Przegląd a brak miejsca w dowodzie

20 Cze 2018, 18:10

Witam, mam takie pytanie czy obowiązujące teraz przepisy nakazują wymianę dowodu rejestracyjnego gdy brakuje miejsca na pieczątki z przeglądu? Wystarczy że będę miał ze sobą aktualne zaświadczenie o pozytywnym wyniku przeglądu ?
KamilBF4
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 25 03 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: A3 8P
Silnik: 2.0 TDi BKD
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

20 Cze 2018, 19:03

KamilBF4 napisał(a): Wystarczy że będę miał ze sobą aktualne zaświadczenie o pozytywnym wyniku przeglądu ?
Niby tak.Zaświadczenie potwierdza wykonanie OBT i w zasadzie mozesz smigać.Ale jest jedno ale.Przepisy na temat wymiany DR nic sie nie zmieniły i w dalszym ciagu masz 30 dni na wymiane DR po wykonaniu OBT.Jak bedziesz mial rande-vu z upierdliwym "smerfem"to DR moze wyladować na biurku w WK.Osobiście znam troche ludzi którzy jezdzili na zaswiadczeniu ale decyzja nalezy do Ciebie... :ok:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

21 Cze 2018, 00:11

Myślałem że coś sie zmieniło, bo ogólnie sytuacja wygląda tak że miesiąc temu kupiłem auto, wykupiłem oc na siebie i póki co jeździłem. Po 3 tyg pojechałem do wydziału zarejestrować ale zaczęli robić problemy bo dostałem tylko fakturę na wykonanie przebudowy z ciężarowego a nie ma w niej opisane co było, a więc zostałem odesłany z kwitkiem. Zbieg okoliczności sprawił że tego dnia straciłem prawo jazdy :no: i kolejnego skręciłem kolano. Auto stoi u mechanika, nie mam jak podjechać na wykonanie jakiegoś szczegółowego badania, a wiem że za nie przerejestrowanie nie ma żadnych kar, więc stąd już moje pytanie o ten przegląd bo powiem szczerze że coraz mniej chce mi się chodzić do tego urzędu i słuchać wykładów, a auto pewnie do końca roku sprzedam
KamilBF4
Początkujący
 
Posty: 86
Prawo jazdy: 25 03 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: A3 8P
Silnik: 2.0 TDi BKD
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

 
cron