Potrzebuję porady, Merc czy Betka

Które auto lepiej kupić

Mercedes C-klasa 2012 250CDI coupe/limuzyna
3
50%
BMW 330d 2011r. limuzyna/coupe
0
Brak głosów
Audi A5 sportback 2.0 TFSI 2011r
3
50%
Razem głosów : 6

Potrzebuję porady, Merc czy Betka

25 Cze 2011, 11:51

Dysponuję budżetem ok 150 tyś które chcę przeznaczyć na samochód.

Moim długim już rozważaniem jest wybór między Mercedesem C-klasa 2012 limuzyna/coupe 250CDI, a BMW 330dimuzyna.
Na niekorzyść BMKi działa fakt że jest to już stary model.
mam niestety dość mocno sprecyzowane wymagania co do samochodu. Najważniejsze żeby był nowy albo jak w przypadku powyższych z tego samego roku czyli 2011 rocznik. Pewnie będę polował na jakieś demonstracyjne auta.

w grę wchodzi tylko manualna skrzynia biegów

Interesuje mnie żeby auto miało odpowiednią moc, ale raczej odpadają te silniki benzynowe które palą jak smok

myślałem jeszcze o audi a5 4-drzwiowe ale te światła mnie odstraszają :/

póki co najbardziej jestem za Mercem

proszę o pomoc w wyborze i jakieś inne propozycje

Pozdrawiam
Drutex
Nowicjusz

Re: Potrzebuję porady, Merc czy Betka

25 Cze 2011, 13:06

A np nad Lexusem IS sie zastanawiales? Swietnie sie prezentuje, moim zdaniem nawet lepiej niz C Classa w sedanie, Diesel ma jakos 170km wiec chyba wystarczajaco, naped tylny jak w Mercu czy BMW.

Z tych co dales to Merca wg mnie najlepiej, Audi to nie to samo co BMW czy Mercedes.

Ooo, jest po demonstracyjny nawet na allegro, ale 2010r:P
[link wygasł]
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

25 Cze 2011, 15:16

rozważałem ale bardziej mi się podobają te 2 niemieckie auta.
jest przepaść w silnikach między ISFem a drugim z kolei. Nie ma tego pośredniego którego bym oczekiwał przy kupnie auta.

ten silnik 250CDI naprawdę jest znakomity 500 moment 7 do setki
Drutex
Nowicjusz

25 Cze 2011, 18:23

zapomoniałem jeszcze dodać że nie interesują mnie autka głównie do szpanu (typu Mercedes SLK BMW Z4 Audi TT itd)
chodzi o coś czym da się jakoś zapakować

ale oczywiście żeby miało sportowy akcent i nie było kombi :P
Drutex
Nowicjusz

25 Cze 2011, 19:04

Inne propozycje? Prosze bardzo ;)
Saab 9-5 wyrwiesz nówkę lub demo nawet z napędem na 4 koła. Ewentulanie z silnikiem 2.0T
[link wygasł]
[link wygasł]

Subaru Legacy choć moim zdaniem wnętrze tandetne. No ale jest boxer diesel i S-AWD.
http://mmcars.pl/MMCars/samochody-katow ... fort-navi/

Volvo S60
[link wygasł]

No i może przy dorzuceniu "trochę" do budżetu udałoby się znaleźć Jaguara XF
[link wygasł] Tutaj oferta od brokera, może udałoby się jeszcze coś opuścić z ceny (np. skrzynia manual?)
[link wygasł] A tutaj używka
Libre
Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

26 Cze 2011, 10:36

Subaru jest autem które mi się w ogóle nie podoba. Jedynie Forester nadaje się dla stróżów prawa w północnych, górzystych częściach kuli ziemskiej. No i impreza, ale nie jest to wygodne auto a w środku nie zachwyca.

Volvo S60 odpada - nie jest pozytywnie oceniane w testach, jest drogie, ma mały bagażnik bodajże 370 litrów, a poza tym obecnie jeżdżę Volvo S40 więc chciałbym jakiejś odmiany, więc nie chciałbym już szweda którym jest także Saab.

Jaguar XF jest autem które bardzo mi się podoba silnik 3.0 D albo 3.0D S są naprawdę świetne. Ale z tego co mi wiadomo to wszystkie te auta mają zamontowaną AUTOMATYCZNĄ skrzynię biegów (co niestety u mnie przekreśla wybór).
Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo chciałbym być w błędzie. Jaguar XF jest niesamowity.
Drutex
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...
    Bulli Summer Festival w Wolfsburgu - polscy fani Bulli Summer Festival w Wolfsburgu - polscy fani
    Z okazji 70 lat modelu T w Wolfsburgu, w parku Allerpark, oddalonym niecałe półtora kilometra od samego Autostadt, w dniach od 3 do 6 sierpnia odbył się Bulli Summer Festival. Tereny parku przeistoczone zostały w ogromną ...

• Re: Potrzebuję porady, Merc czy Betka

26 Cze 2011, 12:48

Niestety Jag sprzedawany jest tylko z automatem. Widze, że w ankiecie prowadzi Mercedes. Fakt silnik jest świetny (przynajmniej na papierze), ale wnętrze trąci lekką hmm tandetą. Odstaje mocno przynajmniej moim zdaniem od jakości w Audi A5. Z tych 3 aut wymienioych w sondzie wybrałbym właśnie Audi A5. Zamiast już trochę przestarzałej trójki w tych pieniądzach lepszym wyborem będzie nowa 5 od brokera.
    [link wygasł]

A może :wink:
    [link wygasł]

lub 159 na full wypasie
    Libre
    Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
    Auto: Seat Ibiza

26 Cze 2011, 21:12

BMW 520d bardzo fajne auto,

ale niedługo ma wychodzić nowe BMW 3-series coupe.
    tylko nie wiem kiedy ;/

fakt aktualna trójka jest przestarzała.

mi tam się podoba wnętrze Merca.
    Z tego co mi wiadomo Audi nadal jest w tyle za BMW i Mercedesem
    Drutex
    Nowicjusz

01 Lip 2011, 20:49

Byłem ostatnio na jeździe próbnej Mercem ale niestety był automat i 2.0 benzyna.
    Ale wrażenia i tak świetne.

Już prawie jestem przekonany że chcę tego Mercedesa.

Byłem potem w Audi to szorowałem głową po suficie, i trochę klaustrofobicznie się czułem

Merc trąci tandetą?

http://www.ultimatecarblog.com/wp-conte ... -AMG-3.jpg

nie wiem co tu tandetnego? :) mi się bardzo podoba
    Drutex
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      GTP Light