Polerowanie plastikowego zderzaka po obcierce

13 Wrz 2021, 15:23

Cześć,
chciałem zapytać czy da radę domowymi środkami ogarnąć takie rysy i zdarty plastik ze zderzaka. Czy kupno jakiejś nakładki na wiertarkę i pasta do plastików wystarczą, czy może bez lakiernika się nie obędzie? Wiadomo, że nie zrobię tego jak z salonu, ale chciałbym zniwelować co się da żeby tak nie raziło w oczy. Wygładzić i zmniejszyć te białe rysy.

Polerowanie plastikowego zderzaka po obcierce
lucek993
Obserwowany
 
Posty: 3
Zdjęcia: 2

13 Wrz 2021, 16:29

lucek993 napisał(a):czy da radę domowymi środkami ogarnąć takie rysy i zdarty plastik ze zderzaka
Raczej zdarty lakier ze zderzaka :)

Zdartego lakieru nie uratujesz i tu pozostaje malowanie ale zniwelować te mniejsze białe rysy można. Do tego polecam pastę Farecla G3 do tego jakąś średnią gąbkę polerską na wiertarkę i trochę wody w rozpylaczu. Wtedy można by delikatnie to spolerować i pewnie te mniejsze białe rysy zejdą i nie będzie tak widoczne. Naprawienie tego porządnie to tylko malowanie.

Zamaskowanie na chwilę i na szybko tych białych rys można zrobić przecierając je WD40 :mrgreen:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

15 Wrz 2021, 13:38

Myślałem, że będzie potrzebna jakaś specjalna pasta do plastików. W domu mam K2 Turbo, ale ręcznie na szmatce tym nic nie dało. Dzięki za radę. Będę coś działać. 8)
lucek993
Obserwowany
 
Posty: 3
Zdjęcia: 2

15 Wrz 2021, 14:21

Dlaczego do plastiku? Przecież zderzak jest lakierowany. Głębokie rysy nie zajdą niestety.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34