Proszę o wycenę: Opel Astra IV

26 Lis 2012, 14:00

Witam serdecznie,
Bardzo proszę o wycenę samochodu: Opel Astra IV - wersja wyposażenia Cosmo, silnik 1.4 Turbo 140KM, rocznik 2011, przebieg ok. 17tys km z nawigacją, czujnikiem deszczu, światła dzienne led, biksenony z AFL, czujniki parkowania.
Ile powinien kosztować ten samochód (taki pi razy oko)?
Bardzo proszę o odpowiedź,
Pozdrawiam
Wysoki
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Skoda Fabia II
Silnik: 1.2 TSI 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

26 Lis 2012, 14:50

Według otomoto 55-58tys.zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Lis 2012, 15:02

Ciężko powiedzieć bo na allegro same sprowadzone rozbitki z tego roku, jeśli salon PL to koło 60-64tys. zł jeśli sprowadzony to jakieś 500zł bo tyle warta jest jej blacha na złomie.
Za 64tys. zł jest uboga podemonstracyjna wersja z tym silnikiem tyle, że przebieg 2500km, czyli ten w najbogtszej powinien gdzieś tyle kosztować bo większy przebieg zrekompensuje lepsze wyposażenie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lis 2012, 19:19

Dziękuję za odpowiedzi.

Oczywiście salon PL, gwarancja, wszystkie dokumenty, serwisowany w ASO.
Czyli oscylując około 62 tys będzie to odpowiednia cena dla tego samochodu?

Za używany chcą 71k zł, przy czym mam ofertę na nowy za 75k zł, więc cena sporo wygórowana. Za 67k (dzisiaj znalazłem) mógłbym mieć nówkę, ale bez navi i ksenonów. Cóż, jak nie zejdą z ceny to podziękuję...
Wysoki
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Skoda Fabia II
Silnik: 1.2 TSI 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

26 Lis 2012, 19:45

Za dużo, zaraz ten samochód będzie miał 2 lata, skoro możesz mieć taniej nówkę to nie ma się co zastanawiać.
BTW: można teraz bardzo tanio wyrwać Octavię 1.4 TSI: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] 51tys. zł za kawał samochodu ze żwawym silnikiem.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lis 2012, 20:15

W identycznej konfiguracji nowy (ten sam rocznik) jest droższy o 4 tys. od używanego, więc wybór prosty. Ten za 67 jest trochę gorzej wyposażony.

Może złe miejsce na to pytanie: czy podpowiecie, jak poprowadzić negocjacje, aby zeszli z ceny używanego? i czy ok. 62tys jest wart ten samochód, czy nie?
Wiadomo, gdybym miał $ to bym wybrał nowy bez zastanowienia, a tak, jeśli używany byłby sporo tańszy... :) to bym nim jeździł.

Rozważałem Fabię/Octavię (i jeszcze kilka innych), ale ze względu na silnik (co prawda osiągi w porządku) odpada (być może poprawili już jego konstrukcję, ale nie mogę się przekonać)
Wysoki
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Skoda Fabia II
Silnik: 1.2 TSI 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant
    25 lat linii RS, 25 lat wysokowydajnych Audi kombi. Prezentując nowe Audi RS 6, Audi Sport otwiera nowy rozdział w historii usportowionego Avanta. Jeszcze więcej mocy w połączeniu ze zwiększoną dzięki systemowi mild hybrid ...

26 Lis 2012, 21:33

Witaj.
Sorry, że napiszę Ci nie to co chciałbyś przeczytać.
Firma Opel ma olbrzymie problemy finansowe - to powoduje, że "łatają dziury czym się da".
Ceny części tzw. oryginalnych są na poziomie marek dwukrotnie wyżej pozycjonowanych od Opla. Np. alternator 3800 zł. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nowy silnik do Opla Corsy 27 000 zł. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sytuacja może się tak rozwinąć, że za dwa lata za ten sam alernator będą chcieli 7600 zł.
Ceny usług w ASO Opla są 5-cio krotnie wyższe niż u prywatnych fachowców.
Przejechałem Oplem Corsą 132 000 km. W tym czasie dwukrotnie został zniszczony silnik.
Pierwszy raz popękała porcelanka świecy. Drugim razem pękł korbowód.
Dwukrotnie zniszczony silnik z winy producenta spowodował, że kolejnego Opla nie kupię.
darek2012
darek2012
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Lis 2012, 21:41

darek2012 napisał(a):Sorry, że napiszę Ci nie to co chciałbyś przeczytać.

Nie szkodzi. Każda opinia się liczy. To była Corsa D?
Każdy jakieś tam ma doświadczenia z autami. Ja z oplami mam odwrotne jak Twoje, natomiast z TSI mam złe (całe szczęście, że tylko nim jeżdżę) i ponownie raczej nie zdecydowałbym się na ten silnik (ponoć został poprawiony, ale uraz pozostał).
Wysoki
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Skoda Fabia II
Silnik: 1.2 TSI 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

26 Lis 2012, 22:00

Mój przypadek dotyczy Corsy C.
Silnik do niej jest ciągle produkowany i nadal montowany np. w Corsie D, Agili, Meriwie.
Teraz po drugiej awarii kupiłem używany silnik, bo naprawa uszkodzonego wychodziła drożej - nawet na używanych częściach.
Może były to przypadki, ale zniechęciły mnie skutecznie.
Druga awaria to 3 wygięte korbowody, z których jeden się złamał.
To daje do myślenia zważywszy, że silnik zawsze miał właściwy poziom oleju, nie był katowany, ani zatarty, ani przegrzany.
darek2012
darek2012
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 01 2001

28 Lis 2012, 06:52

Mam jeszcze jedno pytanie: czy dobijać targu przy cenie ok. 64k zł, czy trochę mniej (ale to czuć, że nie chce w ogóle schodzić z ceny)?
Wysoki
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Skoda Fabia II
Silnik: 1.2 TSI 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

28 Lis 2012, 09:24

Przyciśnij ich jeszcze trochę albo powiedz od razu, że dziękujesz ale masz tylko 60tys. zł, zobaczysz, że za parę dni zadzwonią, rok się zmienia i ten samochód będzie miał lada chwila 2 lata.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Lis 2012, 07:29

Cóż, zejść nie chciał. A, że samochód najbardziej mi pasował ze wszystkich, to się na niego zdecyduję, ale za rok. W planach miałem auto za ok. 60 (bliżej 60), a nie ponad 70. Teraz poszukam czegoś tak na rok za ok. 15k zł, a potem je sprzedam, albo zostawię rodzinie i wybiorę Astrę lub Mazdę 3 w jakiejś lepszej wersji silnikowej.
To co oni za niego chcą to dla mnie o wiele za dużo, a chcę kupić auto i mieć je za co utrzymać.
Temat do zamknięcia. Chyba, że ktoś jest zainteresowany wyceną podobnego autka.
Wysoki
Nowicjusz
 
Posty: 22
Auto: Skoda Fabia II
Silnik: 1.2 TSI 105KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011