Problem z ubezpieczeniem. Rekalkulacja składki.

Problem z ubezpieczeniem. Rekalkulacja składki.

12 Lip 2014, 09:42

Witam serdecznie. Samochód kupiłem jakiś czas temu i pojawił się pewien problem. Samochód ma opłacone OC do końca marca 2015, zostało opłacone z góry przy zniżkach 60% przez poprzedniego właściciela. Ja kupiłem samochód jako współwłaściciel, razem z Ojcem, który ma maksymalne zniżki, więc analogicznie, w dowodzie widnieje jako główny właściciel. Ostatnio natomiast przy przepisywaniu polisy OC, okazało się, że firma liczy zniżki właściciela, który ma ich najmniej i wynik jest taki, że muszę dopłacić 1400zł do samochodu, który kupiłem za "900". Na dowód tego, że jestem współwłaścicielem muszę wysłać skan DR w celu sprawdzenia ilu jest właścicieli. Tutaj pojawia się problem, gdyż sytuacja wskazuje na zwyczajne wyciąganie pieniędzy od klienta ze strony ubezpieczalni, dlatego mam nadzieję, że pomożecie mi sytuację rozwiązać i wyjść "obronną ręką". W ubezpieczalni zgłosiłem, że aktualnie gdzieś mi się zapodział DW, żeby rozciągnąć to jakoś w czasie i tu mam pytanie. Czy jeśli udam się do WK, zgłoszę zgubienie dowodu i od razu zrobię darowiznę moich 50% auta na Ojca, nowy dowód jaki otrzymam będzie wystawiony tylko na Tatę, czy będą tam adnotacje, że współwłaściciel został wykreślony? Jak z badaniem technicznym, można uzyskać jakiś duplikat?
Pozdrawiam i liczę na Wasza pomoc w tej niefortunnej sytuacji. Młodym zawsze wiatr w oczy.
yeloneck
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 02 2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 106
Silnik: 1.5D
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Problem z ubezpieczeniem. Rekalkulacja składki.

12 Lip 2014, 18:21

yeloneck napisał(a):Jak z badaniem technicznym, można uzyskać jakiś duplikat?
Nie ma najmniejszego problemu.Jezeli samochód ma aktualne BT to musisz udać sie na SKP gdzie ostatnio był robiony przegląd techniczny i dostaniesz duplikat z OBT... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2014

13 Lip 2014, 07:57

Skoro auto kupione "jakiś czas temu" to pewno 30 dni od zakupu minęło. Przed tym czasem można by wypowiedzieć tą umowę i zawrzeć w innej, bardziej korzystnej firmie.
Twoja propozycja z darowizną na ojca sprawdziłaby się, ale celowe zgubienie dowodu darowałbym sobie, to zbędna formalność (powiedzą że chcą umowę kupna-sprzedaży i co wtedy?). Oczywiście zniżki wtedy na twoją osobę nie leciałyby, więc przy kolejnym samochodzie również płaciłbyś zapewne powyżej tysiaka za OC. Po wykonaniu darowizny. w dowodzie pozostałby tylko tata, choć i tak lepiej jakbyś był zgłoszony potem jako kierowca - użytkownik tego samochodu. W razie jakiegoś wypadku, kolizji ubezpieczyciel mógłby żądać dopłaty do składki gdy jesteś osobą mającą mniej niż 25 lat (a np. w Link4 oficjalnie 2000zł udziału własnego przy wypłacie odszkodowania). Dodatkowo za czas, gdy jesteś w dowodzie, ubezpieczyciel może żądać dopłaty, potem dopiero będzie przeliczona składka tylko na tatę.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Rok produkcji: 2006

13 Lip 2014, 15:05

Longhorn napisał(a):Skoro auto kupione "jakiś czas temu" to pewno 30 dni od zakupu minęło. Przed tym czasem można by wypowiedzieć tą umowę i zawrzeć w innej, bardziej korzystnej firmie.

Obecnie OC można wypowiedzieć w każdej chwili i zmienić ubezpieczyciela. A skoro ta śmieszna firma robi takie problemy, to poprostu napisz wypowiedzenie i im wyślij. Dodam, że wypowiedzenie liczy się od daty stempla pocztowego, od daty nadania faksu itd. Nie tak jak było kiedyś, że liczyła się data, kiedy wypowiedzenie dotarło do ubezpieczyciela. A załączniku napisz, dlaczego rezygnujesz z tego śmiesznego ubezpieczyciela.
A zabawa z DR to szkoda czasu i roboty.
Napisz też na forum, co to za firma tak kombinuje, żeby nie mieć klientów.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Lip 2014, 19:29

Niestety faktycznie minęło więcej czasu, niż te 30 ustawowych dni, na wypowiedzenie umowy. Trochę pluję sobie w brodę, gdyż całkowicie o tym zapomniałem. Firma o której mówię to "Proama". Ceny mają fajne, ale nie spodziewałem się takiego kombinowania, że niby liczą składkę dla osoby, która ma zniżek najmniej.
yeloneck
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 02 2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 106
Silnik: 1.5D
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2001

14 Lip 2014, 19:30

Nie dziwne, proama to jedne z największych krętaczy na rynku ubezpieczeń. Wystarczy wpisać w google: proama opinie i poczytać opinii niezadowolonych.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Land Cruiser - 7-miejscowy SUV klasy premium Toyota Land Cruiser - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Światowa premiera nowego Land Cruisera 150 miała miejsce na Frankfurt Motor Show we wrześniu 2017 roku. Legendarny samochód terenowy został gruntownie zmodernizowany i otrzymał bogatsze wyposażenie we wszystkich wersjach. ...
    [D] Alfa 156 1,9JTD / A4 B5 1,9TDI / e46 320d / Passat B5 1,9TDI [D] Alfa 156 1,9JTD / A4 B5 1,9TDI / e46 320d / Passat B5 1,9TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 156 1,9JTD - 115KM - Audi A4 B5 1,9TDI ...

• Re: Problem z ubezpieczeniem. Rekalkulacja składki.

14 Lip 2014, 21:05

yeloneck napisał(a):Niestety faktycznie minęło więcej czasu, niż te 30 ustawowych dni, na wypowiedzenie umowy.

Raz jeszcze napiszę - obecnie nie ma już żadnych ustawowych 30 dni na wybór ubezpieczyciela po zakupie samochodu. Umowę OC można wypowiedzieć zarówno po 10 dniach jak i po 80 dniach, czy nawet po pół roku. Czyli w każdej chwili. Piszesz wypowiedzenie umowy OC i zawierasz nową, u innego ubezpieczyciela.
    Umowę można wypowiedzieć jak się nie mylę zgodnie z art.31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ale czy to art. 31 to musisz sobie to zprawdzić, bo nie pamiętam dokładnie.
    17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000