Pierwszy samochód do 5000 zł. Punto II vs Corsa C vs Yaris I?

22 Paź 2020, 18:16

A co ma się zepsuć w takim yaris'ie? Korbka od szyby ma się urwać?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

22 Paź 2020, 20:32

Invi napisał(a):A co ma się zepsuć w takim yaris'ie? Korbka od szyby ma się urwać?

No widzisz :ok: w punto urywają się tylne korbki, zresztą w 500x też :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

22 Paź 2020, 21:22

Od blisko 5 lat i 40kkm jestem posiadaczem Corsy 1.4 Ecotec. Auto aktualnie ma 205 kkm przebiegu.

Oceniają to auto z perspektywy czasu uważam, że był to zdroworozsądkowy wybór na pierwsze auto do jazdy głównie po mieście. Zwłaszcza jak dla studenta. Nie jest piękne, nie jest wybitne i nie daje wielu emocji ale jak pogoni się te 90 koni to jest nawet żwawe.

Do zalet należy zaliczyć
- niskie koszty części
- brak poważnych awarii
- prosta mechanika, możliwość naprawienia usterek samodzielnie
- spora jak na klasę ilość miejsca z przodu, zwłaszcza nad głową
-Dobra jakość wykonania wewnątrz, siedziałem w nowszych i droższych autach których plastiki trzeszczały na wybojach nieporównywalnie głośniej.

Minusy
- Wysokie spalanie jak na moc i pojemność. Nie problem przekroczyć10l/100 w mieście
-Do środka przez gródź często leje się woda, trzeba sprawdzać przy zakupie czy pod dywanikami z przodu jest sucho
- Słaba przekładnia kierownicza, raz już regenerowałem a znów zaczyna się odzywać.
pika
Nowicjusz
 
Posty: 8
1

22 Paź 2020, 21:39

szymon230397 napisał(a):Jeśli chodzi o tą rdzę, to przecież widać pod lakierem takie purchle, przynajmniej jeśli chodzi o nadwozie, drugi rok robię zaprawki w moim oplu
Astra H jest ocynkowana, a robienie zaprawki nad listwą na klapie bagażnika to przypadłość wielu aut :ok: u siebie też muszę to zrobić. Punto to przede wszystkim dziury w podłodze i w progach, a to "trochę" większy problem niż na zrobienie zaprawki.
szymon230397 napisał(a):auta, które te dwie dekady znoszą lepiej to jakie? Oprócz Yaris, tej wielkości jeśli są.
ja bym do tego podszedł tak:
Na OLX cena do 5500 (500 można spokojnie urwać), pojemność do 1.4, nieuszkodzony w promieniu 50k od miejsca zamieszkania. Auta wyglądające ok na pierwszy rzut oka wrzucasz tutaj, my oceniamy.

Nie pisz posta pod postem. Jeśli chcesz kogoś zacytować, zaznacz treść, którą chcesz przytoczyć i kliknij " w lewym dolnym rogu cytowanego postu :ok:
Ostatnio edytowany przez mike, 23 Paź 2020, 09:02, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Dopisanie zera
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
1

22 Paź 2020, 22:11

pika napisał(a):Od blisko 5 lat i 40kkm jestem posiadaczem Corsy 1.4 Ecotec. Auto aktualnie ma 205 kkm przebiegu.

Oceniają to auto z perspektywy czasu uważam, że był to zdroworozsądkowy wybór na pierwsze auto do jazdy głównie po mieście. Zwłaszcza jak dla studenta. Nie jest piękne, nie jest wybitne i nie daje wielu emocji ale jak pogoni się te 90 koni to jest nawet żwawe.

Do zalet należy zaliczyć
- niskie koszty części
- brak poważnych awarii
- prosta mechanika, możliwość naprawienia usterek samodzielnie
- spora jak na klasę ilość miejsca z przodu, zwłaszcza nad głową
-Dobra jakość wykonania wewnątrz, siedziałem w nowszych i droższych autach których plastiki trzeszczały na wybojach nieporównywalnie głośniej.

Minusy
- Wysokie spalanie jak na moc i pojemność. Nie problem przekroczyć10l/100 w mieście
-Do środka przez gródź często leje się woda, trzeba sprawdzać przy zakupie czy pod dywanikami z przodu jest sucho
- Słaba przekładnia kierownicza, raz już regenerowałem a znów zaczyna się odzywać.


Dzięki za rzeczową opinię, to spalanie nas trochę zmartwiło. Wiem, że to benzyna i może spalić swoje, ale trochę by mogło ją zaboleć po portfelu :(
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

22 Paź 2020, 22:13

mike napisał(a):Astra H jest ocynkowana, a robienie zaprawki nad listwą na klapie bagażnika to przypadłość wielu aut u siebie też muszę to zrobić. Punto to przede wszystkim dziury w podłodze i w progach, a to "trochę" większy problem niż na zrobienie zaprawki.


