Proszę o pomoc w wycenie auta terenowego - Land rover Discovery II TD5

03 Lis 2022, 09:44

Witam! W niedługim czasie chciałbym sprzedać swoje prywatne auto- jest to Land Rover Discovery II TD5 z 2000 roku, stock, bez modyfikacji. Auto ma ma przejechane 200 tysięcy, jest na chodzie i czasem robi jakieś dłuższe trasy. Problem w wycenie stanowi to, że auto jest wersją pre - litową, których jest niewiele, i dodatkowo ma swoje wady.:
dach wymaga malowania, bo klar zaczął z niego schodzić, klosze przednie wymagają regeneracji/wymiany, na samochodzie jest trochę szpachli (niewiele, ale jest) , rama zdrowa bez dziur ale dobrze by było ją zabezpieczyć.
z wyposażenia to min.: automat, skóra, klimatyzacja automatyczna. Problematyczne poduchy tylnego zawieszenia zostały wymieniłem na sprężyny . Dodatkowo mogę dorzucić Nanocoma do diagnozy po dobrej cenie :)
ogólnie jest trochę do roboty i nie chce tego ukrywać prze kupującym . wachlarz cen jest na tyle spory, że nie wiem za ile to auto wystawić :)
Fred0004
Nowicjusz

Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Lis 2022, 09:52

Spróbuj najpierw wycenić to co wymaga wkładu finansowego, warto to wstępnie oszacować i dopiero później myśleć o cenie sprzedaży.

Rozstrzał cen jest duży bo te samochody w dobrym stanie utrzymane stoją dosyć wysoko, a reszta to pewnie takie które wymagają sporych nakładów finansowych.

Ten model zawsze mi się podobał bo to taki chyba ostatni już klasyczny Discovery :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 34

03 Lis 2022, 10:17

Znaczy ,to jest ta wersja z nowymi kloszami . Ogólnie fajne auto i ktoś sobie może zrobi je na wyprawy. Ciężko podliczyć w tych czasach koszt napraw. 3 lata temu znajomy zaoferował mi malowanie dachu za 1000 zł jeśli przyjadę do niego ze zdjętymi relingami - teraz to może być 3 razy to . Wtedy przyszedł pomysł na oklejenie i dach tak został, bo i plany się pozmieniały ;/ klosze to spory wydatek - o używki ciężko, cena nowych kosmos, ale dla kogoś to mogą być grosze :) Rama już kiedyś była zebezpieczana , ale dobrze byłoby ją teraz zabezpieczyć :)
Fred0004
Nowicjusz

Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: Nissan Micra
Silnik: 1.2
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Lis 2022, 13:08

Cena sprawnego auta to około 12-15 tys. Myślę, że więcej jak 10 tyś nie zawołasz. A sprzedasz za jakieś 9 tys. Jedyna szansa na to, że ktoś go kupi, to raczej tylko taka, że ktoś go kupi i przerobi w teren. A jak będzie przerabiał, to i tak nie opłaci się reflektorów robić, bo będą zapewne kupione nowe i dołożone jeszcze dodatkowe. dach można okleić. Konserwacja podwozia i tak będzie robiona. Mnie się wydaje, że nie ma sensu tak naprawdę go naprawiać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...