Proszę o pomoc w wycenie auta terenowego - Land rover Discovery II TD5

03 Lis 2022, 09:44

Witam! W niedługim czasie chciałbym sprzedać swoje prywatne auto- jest to Land Rover Discovery II TD5 z 2000 roku, stock, bez modyfikacji. Auto ma ma przejechane 200 tysięcy, jest na chodzie i czasem robi jakieś dłuższe trasy. Problem w wycenie stanowi to, że auto jest wersją pre - litową, których jest niewiele, i dodatkowo ma swoje wady.:
dach wymaga malowania, bo klar zaczął z niego schodzić, klosze przednie wymagają regeneracji/wymiany, na samochodzie jest trochę szpachli (niewiele, ale jest) , rama zdrowa bez dziur ale dobrze by było ją zabezpieczyć.
z wyposażenia to min.: automat, skóra, klimatyzacja automatyczna. Problematyczne poduchy tylnego zawieszenia zostały wymieniłem na sprężyny . Dodatkowo mogę dorzucić Nanocoma do diagnozy po dobrej cenie :)
ogólnie jest trochę do roboty i nie chce tego ukrywać prze kupującym . wachlarz cen jest na tyle spory, że nie wiem za ile to auto wystawić :)
Fred0004
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Lis 2022, 09:52

Spróbuj najpierw wycenić to co wymaga wkładu finansowego, warto to wstępnie oszacować i dopiero później myśleć o cenie sprzedaży.

Rozstrzał cen jest duży bo te samochody w dobrym stanie utrzymane stoją dosyć wysoko, a reszta to pewnie takie które wymagają sporych nakładów finansowych.

Ten model zawsze mi się podobał bo to taki chyba ostatni już klasyczny Discovery :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

03 Lis 2022, 10:17

Znaczy ,to jest ta wersja z nowymi kloszami . Ogólnie fajne auto i ktoś sobie może zrobi je na wyprawy. Ciężko podliczyć w tych czasach koszt napraw. 3 lata temu znajomy zaoferował mi malowanie dachu za 1000 zł jeśli przyjadę do niego ze zdjętymi relingami - teraz to może być 3 razy to . Wtedy przyszedł pomysł na oklejenie i dach tak został, bo i plany się pozmieniały ;/ klosze to spory wydatek - o używki ciężko, cena nowych kosmos, ale dla kogoś to mogą być grosze :) Rama już kiedyś była zebezpieczana , ale dobrze byłoby ją teraz zabezpieczyć :)
Fred0004
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Lis 2022, 13:08

Cena sprawnego auta to około 12-15 tys. Myślę, że więcej jak 10 tyś nie zawołasz. A sprzedasz za jakieś 9 tys. Jedyna szansa na to, że ktoś go kupi, to raczej tylko taka, że ktoś go kupi i przerobi w teren. A jak będzie przerabiał, to i tak nie opłaci się reflektorów robić, bo będą zapewne kupione nowe i dołożone jeszcze dodatkowe. dach można okleić. Konserwacja podwozia i tak będzie robiona. Mnie się wydaje, że nie ma sensu tak naprawdę go naprawiać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...