Prośba o doradzenie w sprawie lakierniczej

11 Maj 2017, 08:36

Witam,

mam problem z autkiem i chciałbym prosić o poradę w sprawie "lakiernictwa". Mam autko Opel Astra G, autkiem jeździ mi się o tyle fajnie, że nie spieszno mi go wymieniać, jednak chciałbym trochę o niego zadbać. Jest on granatowy więc bardzo widać na nim różne rysy i niedoskonałości ( w załączony zdjęciu fotografia jego barwy). Moje pytanie jest takie, niedoskonałości spowodowane odpryskami, lekkimi zadrapaniami typu plecak, reklamówka itd trzeba lakierować czy wystarczy jakieś wypełnienie (dużo się nasłuchałem o jakichś wypełnieniach bodaj na bazie żywicy) i w razie czego jaki może być koszt taki realny (widełki jakieś mogą być takie jak Wam się wydaje) takiego zabiegu usunięcia drobnych rys.

Oraz trochę inna rzecz, także związana z lakierem, na drugim załączonym zdjęciu widać dosyć spore zadrapanie spowodowane złamanym kluczem podczas wymiany kół, potrafiłby ktoś to ocenić czy jest to poważne i czy dałoby się tego pozbyć bez lakierowania oraz w jakiej cenie?
Frekz
Początkujący
 
Posty: 104
Zdjęcia: 8
Auto: Opel Astra

11 Maj 2017, 09:03

Powiem tak jezeli chodzi o lakierowanie no to musisz liczyc mniej wiecej 350 zl za element. Mozna robic jakies tam smieszne wypelnianie ale efekt jest mizerny. Zrozumiale jest ze auto jest juz malo warte i troszke szkoda wydac wiecej na lakierowanie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Maj 2017, 10:52

A jakby się sprawdziło w tej sytuacji polerowanie? Mam na aucie dużo takich naprawdę drobnych rysek, problem w tym, że auto jest ciemne i z bliska się bardzo rzuca w oczy
Frekz
Początkujący
 
Posty: 104
Zdjęcia: 8
Auto: Opel Astra

11 Maj 2017, 11:53

Granatowy i czarny to najgorsze kolory do utrzymania. Mozna probowac polerowac napewno drobne ryski zniknął lub znaczaco sie zmniejsza ale to pod warunkiem ze ryski beda matowane a nie tylko polerowane pasta. Z Twoim kolorem z polerka tez nie jest kolorowo bo na tych kolorach polerka jest bardzo pracochlonna zeby wyszedl oczekiwany efekt a co za tym idzie cena takiej uslugi bedzie wyzsza. I mysle ze moze siegac nawet 1000 zł w zaleznosci od warsztatu.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Maj 2017, 19:37

Te pionowe rysy można rozetrzeć papierem wodnym, a potem spolerowac w 2-3 gradacjach pasty i gąbki lub futra. To, co pozostanie z rysy można zamalować precyzyjnym mikropędzelkiem z dobrze dobranym kolorem. Ogólnie samochód nie wygląda źle, ja mogę ci go odnowić na nówkę za 500 zł :)
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

12 Maj 2017, 13:22

Jeśli to zarysowanie co jest na zdjęciu jest do podkładu to nie spolerujesz tego żadną pastą bo tam nie ma czego juz polerować, jedynie zaprawka lakiernicza w cenie 20-30zł.
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

12 Maj 2017, 15:27

zielonek napisał(a):22 Jeśli to zarysowanie co jest na zdjęciu jest do podkładu to nie spolerujesz tego żadną pastą bo tam nie ma czego juz polerować, jedynie zaprawka lakiernicza w cenie 20-30zł.
niekoniecznie. Na ciemnych kolorach delikatne zarysowania widac na bialo takze nie da sie tego ocenic ze zdjecia. A z Ta zaprawka za 20-30 zl to mnie rozsmieszyles bo za tyle to nawet materialow nie kupisz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Maj 2017, 13:17

Kao napisał(a):zaprawka za 20-30 zl to mnie rozsmieszyles


Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, ale chodziło mi o lakier zaprawkowy który kupisz w aso za ok 30zł, 12ml. ;)
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

15 Maj 2017, 15:03

...... a w sklepie dorabiajacym lakiery samochodowe za 15 zł max ....
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot