Podwyższenie kar za złe parkowanie

Podwyższenie kar za złe parkowanie

07 Cze 2018, 10:14

Słyszeliście o tej zmianie? Mają wzrosnąć kary za parkowanie na dwóch miejscach. Moim zdaniem to dobra inicjatywa. Sama wracając z pracy i szukając miejsca do zaparkowania nie raz spotkałam się z takimi koleżkami przez których musiałam parkować na drugim końcu osiedla bo przecież on kupił drogi samochód i potrzebuje zaparkować na środku. Nie rozumiem takich ludzi. Jeżeli chcą być panami i mieć przywilej parkowania to niech zakupią garaż! ostatnio widziałam jak jegomość zaparkował pod blokiem na kopercie bo nie było miejsca pod domem. No przepraszam bardzo, ale czy niektórych przepisy nie obowiązują? Bo ja chyba czegoś tutaj nie rozumiem. W artykule przeczytałam, że możliwe, że zaczną odholowywać tak zaparkowane samochody. O ile bym dała żeby zobaczyć minę takiego egoistycznego kierowcy!
Juliaa89
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Maj 2018, 09:32
Prawo jazdy od: 01 06 1989
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: WV Passat

Re: Podwyższenie kar za złe parkowanie

07 Cze 2018, 12:28

Nie jest to takie oczywiste i proste jak się wydaje bo żeby policjant albo straż miejska mogła nałożyć mandat za zaparkowanie na dwóch miejscach musza być spełnione pewne warunki które nie wszędzie są tak oczywiste. Mianowicie miejsce parkingowe musi być oznaczone zgodnie z przepisami, a te nakazują aby na parkingu zostały zastosowane białe lub żółte linie oznaczenie P-18. W innym przypadku kiedy linie są np. z innego koloru kostki jak powszechnie spotykamy to parking musi być oznaczony znakiem z białą literą "P" i niebieskim tłem.

Przypuszczam, że z tego tytułu mandaty mogą się posypać jedynie w miastach gdzie takie miejsca parkingowe są dokładnie oznaczone, a na osiedlach często brakuje linii lub nawet samych tablic które informują o takim parkingu co z kolei uniemożliwia nałożenie mandatu.
Cichy77
Aktywny
 
Posty: 318
Zdjęcia: 7
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów? Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów?
  W upalne dni kierowcy są bardziej skłonni do agresji na drodze. Jednym z objawów może być nadużywanie sygnałów dźwiękowych(1). Wysoka temperatura na zewnątrz może również obniżać koncentrację oraz wydłużać ...
  System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych
  Audi otrzymuje w USA dwie nagrody za system zdalnego parkowania. Rozwiązania techniczne, które Audi stworzyło z myślą o tzw. zdalnym, bez ingerencji kierowcy parkowaniu, znalazły duże uznanie także u amerykańskich ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Ford Mondeo, tył
   Master Truck
   Rajd Nowej Zelandii, zespół SKODA MRF
   3