Problemy z rejestracją i biurokracją.

Problemy z rejestracją i biurokracją.

27 Paź 2011, 20:49

Kupiłem samochód w Niemczech.Wszystko było ok,aż do wizyty w WK.Okazało się ,że w perworze walki ze stosem papierów zgubiłem niemiecki dowód rejestracyjny.Akcyza jest juz zapłacona,Urząd Skarbowy załatwiony,mimo to nie mogę zarejestrować auta.Kopia dowodu rej.potwierdzona pieczęcią skarbówki,na podstawie przedłożonego oryginału z tłumaczeniem równiez z oryginału nie wystarczą.Musi być dowód,ale go nie ma.Urzędniczka powiedziała mi,że muszę jechać do Niemiec po duplikat dowodu rej.
Poradżcie co robić?
daro13167
daro13167
Nowicjusz

Miejscowość: małopolska

Re: Problemy z rejestracją i biurokracją.

27 Paź 2011, 21:49

daro13167 napisał(a):Urzędniczka powiedziała mi,że muszę jechać do Niemiec po duplikat dowodu rej.

Niestety ale tez nie widzę innej mozliwosci zeby dokńczyć rej.tego pojazdu....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

29 Paź 2011, 17:26

Trzecie ogniwo czyli WK to powinna być formalność.O ile pamiętam to parę lat temu dowód rej.nie
był potrzebny.Jak widać biurokracja idzie w siłę.Wszyscy wiedzą że bez oryginału nie załatwiłbyś akcyzy ani skarbówki. Kopia z pieczęcią US,która potwierdza zgodność z oryginałem powinna wystarczyć.Sam miałem podobny problem,załatwiałem to przez polski konsulat,bo Niemcy wyśmiali nasze idiotyczne przepisy.Kiedyś były składaki,a teraz kolejny absurd.Pozdrowienia dla p.Tuska .
oraw1
Obserwowany

Auto: mazda rx8

29 Paź 2011, 17:31

mam identyczny problem... tłumaczenia, skarbówka i celny załatwione z oryginałem, później okazało się, że w tej całej walce z urzędami zapodziałem ten mały dowód :?

więc odświeżam i proszę o pomoc
kamilson92
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Auto: Toyota Paseo

31 Paź 2011, 15:20

Może trzeba wrócić się po urzędach i poszukać - może gdzieś leży i czeka ..
Ciężka sprawa inaczej, bo jak piszą inni - duplikat trzeba załatwiać .. chyba dobrze zrozumiałem ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Lis 2011, 17:49

Śmigałem po urzędach i nic...

Babka w skarbowym mi powiedziała, że są przypadki, że skarbówka/celny wystawiają zaświadczenie, że miały do czynienia z oryginałem...Niestety kobita w komunikacji nie jest taka miła i nie przyjmuje do wiadomości, że albo mi pomoże, albo będę musiał śmigać kilkaset KM do szwabków...

Ehhh ci urzędnicy... zasłaniają się ustawami i koniec... ;s 0 współczucia... przecież każdemu może się zdarzyć taki wypadek... przy takiej ilości papierów to niemal pewne...

Trzeba próbować dalej, bo to nie ma sensu... Może się uda i zaoszczędzę kupę kasy...
kamilson92
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Auto: Toyota Paseo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ
    Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      Jaguar