Odmówienie przyjęcia mandatu za granicą

Odmówienie przyjęcia mandatu za granicą

31 Paź 2011, 19:20

Chyba kiedyś ten temat pisałem. Albo nie? Kurka już sam nie wiem :oops: Ale że jestem modem, to mogę się pomylić i napisac drugi taki sam temat :mrgreen: ( oczywiście żarcik )
Ale wracając do tematu - jak to jest jak np. w Słowacji zatrzyma kogoś policja i kierowca nie zgadza się z zarzutami? Np. domogają się kompletu żarówek, które u nas, w Polsce nie są wymagane jako wyposażenie obowiązkowe, a tam jest. Ale że nas ten przepis w Słowacji nie obowiązuje, więc np. nie mam i policja chce mi nieśłusznie walnąc mandacik. Mam prawo odmówić? Jaka jest wtedy procedura?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Jak bezpiecznie podróżować z psem? Jak bezpiecznie podróżować z psem?
    Wyjeżdżając z psem należy zadbać o jego bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Jazda samochodem, przyspieszanie, hamowanie, głośna muzyka czy praca silnika, są dla naszego pupila bardzo stresujące. Pamiętajmy, że odpowiednie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      GTP Light