Problem świecącej kontrolki akumulatora - Peugeot 308 1,6 HDi

07 Wrz 2023, 10:58

Witam.Problem świecącej kontrolki akumulatora:(problem nie pojawia się codziennie ale często,a jak już zaświeci to 8 razy pod rząd zapala się i gaśnie.Alternator poszed do regeneracji,szczotki,regulator napięcia również,akumlator nowy i mimo to problem pojawia się dalej.Auto odpala bez problemu,nie słychać pisków szumów czegokolwiek innego.Czy ktoś pomoże co robic gdzie szukać przyczyny.Zaznaczę ze akumlator zaświeci o gaśnie,nie było sytuacji ze zaświecił i nie zgasł.
SyDu03
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 07 Wrz 2023, 11:39

    Świeci przez dłuższą chwile czy tylko mignie?

    Warto by było sprawdzić jakie jest napięcie na zaciskach akumulatora w momencie kiedy zapala się ta kontrolka i jakie kiedy zgaśnie, czy będą skoki napięcia.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    07 Wrz 2023, 11:50

    Tylko problem jest ze na postoju ona się nie zapala tylko podczas jazdy.Ostatnio miałam taka sytuacje po przejechaniu 80 km wszystko ok nie zaświecił się ani razu,zatrzymałam się w miejscu docelowym i się zapalila po czym zgasła.Świeciła tak spokojnie jakieś 5 sekund i zgasła.Jak zauważyłam najczęściej swieci się podczas wolnej jazdy,wyjazd z osiedla.Nie miarodajnym kest dla mnie sprawdzanie ładowania przez zapalniczkę bo ona pokazuje 12,9 a na urządzeniu podpiętym w tym samym czasie do akumulatora 14,3 ale kontrolka wtedy nie swieci.Choć podczas zaświecania urządzenie podpięte do zapalniczki pokazuje 13.8Elektryk wymiękł,mechanik stara się pomoc znajsc przyczynę no ale poruszam soe tak już jakoś miesiąc.
    SyDu03
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    07 Wrz 2023, 12:30

    No to w takim przypadku najlepiej by było mieć podpięte jakieś urządzenie pod OBD i monitorowanie w nim napięcia bezpośrednio ze sterownika. Tu Elektryk jak by się przejechał z takim urządzeniem powinien zauważyć różnicę i ewentualnie powinien mieć pomysł co z tym dalej zrobić.

    Ja bym jeszcze przejrzał dokładnie przewody od instalacji od alternatora, a w szczególności ich połączenia.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    07 Wrz 2023, 12:33

    Tak właśnie siedzą mi w głowie te przewody,bo sam alternator wyciągana był dwa razy po regeneracji i sprawdzamy i z kim wszystko ok przynajmniej tak słyszałam.No ale w dalszym ciągu trzeba szukać bo tak być nie powinno.Bardzo dziękuje za cenne informacje
    SyDu03
    Nowicjusz
     
    Posty: 3