Problem z rezystor wentylatora nawiewu LAGUNA2 2ph1 1.8 16v 89kW.

26 Lut 2024, 18:37

Witam wszystkich, mam następujący problem, przestała działać dmuchawa. Rozmontowałem, dostałem się do rezystora bo prawdopodobnie to on jest winny ale tu Wystąpił problem, rezystor który jest u mnie zamontowany ma inne podpięcie do kostki niż rezystory dostępne w sprzedaży, które w opisie zgodnie z VIN powinny pasować do mojego samochodu. Niestety wtyczka nie pasuje, też są jak gdyby cztery piny do podpięcia ale jest troszeczkę inny rozstaw i inna tak jak pisałem budowa gniazda. Moje pytanie jest następujące czy spotkał się ktoś z czymś takim bo ogólnie rezystor który mam jest jak gdyby nie do kupienia, czy po prostu trzeba przerabiać wtyczkę do rezystorów które teraz są dostępne Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
Na foto rezystor czarny wymontowany, biały w sprzedaży niby powinien pasować.
Reds66
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Mar 2024, 16:20

Witam ponownie, udało mi się nabyć taki sam rezystor z całą wiązką i drugim wentylatorem, niestety po podłączeniu nadal nie działa, sprawdziłem przekaźnik pod maską przy akumulatorze, jest dobry. W związku z tym mam pytanie, w którym miejscu są umieszczone jeszcze bezpieczniki od wentylatora nawiewu, czytałem że są gdzieś pod schowkiem na rękawiczki po stronie pasażera, ale u mnie takiego nie ma. Wiem że są jeszcze jakieś bezpieczniki nad pedałami sprzęgła gazu i hamulca i czy tam być może jest bezpiecznik. Dodam jeszcze że nie ma napięcia na wentylator. Z góry dziękuję za podpowiedź.
Reds66
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Mar 2024, 22:18

Tak czytam ten temat ..... zacząłeś od rezystora ...Hmmm . A może sprawdzić końcówkę tej układanki czyli silnik wentylatora czy sprawny ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna