POMOCY! Alarm przy odpaleniu samochodu, blad przy kodowaniu pilota!

06 Mar 2016, 20:22

witam, mam Honde Civic 1.4 1997 r, dnia dzisiejszego sprawdzalem bezpieczniki poniewaz przestaly mi swiecic postojowki, przez przypadek najprawdopodobniej wyciagnalem bezpiecznik od centralnego lub alarmu ( nie wiem czy sa takowe ale centalny przestal dzialac i nie bylo mozliwosci otworzenia i zamkniecia samochodu z pilota) znalazlem wiec w internecie jak zaprogramowac pilota, wpisalem sekwencje ktora byla podyktowana i niestety narobilem tylko gorzej:/ bo przy wlozeniu do stacyjki kluczyka i przekreceniu go pojawia sie dziwny alarm ktory caly czas wyje! jest to inny alarm jak ten kiedy ktos probuje sie dobrac do naszego samochodu! Czy ktos moze mial taki sam problem? moze da sie to w jakis sposob zresetowac i na nowo zaprogramowac? Pilot na nic nie reaguje:/
lukanio84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

07 Mar 2016, 10:28

lukanio84 napisał(a):znalazlem wiec w internecie jak zaprogramowac pilota, wpisalem sekwencje ktora byla podyktowana i niestety narobilem tylko gorzej:/ bo przy wlozeniu do stacyjki kluczyka i przekreceniu go pojawia sie dziwny alarm ktory caly czas wyje!
A nie było czasem instrukcji sekwencji jaka należy wykonać resetując zaprogramowane piloty? Twój pilot chyba jest na podczerwień, a piloty po 99' roku były radiowe i inaczej się je kodowało.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Mar 2016, 12:38

Tak zgadza się, mój pilot jest na podczerwień, wprowadziłem natomiast sekwencje gdzie dopiero teraz zobaczyłem do civica 2005 r:/ teraz nie wiem jak zresetować to wszystko i na nowo móc wprowadzić poprawną sekwencje :/ auto normalnie mogę odpalić, jechać ale cały czas wyje taki dziwny głośny alarm! Jestem załamany bo już chyba próbowałem wszystkiego:/
lukanio84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

07 Mar 2016, 22:28

Może wyłącz syrenkę jeżeli masz taką możliwość. Próbowałeś odłączyć akumulator na dłuższy czas? Może wyjęcie bateri i ponowne włożenie do pilota pomoże? Sprawdzałeś?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Mar 2016, 09:51

akumulator odpiety na cala noc nic nie pomoglo, samochod musialem przestawic do garazu ok. 1 km, musialem odlaczyc syrene i jechac z niedomknietymi drzwiami poniewaz jak napisalem wczesiej po odpaleniu wyje syrena a kiedy zamkne drzwi po ok. pol minuty odcina zaplon:/
lukanio84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

08 Mar 2016, 20:39

lukanio84 napisał(a):auto normalnie mogę odpalić, jechać ale cały czas wyje taki dziwny głośny alarm!

No to chyba jest coś nie tak. Jak alarm wyje, to silnika nie powinno dać się uruchomić :o
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Mar 2016, 20:42

Dlatego tez zamiescilem ten post! nigdy w zyciu nie spotkalem sie z taka sytuacja i widze ze nie tylko ja bo nie potrafi nikt podpowiedziec o co chodzi:/
lukanio84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

08 Mar 2016, 20:55

chyba będziesz musiał podjechac do speca od alarmów. Tak na pisanie, to będzie ciężko cokolwiek powiedzieć. Ja podejrzewam, że to coś z centralką alarmu jest nie tak.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Mar 2016, 21:00

tez tak sadze, ale prze kilka lat wszystko bylo super do momentu, wyjecia ktoregos z bezpiecznikow i nastepnie wprowadzenia blednej sekwencji przy programowaniu centralnego:/ moze ktos ma chociaz pojecie jak zresetowac w inny sposob niz zdjecie klem (bo nie pomaga) centralnego?
lukanio84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Mar 2016, 10:50

JAk masz nazwę i model alarmu, to podaj - może ktos coś będzie wiedział. Poszukaj też instrucji obsługi tego alarmu - zawsze jest taka mała ksiażeczka z instrukcją. Jest w niej chociażby to, jak taki alarm zdeaktyzować jak jest uszkodzony pilot, albo wyczerpie się bateria. Powinno w niej tez być napisane miejsce ukrycia wyłacznika tego alarmu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Mar 2016, 10:54

to moze podpowiedz jakas mala gdzie znajde dane tego alarmu? gdzie zazwyczaj sa one montowane? zadnej ksiazeczki do niego niestety niemam:/ po pilocie niestety raczej nie namierze nazwy alarmu:/
lukanio84
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2006
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

10 Mar 2016, 10:45

To nie takie proste - jak auto kupiłeś od kogoś, to ów ktoś powinien ci dać taką ksiażeczką ( o ile on zakładał alarm, a nie jego poprzednik ). Powinien też powiedzieć ci, gdzie jest ukryty wyłącznik alarmu. Jak poprzedni właściciel ci nie powiedział, to nikt inny ci nie powie - wyłacznik montuje ten co zakłada alarm i informuje tylko właściciela gdzie on jest. Podczas zakupu auta, powinniśmy pytać o ten wyłacznik, jak i o zastosowane płyny, ich wymiane itd. Wielu z nas o tym zapomina. Niestety. Na chwile obecną nie pozostaje ci nic innego, jak poszukać centralki alarmu ( nie wiem, gdzie ona może być zamontowana - pod nogami kierowcy, za zestawem wskaźników itp ) i iść po kabelkach od centralki i być może dojdziesz do poszczególnych elementów alarmu. Jak znajdziesz centralkę, to będziesz też wiedział jaki masz alarm. Drugie wyjście z sytuacji, to poprostu podjechać do gościa, który zajmuje się montażem alarmów, centralnych zamków itp. Być może on rozpozna jaki masz alarm, może też wiedzieć gdzie w twoim aucie zazwyczaj montuje się centralki i ukryte wyłączniki.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000