Hahaha, dokładnie ta klapa. W mojej jeszcze na drzwiach u dołu się pojawia od wewnątrz i z zewnątrz też trochę. Jeśli tak to faktycznie w Punto może wyglądać to już gorzej.
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pasy bezpieczeństwa bez tajemnic
    Choć pasy bezpieczeństwa mogłyby się wydawać prostym urządzeniem, w swojej współczesnej formie są skomplikowanym elementem konstrukcyjnym. Nieustanne prace rozwojowe i duże nakłady finansowe producentów, takich ...

22 Paź 2020, 22:17

mike napisał(a):a bym do tego podszedł tak:
Na OLX cena do 5500 (50 można spokojnie urwać), pojemność do 1.4, nieuszkodzony w promieniu 50k od miejsca zamieszkania. Auta wyglądające ok na pierwszy rzut oka wrzucasz tutaj, my oceniamy.

Nie pisz posta pod postem. Jeśli chcesz kogoś zacytować, zaznacz treść, którą chcesz przytoczyć i kliknij " w lewym dolnym rogu cytowanego postu


Chyba skupimy się na Yarisie, tylko kwestia znalezienia nietkniętego przez rudą. Super, to będę wysyłał :)

Z tym cytowaniem próbowałem, na dwóch przeglądarkach i nie działało mi, nie miałem świadomości, że trzeba zaznaczyć tekst :lol: :lol:
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

22 Paź 2020, 22:39

Patrzyłem na Yarisy, ale nie ma nic na mój gust godnego uwagi. Rzuciło mi się w oczy punto, które dzisiaj ktoś dodał. Blisko nas, tylko około 30 km. Duży plus jest taki, że ubezpieczenie jest do kwietnia no i dobrze się prezentuje.
[link do oferty na Olx wygasł]
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

23 Paź 2020, 06:47

szymon230397 napisał(a):Dzięki za rzeczową opinię,

Bardzo rzeczowe :D
Mam rozumieć że wiesz ile było zainwestowane wcześniej, wiesz jaki styl jazdy uprawia kietowca i jaki jest stan auta obecnie... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

23 Paź 2020, 07:26

szybki napisał(a):Bardzo rzeczowe
Mam rozumieć że wiesz ile było zainwestowane wcześniej, wiesz jaki styl jazdy uprawia kietowca i jaki jest stan auta obecnie...
[quote="szybki"]
Tego nwm, ale konkretne info dostałem o tym aucie. Może źle się wyraziłem :)
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

23 Paź 2020, 09:06

Szymon jakbyś miał coś bliżej Katowic czy GOP, to ew mogę w tygodniu pomóc z oględzinami
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
1

23 Paź 2020, 09:35

mike napisał(a):Szymon jakbyś miał coś bliżej Katowic czy GOP, to ew mogę w tygodniu pomóc z oględzinami

Dzięki Mike za propozycję i za chęć pomocy. Ale oględzinami nie będę zawracał głowy, bo o oględziny się nie boję za bardzo, bo mam tatę mechanika, pewnie też pojedziemy na stację diagnostyczną. Więc co będzie złego do wyłapania to na pewno tata wyłapie.
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

23 Paź 2020, 09:51

Spoko :ok:
Te wyglądają całkiem fajnie:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] wygląda ładnie, szkoda, że stary gaz
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] "świetne" zdjęcie...
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

I mógłbym dalej wrzucać :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

23 Paź 2020, 12:25

mike napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-206-1-4benz-75km-5drzwi-klima-bez-rdzy-rejestracja-pl-ID6B5jph.html?

Dzięki za oferty :)
Ten Peugeot wydaje się sensowny, tylko musiałbym z dziewczyną porozmawiać, bo wcześniej przez wygląd go skreśliła.
Reszta z tych propozycji trochę nam nie pasuje, bo nie ma klimy lub ABS. Wiem, że to nie salon i nie można mieć wszystkiego, ale coś znajdziemy myślę sensownego. Bo taki Peugeot jeśli chodzi o awaryjność jak wypada, warty jest uwagi? Czytałem, że tylna belka tam pada i podobno koszt jest spory.
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

23 Paź 2020, 12:28

Bo jeśli chodzi o Punto, wiem, że męczę, ale trafiają się najczęściej takie z wyposażeniem jakie by nas interesowała, do tego w fajnym stanie według właścicieli. Tu są np takie dwa blisko nas:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Kumpel miał takie 1,2 80 KM i był zadowolony, co myślicie?
szymon230397
Początkujący
 
Posty: 111
Prawo jazdy: 10 06 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Astra GTC
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0