Podwyższenie kar za złe parkowanie

Podwyższenie kar za złe parkowanie

07 Cze 2018, 10:14

Słyszeliście o tej zmianie? Mają wzrosnąć kary za parkowanie na dwóch miejscach. Moim zdaniem to dobra inicjatywa. Sama wracając z pracy i szukając miejsca do zaparkowania nie raz spotkałam się z takimi koleżkami przez których musiałam parkować na drugim końcu osiedla bo przecież on kupił drogi samochód i potrzebuje zaparkować na środku. Nie rozumiem takich ludzi. Jeżeli chcą być panami i mieć przywilej parkowania to niech zakupią garaż! ostatnio widziałam jak jegomość zaparkował pod blokiem na kopercie bo nie było miejsca pod domem. No przepraszam bardzo, ale czy niektórych przepisy nie obowiązują? Bo ja chyba czegoś tutaj nie rozumiem. W artykule przeczytałam, że możliwe, że zaczną odholowywać tak zaparkowane samochody. O ile bym dała żeby zobaczyć minę takiego egoistycznego kierowcy!
Juliaa89
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Maj 2018, 09:32
Prawo jazdy od: 01 06 1989
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: WV Passat

Re: Podwyższenie kar za złe parkowanie

07 Cze 2018, 12:28

Nie jest to takie oczywiste i proste jak się wydaje bo żeby policjant albo straż miejska mogła nałożyć mandat za zaparkowanie na dwóch miejscach musza być spełnione pewne warunki które nie wszędzie są tak oczywiste. Mianowicie miejsce parkingowe musi być oznaczone zgodnie z przepisami, a te nakazują aby na parkingu zostały zastosowane białe lub żółte linie oznaczenie P-18. W innym przypadku kiedy linie są np. z innego koloru kostki jak powszechnie spotykamy to parking musi być oznaczony znakiem z białą literą "P" i niebieskim tłem.

Przypuszczam, że z tego tytułu mandaty mogą się posypać jedynie w miastach gdzie takie miejsca parkingowe są dokładnie oznaczone, a na osiedlach często brakuje linii lub nawet samych tablic które informują o takim parkingu co z kolei uniemożliwia nałożenie mandatu.
Cichy77
Zaawansowany
 
Posty: 946
Zdjęcia: 8
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
  Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
  Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
  Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

 •  
  • VERVA Street Racing 2010
   Audi Q5, rower i box na dachu
   BMW 740 - 286 KM, 400 NM vs. honda Civic
   Lamborghini, hostessa