzy się tematy żeby oficjalnie wymieniać się spostrzeżeniami i autami i ofertami a nie gdzieś na boku prywatnie, ktoś inny może też chcieć skorzystać z info itd

Ale ja nie mam żadnych spostrzeżeń proponuję konkretne auto które akurat autor tematu wytypował do poszukiwań zakupowych.

Jak interesują Cie spostrzeżenia co do modelu to są tu:
    toyota-celica-vi-generacji-poradnik-kupujacego-vt121560.htm#p788207
    szybki
    Moderator - Tuning

• Warto przeczytać