Problem z odszkodowaniem z OC sprawcy

14 Lip 2023, 19:10

Witam. 23 czerwca miałam stłuczkę wezwana policja. Policjant ustalił że sprawcą nie ma oc sporządził notatkę. W takiej sytuacji zgłosiłam zdarzenie do dowolnego ubezpieczyciela (warta) . Warta odmówiła ale zrobiła wycenę wszystko w miarę ok. przekazała do funduszu gwarancyjnego i tu zaczynają się schody ponieważ fundusz dziś wysłał maila że nie wypłaci odszkodowania ponieważ znalazł polisę sprawcy. Ja od stłuczki kilka dni sprawdzałam na UFG czy sprawca ma oc zawsze pokazywało że nie. Dziś znów sprawdzam i uwaga OC jest na dzień stłuczki. Polisa w ergo Hestia. Napisałam do funduszu gwarancyjnego żeby przesłał dokumenty do Hesti ale dziś piątek niczego więcej się nie dowiem. Czego mogę się spodziewać? Co mogę zrobić w takiej sytuacji. Bardzo proszę o podpowiedź
martosiagabi
Obserwowany
 
Posty: 2

14 Lip 2023, 23:04

martosiagabi napisał(a):Co mogę zrobić w takiej sytuacji.
zgłoś się do Hestii
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Lip 2023, 07:09

Dane w UFG ostatnio szybko się aktualizują choć czasem może być jakieś lekkie opóźnienie. Skoro już wiesz że OC było w Hestii to zrób tak jak napisał @Kao zgłoś się do nich.

martosiagabi napisał(a):Policjant ustalił że sprawcą nie ma oc sporządził notatkę.
A co na to sprawca? Nie mówił nic na temat swojej polisy OC?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Lip 2023, 07:22

Sprawca to kurier InPost nie wiedział czy ma czy nie ma
martosiagabi
Obserwowany
 
Posty: 2

17 Lip 2023, 07:43

martosiagabi napisał(a):Sprawca to kurier InPost nie wiedział czy ma czy nie ma
No tak ale tu w takim przypadku kontaktuje się z działem odpowiedzialnym za flotę pojazdów w tej firmie i powinno być wszystko jasne.

Masz wszystkie dane i wiesz już że to Hestia jest ubezpieczycielem więc zgłoś się do nich w miarę szybko. Daj znać jak się potoczy dalej cała sprawa.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...