Przeróbka na autolawete

13 Lis 2010, 23:30

Witam Mam kilka pytań co do przeróbki samochodu skrzyniowego na auto-lawetę. Otóż chciałbym kupić jakiegoś skrzyniowca (myślałem o mercedesie 207) i przerobić go na lawetę nie ruszając przy tym ramy. Mam w związku z tym pytanie czy po takiej przeróbce będę mógł bez problemu zrobić przegląd takiego samochodu? Wożąc nim samochody osobowe nie będzie problemów z ładownością gdyż taki mercedes ma około 1500 kg ładowności czyli +/- tyle co przeciętna osobówka waży. Czy mogą być w związku z tym jakieś inne problemy przy przeglądzie?
lukaszkomza
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Więcbork

13 Lis 2010, 23:33

lukaszkomza napisał(a):Czy mogą być w związku z tym jakieś inne problemy przy przeglądzie?

A Ty przypadkiem nie poruszałes tego tematu na NORCORMIE... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Lis 2010, 10:22

na żadnym innym forum nie poruszałem tego tematu. choć faktycznie gość ma podobny problem. ja jeszcze nie kupiłem samochodu ale zastanawiam sie nad takim mercedesem albo nad fiatem ducato. chodzi mi tylko o to czy po takiej przeróbce bez zmian w ramie będzie jakiś problem przy przeglądzie
lukaszkomza
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Więcbork

14 Lis 2010, 10:44

lukaszkomza napisał(a):chodzi mi tylko o to czy po takiej przeróbce bez zmian w ramie będzie jakiś problem przy przeglądzie

Jezeli nie będziesz ingerował przy ramie głównej/skracanie lub wydluzanie/to nie widze zadnych problemow z rejestracją takiego samochodu jako lawety... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porządne opony to klucz do bezpiecznych wyjazdów
    W okresie świąteczno-noworocznym i ferii zimowych, gdy setki tysięcy z nas wyrusza na zasłużony wypoczynek, należy pamiętać o kluczowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Według badań aż 70% Polaków ...
    V-ósemki w planach Lexusa. Jest nowy patent
    Lexus słynie z cenionych silników V8. Japończycy podkreślają też, że – mimo mody na zelektryfikowane napędy i systemy automatyzujące jazdę – zamierzają nadal produkować samochody dla wymagających entuzjastów ...