Pomoc w audio

06 Mar 2012, 23:08

Witam, mam wielki problem co do wyboru radia. Znajomi mi podpowiadali o firmie sony ale podobno slabe bassy maja jak czytalem oraz ogolnie wypadaja slabo co do innych marek w tej samej cenie. Dodatkowo czy jak zakupie radio bede mial problemy z glosnikami ( chodzi tu o trzeszczenie ) mam samochod mitshubishi space star (12lat) no i glosniki sa oryginalne T_T. Prosze o pomoc jako ze nie jestem w tych sprawach w ogole ogarniety geeeez...

Zestaw jaki upatrzylem sobie przechodzac dzis po internecie:

radio: [link do oferty na Allegro wygasł]
glosniki na zas: [link do oferty na Allegro wygasł]
glosniki na zas: [link do oferty na Allegro wygasł]

Czy gdybym taki zestaw kupil musial bym cos jeszcze dokupywac ? W sesie wzmacniacz czy cos? Jako ze to jest samochod typowo rodzinny nie pasuje ladowanie jeszcze bagaznika drobiazgami. Prosze o pomoc lub propozycje czegos innego.
xan112
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

07 Mar 2012, 13:18

Witaj, wiadome jesli bys podlaczyl wzmacniacz pelna moc wyciagasz z glosnikow, ale radio smialo sobie da rade, bedzie wystarczajaco moim zdaniem. Nie kupuj nic wiecej
predatoor
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Jeżowe
Prawo jazdy: 10 05 2011
Auto: Vw polo 6n 1.4 60km

07 Mar 2012, 15:37

Witaj, dziekuje za odpowiedz. Jesli mowisz o mocy to po prostu radio da rade ale jak bedzie za glosno to bedzie trzeszczyc tak? Rozmawialem dzis ze znajomym co podlaczal sobie ostatnio audio i mowil ze ciezko bedzie mi utrzymac to wszystko ( mowil ze jak juz to ponizej 100-80w glosniki powinienem szukac jak bym mial zamiar zmieniac). Chyba ze zmienic na slabsze glosniki? ale jak patrzylem na allegro to te sa bardzo tanie i takiej mocy wyszly wiec w sumie by pasowaly bo tak naprawde cisne po cenach strasznie :P....

Jeszcze pytanie co do radia, w tych cenach sonego nie oplaca brac? (podobno maja slabe bassy) a kenwooda za to lepsze bassy jak chodzi o cenowe 300zl.

Pzdr. =]
xan112
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

07 Mar 2012, 15:51

Tak, glosniki beda trzeszczec troszke na FULL, ale przeciez na FULL sluchac nie musisz prawda??
Kolega mowil Ci dobrze 50 w radio pociagnie glosniki o mocy okolo 80-100 w.

Jezeli moglbym Ci polecic radio, ktorego sam uzywam i sprawdza sie bardzo dobrze to http://130.com.ua/en/product/cd-usb-rec ... eh-2100ub/

Ma bardzo szybki odczyt danych, nie wiesza sie, nie grzeje. Sam go uzywam juz ponad rok i jeszcze mnie nie zawiodlo. Nowe kupic powinienes juz do 300 zł na allegro
predatoor
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Jeżowe
Prawo jazdy: 10 05 2011
Auto: Vw polo 6n 1.4 60km

07 Mar 2012, 16:14

No na full raczej nie zamierzam sluchac dlatego ze te co mam ( oryginalne ....) troche trzeszcza i jestem przyzwyczajony do slabszego sluchania w samochodzie;p. Czyli jakbym zakupil po prostu radio + te glosniki co pokazalem w 1 poscie to na 50% dzwieku by chodzilo wszystko dobrze bez potrzeby wzmacniacza?
xan112
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

07 Mar 2012, 17:05

Wtedy na jakies 75-80 % mocy smialo bedzie smigac. Tez kiedy mialem tak zrobione, znaczy sie podobny zestaw i gdy w moim Piooner deh-2100ub mialem podgloszone na 55 (62 max) to gralo czysciutko, kwestia jeszce dobrego ustawienia EQUALIZERA i bedziesz zadowolony ze swojego sprzetu. Moglbys tez pomyslec nad wygluszeniem drzwi !!! Polecam, pomaga!!!
predatoor
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: Jeżowe
Prawo jazdy: 10 05 2011
Auto: Vw polo 6n 1.4 60km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niedzielny kierowca na autostradzie - nie bądź taki!
    W okresie świąteczno-noworocznym wielu polskich kierowców przemierza setki kilometrów, by spotkać się z bliskimi czy spędzić wolne dni z dala od domu. Nierzadko przynajmniej część trasy pokonują autostradą lub ...