Podczas jazdy wskazówki z zegara zatrzymały się i ani drgną

12 Maj 2021, 08:02

Witam wszystkich, proszę o pomoc co może być przyczyną awarii. W dniu wczorajszym podczas jazdy nagle wskazówki z zegara zatrzymały się i ani drgną, tzn. wskazówka paliwa jest na samym dole, prędkości zatrzymała się na 50km/h a obrotów na 2000. Kontrolki przy włączeniu zapłonu się świecą, tak samo kontrolka włączonych świateł mijania też. Co może być przyczyną?

Samochód to Peugeot 206 1.1 2000r.
Radam
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Maj 2021, 08:49

Spróbuj odłączyć na chwilę akumulator i zobaczyć czy coś się zmieni. Wygląda to tak jak by się one zawiesiły. Licznik jest elektronicznie sterowany więc nie wiem czy nie trzeba będzie go wyjąć i odłączyć kostki sprawdzając czy piny nie są jakieś z nalotem, przeczyścić jakimś kontaktem i podłączyć ponownie.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3262
Zdjęcia: 12

12 Maj 2021, 13:06

Może to być problem z akumulatorem i sprawdź okablowanie.
Vacuum
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Maj 2021, 18:00

Akumulator odłączony i włączony ponownie, jedynie co zauważyłem to minusowa klema była luźna i bez śrubki mocującej, zakręciłem na nowo, ale zegary dalej stoją. Sam zegar odkręciłem, wyjąłem obie wtyczki i niczego niepokojącego nie zauważyłem, więc co może być nie tak, to nie mam pojęcia.
Radam
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jakie systemy zautomatyzowanej jazdy znajdziemy w samochodach?
    Science fiction czy całkiem nieodległa przyszłość? Samochody autonomiczne fascynują miłośników technologii od lat, a Ci, w żyłach których płynie benzyna, patrzą na nie sceptycznie. Pewnym jest jednak, że zaawansowane ...
    Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych?
    Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma, ale przecież wystarczy zastosować ...

  •