Problem z instalacja BRC w Renault Espace

22 Maj 2011, 07:53

Po przejechaniu zaledwie kilkuset metrow , autem szarpie i silnik gasnie , po zapaleniu ponownie to samo, dopiero po dluzszej jezdzie auto jakos funkcjonuje, bylem juz w kilku warsztatach , na komputerze uwidaczniaja sie usterki ,ktorych de facto nie ma , po ich skasowaniu , znowu powstaja, wszystko bylo sprawdzane o czym tu napisano powyzej w temacie "Zanim napiszesz..." Zaden mechanik nie wie co jest przyczyna , a te ,ktore podawano nie sprawdzily sie , nakupowalem mnostwo czesci do wymiany i leza. Poradzcie cos , bo chyba oddam go na szrot.
amika1
amika
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Scheinfeld

22 Maj 2011, 08:43

Pierwsze,to trzeba sprawdzić wypływ gazu z butli,jeśli gaśnie ,to znak,że przestaje dopływać LPG do silnika,na benzynie chodzi poprawnie?! Jeśli jest problem elektroniczny,to cóż,może być gdzieś problem w powstawaniu chwilowych przerw gdzieś na stykach,połączeniach(zaśniedziałe).Musisz wybrać dobry zakład,do mnie np.przyjechał znajomy z Xsarą,żaden instalator w moim mieście nie chciał się podjąć reperacji,tak było namieszane,okazało się,że kabel spiralnie był nawinięty na przewód zapłonowy świecy,który miał przebicie,prąd z tego kabla uruchamiał otwieranie elektromagnesu przy reduktorze :grin: :mrgreen:Muszę przeklnąć Q...wa :!: Znajomemu ktoś coś robił przy tym aucie.Podłączyłem wszystko jak trzeba,okazało się,że centralka jest do d...y,wymienił ją i auto zaczęło śmigać.Jedź do dobrego mechaniora od LPG,któremu będzie się chciało poszukać przyczyny,mnie to zajęło trochę czasu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

22 Maj 2011, 09:13

Dzieki , identycznie gasnie na benzynie jak i na gazie, przerywa , dlawi sie.Auto nie wchodzi na obroty , przy dodaniu gazu zaraz gasnie ,podczas jazdy sam gasnie , niezaleznie od rodzaju paliwa.Do dobrego mechanika - skad go wziac ??? Auto nie ma przewodu wysokiego napiecia , cewki wn sa bezposrednio zakladane na swiece.Co to moze byc???
amika1
amika
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Scheinfeld

22 Maj 2011, 09:24

To masz problem z instalacją elektryczną a nie z gazem :wink: Szukaj dobrego speca od elektryki samochodowej(elektroniki).Wiem,Peugeot mego brata też nie miał przewodów tylko taką nakładkę.Jeśli auto odpala dobrze,to świece bym wykluczył,trzeba sprawdzać wszystko po kolei,niestety,łącznie z immobiliserem(jeśli jest),aparat zapłonowy itd.Trzeba sprawdzić czy iskra jest cały czas(tutaj w serwisach stosuje się specjalne podłączenia na kable zapłonowe,monitor pokazuje ciągłość iskry),tutaj w tym przypadku trzeba podłączyć inaczej(bo nie ma kabli),czasami w kość daje czujnik położenia wału lub wałka rozrządu,moduł zapłonowy,może być gdzieś przebicie, itd.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Škoda Kodiaq SPORTLINE i Škoda Kodiaq Scout
    Modele KODIAQ SPORTLINE i KODIAQ SCOUT stawiają kolejny krok w ofensywie czeskiej marki w segmencie SUV. ŠKODA KODIAQ SPORTLINE Elegancki i dynamiczny SUV, który szczególnie przypadnie do gustu entuzjastom ...