Poszukiwana terenówka do 25 tys

Re: Poszukiwana terenówka do 25 tys

29 Mar 2019, 08:39

Czyli wjeżdżając do garażu nie muszę się martwić, że przesunę bramę garażową o parę metrów :twisted: :twisted:
Co do RX był czas, że interesowałem się tym samochodem, ale jednak jest to SUV i nie przypada tak do gustu jak wspomniany jeep. Patrząc na Jeepa mam wrażenie, że patrzę na potwora :lol: . Jak jeszcze jest porobione w teren, agresywne opony to, aż ciary przechodzą heh
Solnik
Nowicjusz

Prawo jazdy: 11 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Bmw e46 330cd
Silnik: 3.0d 204KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

29 Mar 2019, 18:46

A więc dziś przypadkowo pogadałem ze skrzyniarzem i... trafił że w rx mk1 około 2000r uszkodzenia skrzyni. Naloty już miały spore ale jednak. Więc żeby nie było że nie informuje :ok:
Solnik co do porównania rx i jeepa brałbym jeepa bo ma więcej "jaja". :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna

29 Mar 2019, 20:43

Co do skrzyni RXa ,nie wzięły się z dupy u mnie ogłoszenia RXów z uszkodzoną skrzynią. Jeep ma o wiele lepsza skrzynię. Dodatkowo mozesz u kumatych włączyć sobie 5 bieg elektronicznie jak latasz autostradami ale jak nie to nie masz czym sobie głowy zawracać bo sie nie przyda. Jeep o tyle specyficzny ze spalaniem ze po mieście weźmie 25 a w trasie potrafi wziąć ponad 10 litrów mniej
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

13 Kwi 2019, 12:45

Mam jeszcze pytanie odnośnie wersji Jeepa. Wj bardzo mi się podoba, a jak wygląda sprawa z wk? Chodzi mi o awaryjnosc. Które będzie lepsze ?
Solnik
Nowicjusz

13 Kwi 2019, 13:50

WK również jest warty polecenia, ma pewne rozwiązania elektroniczne co nie zawsze jest plusem no i ma mniejsze zdolności terenowe niż WJ/WG bo jest dużo niższy dodatkowo zastosowane było niezależne zawieszenie przednie – wcześniej stosowano dwa sztywne mosty, dzieki temu bliżej mu do SUVa niż do terenówki
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

13 Kwi 2019, 17:58

W WK na pewno omijaj 3.0 CRD. Mój kumpel miał takowego we flocie, pozbył się w zamian za... figurki do domu/ogrodu :naughty: auto użytkowane jednak nieco bardziej intensywnie niż wożenie czterech liter po bułki do sklepu, raczej ciąganie przyczep ze sprzętem powiedzmy budowlanym. Co ciekawe, Pajero III z tym niefajnym dieslem spisuje się o niebo lepiej
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ferie zimowe w górach? O czym powinni pamiętać kierowcy? Ferie zimowe w górach? O czym powinni pamiętać kierowcy?
    W czasie ferii wiele osób podróżuje z rodziną w góry. Do jazdy w takich warunkach trzeba jednak się przygotować. Prowadzenie samochodu na ośnieżonych, krętych drogach ze stromymi podjazdami nie należy ...
    Co zrobić kiedy auto odmawia posłuszeństwa? Co zrobić kiedy auto odmawia posłuszeństwa?
    Patrząc na samochód w pierwszym momencie zachwycamy się jego linią, doceniamy parametry silnika, cieszą nas wygodne fotele i niesamowity dźwięk wydobywający się z zestawu audio. Wszystkie te elementy wpływają na komfort ...

• Re: Poszukiwana terenówka do 25 tys

24 Kwi 2019, 21:12

Najchętniej brałbym Jeep-a auto jest dosyć wygodne na asfalcie a gdy przyjdzie co do czego jest to dobra terenówka .Polecam silnik 4.0 trwały i niezawodny [mam w rodzinie od kilku lat].W dodatku silnik dobrze chodzi z gazem.Jest też silnik 4.7 mocy ma dużo ale co za tym idzie duże spalanie nie jest to tak dobry silnik jak 4.0 :D.Jeep Grand Cherokee 1999-2004 WJ/WG
    GrandCherokee
    Nowicjusz

