BMW e46 2002r cupe cieka historia...

19 Lip 2023, 22:18

Witam, pisze ponieważ mam taki niecodzienny problem, otóż postaram się opisać wszystko od początku jak to wyglądało, od kolegi kupiłem auto ale na raty i spisaliśmy umowę ale tylko wypełnione jego danymi, numer pesel imię nazwisko, podpis, adres zamieszkania, ale nie podpisywałem umowy w sensie swoimi danymi tylko schowałem do szuflady i ubezpieczenie wszystko płacił ten właściciel pojazdu bo AC tanie w porównaniu z moim w sensie na swoje nazwisko płacił bo normalnie wołał hajs ode mnie i ja mu płaciłem a on płacił za ubezpieczenie ze swojego nazwiska, jak by samochód dalej był jego, tak było do tego roku jak zorientowałem się że nie pisze właściciel w sprawie ubezpieczenia i słuch o nim zaginał i teraz chyba mam przekichane...bo tak...
dane które mam na tej umowie kupna sprzedaży nie wiadomo czy są poprawne czy on już dowód wymieniał na nowy czy te numery które tam są aktualne, a nie mam z nim kontaktu, więc nawet jak podpisze teraz i dam aktualną datę że niby kupiłem wczoraj to mogą się pewnie przysadzić do tego że takie dane a nie inne, nie wiem.
Sprawdzałem samochód na trzech różnych stronach sprawdzając pojazd po numerze rejestracyjnym i numerze VIN ale w trzech bazach nie ma informacji na temat tego pojazdu wiec sądzę że on go wyrejestrował, jaka jest teraz kara za niezarejestrowanie pojazdu w czas? ja nawet nie wiem kiedy to ubezpieczenie się skończyło, może z 3-4 miesiące temu powinna być jakaś opłata ale sądzę że wyrejestrował pojazd, Panowie, wiem że odjeb@łem straszny ryż ale potrzebuje pomocy co teraz zrobić i jak zrobić by była najtańsza kara... mam dowód rejestracyjny i umowę wypełnioną tylko jego danymi bez moich i samochód z nieważnymi blachami, czy jakbym nawiązał z nim kontakt z właścicielem, mógłbym coś wynegocjować czy on już nic zrobić nie może? jakoś dać nowych danych czy coś... proszę o szczerą chęć pomocy z góry przepraszam za swoje zachowanie, wtedy byłem nie odpowiedzialny a potem zapomniałem i teraz obudziłem sie z ręką w nocniku....
jednaszansa
Obserwowany
 
Posty: 1

19 Lip 2023, 22:52

Po 1 to się puknij w ten pusty cymbał
Po 2 auta nie da się wyrejestrować od tak, możesz jedynie zgłosić zbycie ale do tego jest potrzebny dokument.
Po 3 numer dowodu nie ma tu znaczenia, tylko pesel jest ważny, inne dane mogą ulegać zmianie.
Po 4 prawnym właścicielem nie jestes więc puki co nie możesz nic z nim zrobić jak i tez nie grozi Ci żadna kara, najlepiej w tej chwili jakbyś miał umowę wypełnioną i skoro nie ma ubezpieczenia to w tym samym dniu co data na umowie musisz auto ubezpieczyć aby kary z UFG uniknąć ale to fałszowanie dokumentów.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Lip 2023, 10:48

ta historia mnie urzekła :lol: skąd wy się ludzie tacy bierzecie ?
co wy kupujecie, jak wy kupujecie ? :lol: dramat.

te auto to chyba tylko albo pociąć i na części albo na złom wywieźć :lol:

Ale ...z każdego szamba zawsze jakieś wyjście jest.

Czy auto ma dowód rejestracyjny ? Polisę OC ? i czy jest ona wążna ?

Czy sprawdzałeś np. status pojazdu w Cepiku ?
Ostatnio edytowany przez toyman40, 20 Lip 2023, 10:50, edytowano w sumie 1 raz
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

20 Lip 2023, 10:49

Nie bez powodu E46 i inne kible się omija
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lip 2023, 10:52

już widzę co to za ekipka ten sprzedający jak i kupujący :lol:

Pozatym Temat jest w złym dziale , nIe problemy techniczne tylko Problemy Prawne :lol: a może i nawet karno-skarbowe :lol: :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286