Przegląd techniczny a naprawa po szkodzie

Przegląd techniczny a naprawa po szkodzie

14 Lis 2019, 10:28

Hej, mam problem taki, że auto mam w naprawie po szkodzie z OC. Naprawa trwa już prawie miesiąc i będzie trwać prawdopodobnie do początku przyszłego tygodnia... 14. 11 kończy mi się przegląd pojazdu. Dzwoniłem do warsztatu w którym naprawiaja i pani stwierdziła że przykro jej ale nie mają możliwości zawieźć auta na przegląd techniczny. Co mam robić w takiej sytuacji, dodam, że w poniedziałek wyjeżdżam więc dodatkowo nie odbiorę samochodu w przyszłym tygodniu tylko za 2. Nie chcę naprawionym autem jechać bez przeglądu nawet metra. Pomocy
akson
Nowicjusz

Prawo jazdy: 30 07 2012
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1.0 52km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Przegląd techniczny a naprawa po szkodzie

14 Lis 2019, 11:44

akson napisał(a):Co mam robić w takiej sytuacji, dodam, że w poniedziałek wyjeżdżam więc dodatkowo nie odbiorę samochodu w przyszłym tygodniu tylko za 2. Nie chcę naprawionym autem jechać bez przeglądu nawet metra
Bierzesz lawetę i zawozisz auto na przegląd do najbliższej stacji to najbezpieczniejsza opcja.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

14 Lis 2019, 11:49

Ale ja nie chcę za to płacić. Nie jest to z mojej winy więc czemu mam ponosić koszty. Przeglądy robię terminowo zawsze.
akson
Nowicjusz

14 Lis 2019, 12:36

A nie masz przypadkiem zatrzymanego dowodu rejestracyjnego? Jeżeli tak to koszt transportu wliczasz do szkody.
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

14 Lis 2019, 13:18

Auto nie miało zatrzymanego dowodu bo było sprawne po kolizji. Dostałem w bok i poszły drzwi 2x słupek próg i tyl porysowany. Auto nie straciło geometrii.
akson
Nowicjusz

14 Lis 2019, 13:56

akson napisał(a):Auto nie straciło geometrii.
tego nie jest w stanie stwierdzić nikt na oko więc dowód powinien być zatrzymany, powinne zostać zrobione badania kontrolne ponaprawcze i przy okazji miałbyś zrobiony przegląd okresowy. Teraz niestety nic nie zaradzisz i musisz to zrobić na własny koszt.... twoje niedopilnowanie
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig! Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Le Mans - to coś więcej niż wyścig!
    Już wkrótce na ekranach polskich kin zobaczymy film Le Mans ‘66, opowiadający o rywalizacji Forda i Ferrari w jednym z najtrudniejszych i najsłynniejszych wyścigów na świecie. Ale to nie pierwsza produkcja ...
    Kamery wykrywają kierowców którzy używają telefonu w czasie jazdy Kamery wykrywają kierowców którzy używają telefonu w czasie jazdy
    Używanie telefonu komórkowego w czasie prowadzenia samochodu może skończyć się wypadkiem drogowym. Wciąż jednak bardzo wielu kierowców podczas jazdy pisze SMS-y lub rozmawia, trzymając telefon w ręce. Odpowiedzią ...

• Re: Przegląd techniczny a naprawa po szkodzie

14 Lis 2019, 19:56

Nie było policji na miejscu zdarzenia to po 1. Po drugie geometria była sprawdzana podczas oględzin i sporządzania kosztorysu czy auto nie zostawia 4 śladów. Auto jest długo naprawianie i nie ma w tym mojej winy że to tyle trwa. Gdyby nie sprawca nie miałbym takiego problemu. Najwyraźniej trzeba załatwiać to po polsku niestety
    ...
    akson
    Nowicjusz

14 Lis 2019, 20:11

Nie po polsku tylko zgodnie z przepisami
    akson napisał(a):geometria była sprawdzana podczas oględzin i sporządzania kosztorysu czy auto nie zostawia 4 śladów
    ciekawi mnie w jaki sposób zresztą nie ważne ale sam sobie zaszkodziles. Teraz jestem po naprawie x3 czy motocyklista wbił się drzwi kierowcy niby nie mocno ale uderzenie było na tyle mocne że trzeba było zmienić jeden wahacz bo nie trzymało geometrii.
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

14 Lis 2019, 21:15

Ja, w tym przypadku poprosiłbym o poradę radcę prawnego zajmującego się ubezpieczeniami. Biorą jakieś 50 zł za poradę. Myślę, że warto.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna