Przełączenie z gazu na benzyne

Przełączenie z gazu na benzyne

02 Mar 2019, 11:34

Siema mam pytanie bo założyłem instalację gazową. Do 1.8T tam jakiegoś Staga z górnej półki brałem przystosowanego na 250kucy ale nie oto chodzi. Auto na gazie jest troche słabsze przy gwałtownym ruszaniu ale pytanie brzmi czy jeśli przełączę z powrotem na bene to auto jeździ jak przed instalacją gazową czy instalacja mimo wszystko będzie już miała wpływ na dynamikę auta nie zależnie czy włączony jest gaz lub benzyna ?
kubacz00
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 10 2000
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Przełączenie z gazu na benzyne

02 Mar 2019, 12:22

Dobrze wyregulowana instalacja LPG nie powinna powodować odczucia mniejszej mocy w stosunku do jazdy na benzynie. Wróć na regulację i niech sprawdzą czy wszystko jest ok.

kubacz00 napisał(a):czy jeśli przełączę z powrotem na bene to auto jeździ jak przed instalacją gazową czy instalacja mimo wszystko będzie już miała wpływ na dynamikę auta nie zależnie czy włączony jest gaz lub benzyna ?
Nie powinna mieć wpływu na dynamikę tym bardziej jak przełączysz na benzynę.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

Re: Przełączenie z gazu na benzyne

06 Mar 2019, 21:53

kubacz00 napisał(a):jakiegoś Staga z górnej półki brałem przystosowanego na 250kucy

napisz dokładnie jakie masz podzespoły bo jest szansa ze powiedzieli ze z górnej polki a w rzeczywistości dobrana jest słabo, albo ktoś nie radzi sobie z jej wystrojeniem
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opony letnie gwarancją bezpiecznej jazdy Opony letnie gwarancją bezpiecznej jazdy
    Opony letnie należy założyć wtedy, gdy średnia temperatura przekracza 7 stopni. Tym samym warto już teraz umówić się na zamianę, aby później uniknąć stania w kolejkach. 1. Czy opłaca się samemu zmieniać opony? ...
    Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...

•