Przejściowe auto 8-10tys

16 Wrz 2021, 16:19

Witam Panowie.
Szukam przejściowego auta na okres roku/półtora. Roczny przebieg będzie w granicach 8-10tys km.
Szukam benzyny z manualną skrzynią, nadwozie hatchback/sedan. W sumie segment bez różnicy.
Fajnie jakby auto miało czym pojechać, ale jeśli nie będzie to marudzić nie będę.

Moje typy:
- seat Leon/Toledo 1.8/1.6
- corolla e12 1.6
- focus MK1 st170
- focus MK2 1.6/1.8/2.0 (początki produkcji)
- BMW e39 520/523
- ford mondeo MK3 1.8/2.0
- fiat grane Punto 1.4 95km

Wiem, wiem, że auta mocno różnią się pod względem segmentów, po prostu wypisałem to co mi trochę podchodzi z wyglądu.

Macie jakieś inne propozycje?

Pozdrawiam.
Layrite
Obserwowany
 
Posty: 2

16 Wrz 2021, 22:08

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Wrz 2021, 22:13

Focusa ST bym chyba odpuścił, tak samo szukanie E39 a za chwilę Punto... pozostań przy kompaktach, vag wyjdzie najlepiej bo łatwo potem go upchniesz dalej lub po prostu to co jeszcze trzyma cenę.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Wrz 2021, 22:16

Focus 2, Corolla lub Punto(jak ma być najtaniej z utrzymaniem) to dobre typy. :ok:

Jak auto przejściowe to ma być tanio, czyli segment D i w górę odpuszczamy.
Gość114260
 

17 Wrz 2021, 04:55

Dzięki Panowie za odpowiedzi :ok:

@Barol jestem z Białegostoku :D
Layrite
Obserwowany
 
Posty: 2

17 Wrz 2021, 05:29

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko dwóch właścicieli od nowości.
[link do oferty na Olx wygasł] - uszkodzenia to dobry argument do zbicia ceny.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko nie wiem czy kombi Ci podejdzie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz klasy C - samochód do driftu
    Klasa C jest autem zbudowanym według podobnych założeń co IS Lexusa czy BMW serii 3. Model stworzono głównie z myślą o podróżowaniu w komforcie, ale i nim bez większych trudności poszalejemy bokiem na torze. ...
    Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...

18 Wrz 2021, 20:19

Ja bym szukał Vectry C w wersji GTS z 1.8 - w tej cenie przedlift. Moc 122 KM. Szału nie ma, ale trwała jendostka. A czemu Vectra? Bo nie gnije. Wszystko co rozważasz niestety będzie już w słabej kondycji. A Vectra ma blachę super zabezpieczoną. Słabe punkty - tylne zawieszenie i omijać wersje 2.2 bo wpieprzają olej jak dzikie. Chyba że znajdziesz e39 ze zdrową blachą, to będzie na pewno auto które da więcej komfortu i frajdy z jazdy.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Wrz 2021, 20:47

Vectra C nie gnije? chyba żartujesz, gniją tak samo jak inne Ople typu Astra H (u mnie małe purchle przy błotnikach)

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


https://forum.vectraklub.pl/topic/17075 ... a-nadkolu/
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Wrz 2021, 09:32

Blacha jest na poziomie Audi 80 czy A4 i jeśli nie było robione to nie ma prawa nic wychodzić. Miałem z tymi autami styczność i po 18 latach blacharka (nie naprawiana wcześniej) nie ma grama korozji. Podłoga jest równie dobrze zabezpieczona i wychodzi tylko nalot w okolicach tylnego zawieszenia. To co potrafi korodować to przednie sanki i tylny wózek. Ale to są elementy zawieszenia które można wymienić. Tak to Vectra naprawdę bije na głowę Vagi a już o BMW typu E39 czy E36 to nawet nie mówię. Przy Focusie nawet MK2 to też nie ma co gadać, bo MK1 już wszystkie zgniły, a MK2 także gniją na progach zwłaszcza. Corolla ma blachę z papieru jak to Japończyki, a Mondeo MK3 to jest loteria - w większości słabe egzemplarze są zgniłe, ale widziałem kilka w niezłym stanie. Na pewno nie jest to blacha na poziomie Opla. Jak Ci coś wychodzi w Astrze H to możliwe że była tam robiona, bo w tych autach raczej też nic nie wychodzi.

Blacharsko ciężko jest o lepsze - stare auto niz Vectra C czy Audi A4 lub ewentualnie Citroen C5. Ten filmik co podesłałeś widziałem i gościu miał prawdopodobnie robione coś w tych miejscach. Miałem 2 modele a widziałem znacznie więcej które miały po 18 lat i żadnej korozji nie było. :)
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

19 Wrz 2021, 15:05

Co Ty za głupoty wypisujesz? Vectra jest lepsza pod kontem blach i reszty od e39? W rodzinie mam e39 od nowosci, ma 23 lata i pod każdym względem bije vc. To już klasa wyżej. Na moim e39 nie ma rdzy
lukasz78
Początkujący
 
Posty: 153
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Focus mk2
Silnik: 1.6 100km duratec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

20 Wrz 2021, 23:33

Jak Wam gnije Vectra C albo Astra H, to macie jakieś ulepy po turku picowane w szopie. Te samochody jak nie miały żadnych przygód i niefachowych napraw, to nie mają prawa rdzewieć. Komuś się tu pomyliło z latami 90tymi i Vectra B, Omega B, Astra F.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi