Prawo jazdy, gdzie?

02 Cze 2013, 16:28

Nie wiedzialem gdzie moge umiescic swoj temat, wiec wcisnalem go tu :P

Juz na dniach będę mógł rozpocząć kurs na prawo jazdy kat B. Mam na oku dwie autoszkoły: jedna jest to prywatna autoszkoła mojego kumpla, a druga to LigaObronyKraju. Nasuwa mi się pytanie, gdzie lepiej zrobić prawko? Nie biorę pod uwagę kosztów, chociaż różnica między prywatną autoszkoła a panstwowa to tylko 20zl. Dodatkowo w panstwowej szkole mam kurs na wózek widlowy gratis...;p
Z drugiej strony wygodniej dla mnie byloby robic prawo jazdy u kumpla, ktory jak bedzie trzeba przyjedzie po mnie i mnie odwiezie, co jest wielkim plusem, gdyz mieszkam poza miastem.
Ale do rzeczy.. Slyszalem, że robiąc prawko w LOKu, kursant będzie miał łatwiej dostać się np. na stanowisko kierowcy radiowozu. Czy to prawda? Wiem, że kiedys zwracali na to uwage. Ponadto niektorzy mowia, ze w LOKu jest latwiej po prostu zdac, gdyz czesc egzaminatorow po prostu tam pracuje. Do tego jest to instytucja panstwowa i oni dbaja o wysoka zdawalnosc. Czy to jest prawda?
Gdzie wy wolelilbyscie robic prawko ? Wygoda z autoszkola kumpla czy panstwowa instytucja z kursem na wozek gratis i oczywiscie obowiazkowymi wykladami i trudnoscia z dojazdem, ogolnie wiekszym, mniej wygodnym uczeszczaniem na zajecia?
Pozdrawiam :)
volbar
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW 318i e46
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Cze 2013, 14:13

Osobiście wybrałbym LOK jednak.. A może i oni przyjeżdżaja po kursanta ?? Warto popytac..
Z pracą na pojazdach uprzywilejowanych nie jest tak prosto jak Ci się wydaje.. Szczegóły są opisane w "ustawie o kierujących" - mam szukać czy sam znajdziesz ?? I nie ma znaczenia gdzie kończysz kurs..
I jeszcze jedno ..
volbar napisał(a): czesc egzaminatorow po prostu tam pracuje.

.. bzdura kompletna - egzaminator nie może szkolić.. Albo egzaminuje, albo jest instruktorem.. Może szkolić np. kandydatów na instruktorów, jeśli takie kursy ten LOK organizuje..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

03 Cze 2013, 17:36

To w takim razie dalczego wybralbys LOK? Wydaje mi sie ze ciezko byloby z przyjezdzaniem bo mam ponad 15 km do miasta... :D
volbar
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW 318i e46
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Cze 2013, 08:40

volbar napisał(a):dalczego wybralbys LOK?

To moja całkowicie osobista opinia - do niczego Cię nie namawiam.. :no:
Powód - kolega bedzie Cię szkolił "po macoszemu".. Nie zjedzie Cię jak będzie trzeba - instruktor z LOKu da wyraźnie do zrozumienia jeśli popełnisz fatalny błąd - zresztą w takiej firmie jest na pewno kilku instruktorów i można sobie "pojeździć" z róznymi - to jest też plus..
Z dojazdami - pytałeś ?? Może któryś instruktor mieszka w pobliżu i jest szansa z nim sie "dogadać" .. Możliwości jest mnóstwo, ale wybór należy tylko do Ciebie.. :yes:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

05 Cze 2013, 21:17

Tu masz rację. Dzięki za odpowiedzi. Skoro nie ma tak naprawde roznicy pomiedzy miejscem robienia kursu decyzje podejmę sam. :)
volbar
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW 318i e46
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999