Jaki minivan w kwocie od 8 do 10 tys zł?

15 Wrz 2021, 17:03

Witam!

Tak jak w temacie, poszukuję w miarę pojemnego samochodu w kwocie do 10 tys zł. Zainteresowały mnie takie egzemplarze jak:
- Opel Meriva
- Opel Zafira B
- Toyota Corolla Verso
- Fiat Croma.

Sytuacja na rynku aktualnie wygląda no dosyć słabo, dlatego przybyłem tutaj zapytać o poradę odnośnie powyższych samochodów. Najbardziej mnie interesuje jakie silniki w nich są najlepsze, i uznawane w miarę za bezawaryjne? Przeglądając portale aukcyjne ofert za wiele nie ma, aczkolwiek codziennie pojawia się coś nowego, zastanawiam się na co zwracać uwagę, żeby przez swoje niedopatrzenie nie stracić? No i ogólnie zastanawiam się czy którekolwiek auto z powyżej wymienionych jest warte uwagi w tych pieniądzach? Z góry dziękuję za pomoc.
kwakus18
Nowicjusz
 
Posty: 20

15 Wrz 2021, 17:22

Jakim cudem chcesz kupić zafirę B za 10k?
Zafiry nie kupisz, verso raczej też nie, na cromę bym się nie napalał bo nie będzie to auto bez wkładu. Jedynie merivę jesteś w stanie kupić za taką kasę a jest najmniejsza ze stawki
Poszukaj sobie zafiry ale A
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2430
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Wrz 2021, 18:53

@franccc szczerze mówiąc jest kilka egzemplarzy w cenie poniżej 10 czy tam 11tys zł odnośnie Zafiry B, przeważnie przebieg 250tys+ no i silnik diesla 1.9 120km, ale ponoć te silniki nie są takie złe z tego co czytałem.
I wiem wiem odnośnie Cromy jestem świadomy że to może być auto nie bez wkładu, aczkolwiek jakby trafiła się jakaś z dosyć niskim przebiegiem, to może jakby są ją zrobiło to by posłużyło autko. O silnikach w tym aucie dużo dobrego słyszałem, podobno liczniki kręcą się wysoko :D
Meriva bardzo fajna, aczkolwiek zastanawiam się nad silnikiem, najpopularniejsze są 1.6 benzyna oraz 1.7 diesel, a jak jest to z tym dieslem, bo słyszałem że jak się zepsuje to szukanie usterki jak szukanie igły w stogu siana, i nikt nie chce się tego tykać, to prawda? No i jest jeszcze od czasu do czasu 1.8 benzyna w ofertach, warta uwagi?
kwakus18
Nowicjusz
 
Posty: 20

15 Wrz 2021, 19:35

kwakus18 napisał(a):silnik diesla 1.9 120km, ale ponoć te silniki nie są takie złe z tego co czytałem
Nie są złe ale nie oczekuj że kupisz takie auto z silnikiem który nie będzie wymagał jakiś ingerencji w twoim budżecie.

Jeździłeś Merivą? To nie jest pojemne auto może sprawia takie wrażenie ale jak jak parę razy jechałem to miałem wrażenie wręcz małego samochodu.

Co do silników to nie wiem czy bym się pakował w diesla no chyba że bym miał go sprawdzonego chociaż i tak tu można naciąć się później na koszty. Wolałbym chyba szukać benzyny w jak najlepszym stanie.

Jak duży samochód potrzebujesz i musi to być minivan, bo może Vectra w kombi by Ci się sprawdziła...? Tu masz naprawdę dużo miejsca.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Wrz 2021, 22:11

Ile mniej więcej rocznie masz zamiar robić kilometrów? Bo jeśli mało to diesel faktycznie się tutaj nie sprawdzi a z kolei znaleść sensowną benzynę też graniczy z cudem (chodzi o ogłoszenia).

Rokiko napisał(a):Vectra w kombi by Ci się sprawdziła...? Tu masz naprawdę dużo miejsca.


x2 :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2021, 15:25

Kilometrów raczej dużo nie będę robił, przeważnie jakieś dojazdy do pracy czy okazyjne wycieczki, dziennie myślę że 50-100km to jest max. Silniki benzynowe to świetna sprawa, szczególnie pod względem kosztów serwisu, aczkolwiek patrząc na oferty to bardzo ciężko coś znaleźć, i dlatego rozważam również diesla.

Odnośnie autka, Vectra w kombi bardzo fajny samochód, pojemny, aczkolwiek zależy mi również na wysokości samochodu, im więcej tym lepiej, załadunek ułatwiony, oraz dla mnie komfort jazdy o wiele większy jak i dla pasażerów, lubię siedzieć w aucie tak jakbym siedział "na krześle" niż na wpół leżąco, z kolanami przy kierownicy :D
kwakus18
Nowicjusz
 
Posty: 20

18 Wrz 2021, 14:34

A może coś pokroju Ford Galaxy/VW Sharan?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
linki przykładowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Wrz 2021, 19:47

Szczerze mówiąc to nie rozważałem powyższych propozycji, aczkolwiek jeżeli są warte uwagi to myślę że mógłbym się pokusić. Szczerze mówiąc do Opla Zafiry przekonała mnie konstrukcja silników diesla, miałem już styczność z silnikami fiata i wiem że są bardzo wytrzymałe, to stwierdziłem że w przypadku opla może być podobnie. A jak sprawa wygląda odnośnie Forda oraz VW? Bardziej bym się skłaniał ku Fordowi bo części zamienne myślę że są w znacznie niższej cenie, aczkolwiek jak reszta osprzętu? Jednostki dosyć wytrzymałe, czy raczej nie ma co liczyć że dociągną tych 300 tys przebiegu?
kwakus18
Nowicjusz
 
Posty: 20