24 Kwi 2019, 21:20

Szczerze polecam model WJ.Jeśli chodzi o WK mamy tam 3.0 diesel,3.7 benzyna,4.7 benzyna,5,7 Hemi benzyna oraz 6.1 benzyna.Najbardziej godny polecenia jest silnik 5.7 HEMI. Zaleta tego silnika polega na tym że w trakcie dłuższej trasy rozłączają się 4 cylindry i spalanie spada. Znajomy ma WK 5.7 HEMI i odgłos tego silnika jest nie do opisania.Pozostają tylko względy ekonomiczne. :) WK ma też system Quadra Drive.
    Więcej nie powiem na temat tego modelu bo nie chce zgrywać mądrali. :D :) Pozdrawiam
    GrandCherokee
    Nowicjusz

24 Kwi 2019, 21:27

Wydaję mi się, że 4.0 może być trochę za słaby na taki samochód. Jednak swoje waży i też mocy potrzebuje, więc 4.7 będzie odpowiednie. Ostatnio staram się doszukać informacji jaka jest różnica między 220KM, a 260KM. Wyczytałem, że najlepiej szukać od rocznika 2002, gdyż został ten model pozbawiony większości wad trapiących w wieku dziecięcym. Zastanawia jeszcze mnie fakt elektroniki jak często lubią psuć się jakieś drobne pierdoły.
    Solnik
    Nowicjusz

24 Kwi 2019, 21:36

Solnik napisał(a):często lubią psuć się jakieś drobne pierdoły.
    podgrzewanie foteli nie działa w dużej większości Grandów, podświetlenie lewarka biegów szwankuje, czasami składanie lusterek.
    260 koni to tylko w Overlandzie i on jakoś krótko szedł pod koniec produkcji

a jakie to wady wieku dziecięcego?
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

25 Kwi 2019, 06:43

Dość tych wersji overland jest na olx czy OtoMoto. Na stronie jeepnieci wyczytałem o pewnych wadach w rocznikach 99-01, które później poprawiono np. pulsowanie hamulców, czy problem z blokowaniem się szyb.
    Solnik
    Nowicjusz

25 Kwi 2019, 07:56

Co do hamulców to bylo zależne od producenta zaciskow. Były 2 rodzaje Akebono i ..... I nie pamiętam. Lepsze sa akebono, przy regeneracji hamulców najlepiej wymienić tłoczki bo oryginał pękał bo jest z jakiegoś gownolitu
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

25 Kwi 2019, 13:28

Witam. Mam WJ-ta w rodzinie od dawna. Myślę ze 4.0 w zupełności wystarczy,lecz nie ukrywam że jestem zakochany w silniku 4.7.
    Niestety ma on pewne wady a najważniejszą jest przegrzewanie.
    Serio! Głównie dotyczy to ostatniego 8 cylindra. Prawdopodobnie jeśli chłodnica była by tak jak w dieslu to nie byłoby problemów.Po za tym uważam że jest to świetny mocny i dający frajdę z jazdy silnik. :yes:
    GrandCherokee
    Nowicjusz

29 Sie 2019, 14:54

Witam ponownie. Jestem aktualnie w poszukiwaniu mojego Jeep-a WJ.
    Ostatnio dopadłem Toyotę LC j120 z 2005r. z silnikiem 3.0 d4d 173KM. Jak ma się ten samochód do wyżej wymienionego Jeep-a? Dziś wieczorem pojadę zobaczyć wersję 4.7. Jeżdżę ponad tydzień tojtojem i zrobiłem ok. 800km i póki co jestem zachwycony. W terenie nie miałem okazji jeszcze testować, jedynie co brakuje mu trochę mocy. Z danych technicznych WJ jest trochę lżejszy, ale też niższy o 9cm, znów prześwit ma wyższy o 1cm. Jak sie ma to do rzeczywistości? W LC najbardziej podoba mi, się to że siedzi się bardzo wysoko.
    Solnik
    Nowicjusz

29 Sie 2019, 16:00

Lc też spełni Twoje wymagania i jest solidny, ma jedna zauważalna wadę jaka jest droga eksploatacja, koszty sa duże i bardzo duże bo części zamiennych czesto brak a jak sa jest drogo, używanych tez za bardzo nie ma a przy jeppie takiego problemu nie ma, nie dość ze dostaniesz każdą srubke to i każda informacje.
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika