Problem z ubezpieczycielem

Problem z ubezpieczycielem

11 Mar 2011, 22:04

Witam.
Chciałbym opowiedzieć wam moją ciekawą historię, w której dużo mnie zastanawia.
Ostatnio tankowałem gaz na stacji paliw. Wysiadłem z samochodu, przyszedł pracownik rozmawiający przez komórkę, podłączył kabel do zbiornika w samochodzie, powiedziałem mu żeby zalał za 20 zł. Wciąż rozmawiając przez komórkę zalał gaz, rozliczył się ze mną i zaczął iść w stronę budynku, w którym wcześniej przebywał. Ja po przekazaniu mu pieniędzy wsiadłem od razu do samochodu i pojechałem do domu (10 km). Kiedy dojechałem do domu zauważyłem, że za moim samochodem ciągnie się 3 metrowy kabel:)
Spakowałem go od razu do bagażnika i odwiozłem na stację.
Kierownik stacji zaczął mnie straszyć policją ale później stwierdził,żebym napisał oświadczenie o tym całym zajściu, (które napisałem podobnie tak jak wyżej) które on przekaże swojej ubezpieczalni. Zrobiłem tak jak powiedział.
Po tygodniu przyszło mi pismo z mojej ubezpieczalni informujące mnie o zgłoszeniu roszczenia o wypłatę odszkodowania, w którym poszkodowanym jest stacja paliw a ja drugim uczestnikiem.

Wydaje mi się,że nie moją winą jest, że kabel oderwał się od dystrybutora, gdyż ja nie mam żadnych uprawnień żeby dotykać tego kabla.
Co o tym wszystkim sądzicie? Co powinienem zrobić?
Wyraźcie swoje opinie.
Proszę o pomoc, bo ja już się w tym wszystkim nie łapie.
zadama13
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 Mar 2011, 21:36
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Problem z ubezpieczycielem

11 Mar 2011, 22:32

Trzeba było pokazać kierownikowi stacji paluszek i poprosić o wezwanie Policji a następnie skarżyć ich o spowodowanie zagrożenia Twojego życia i zdrowia.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Rejestracja: 12 Mar 2009, 14:47
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

Re: Problem z ubezpieczycielem

12 Mar 2011, 09:01

Pracownik stacji jest odpowiedzialny za zatankowanie samochodu i późniejsze odłączenie węża. Stacja LPG nie jest samoobsługowa. Pracownik stacji nie dopełnił swoich obowiązków.
Z nikim na ten temat nie dyskutuj, ani w właścicielem stacji, ani z ubezpieczycielem. Przedstawiasz swoje stanowisko, a jak się nie podoba, to niech oddają sprawę do sądu. Bez obaw, sądy też dla ludzi, a Ty na pewno wygrasz.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53

Re: Problem z ubezpieczycielem

12 Mar 2011, 11:32

Komu mam przedstawić swoje stanowisko? I jak ono ma wyglądać? Ja naprawdę jestem głupi jeżeli chodzi o kwestie prawne.

[ Dodano: 12 Marzec 2011, 18:17 ]
Proszę powiedźcie mi co mam po kolei zrobić:(
jak tę sprawę rozwiązać
zadama13
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 Mar 2011, 21:36
Miejscowość: Zielona Góra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi e-tron GT concept- wnętrze zrównoważone i bardzo współczesne Audi e-tron GT concept- wnętrze zrównoważone i bardzo współczesne
    Cztery drzwi, cztery fotele i 2,90 m. rozstawu osi. Wnętrze Audi e-tron GT concept zapewnia dużą dawkę codziennej praktyczności połączonej z doskonałą jakością. Funkcjonalne centrum wnętrza zlokalizowane jest z przodu, po ...
    Audi museum mobile - mobilność jutra Audi museum mobile - mobilność jutra
    Audi museum mobile w Ingolstadt przedstawia wizję mobilności jutra. Na wystawie specjalnej "Audi future lab: mobilność ", od 6 grudnia 2012 r. do 17 marca 2013 r., można podziwiać inicjatywy producenta na temat silników ...

  •