Przygasa/gaśnie po doładowaniu akumulatora

02 Lut 2012, 11:15

Witam wczoraj zabralem akumulator na noc zeby dolac wody destylowanej i doladowac. Dzis rano auto odpalilo tak jak poprzednio czyli za 1 razem, ale ciezko. Pomyslalem, ze podladuje go troche, bo maja byc jeszcze wieksze mrozy. A pomysl na dolanie wody dal mi znajomy, bo na akumulatorze pojawilo sie troche takiego bialego nalotu, cos jakby piana, ale sie kruszy. Powiedzial, ze to przez parowanie i zebym dolal troche wody, to dolalem po 20ml do kazdego korka. Przed dolaniem elektrolit zakrywalplytki. Roznica po doladowaniu jest taka, ze juz na pierwszym skrzyzowaniu auto przygasalo, a w polowie drogi do pracy zgaslo.jak dojechalem do pracy to z pol godziny go grzalem, bo trzymal caly czas obroty 200-300 po zdjeciu nogi z gazu. Po pol godzinnym postoju zaczal trzymac nprmalnie. . Dlaczego tak sie dzieje? Czy w ogole odpali mi auto spod pracy? Auto to honda civic 1.4 benzyna. Nigdy mi nie zgaslo to auto, a jezdze nim juz 3 rok
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

03 Lut 2012, 14:28

Najprawdopodobniej przeładowuje ci akumulator,zbyt silny prąd ładowania, czy nie śmierdzi siarką w aucie?!Wtedy objawy są podobne,zniszczysz akumulator szybciutko.Tak na przyszłość,kup sobie takie urządzonko--- Cemtronic ---wpinane w gniazdo zapalniczki,będziesz miał na bieżąco wgląd do stopnia ładowania akumulatora,ja to mam,rewelacja!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

04 Lut 2012, 12:48

Yyy, nie prad tylko napiecie, alternator i regulator napiecia do sprawdzenia.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kultowy model Renault 4 świętuje 60-lecie
    W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe succes story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault ...
    Akcja znicz 2017 i systemy bezpieczeństwa na drogach
    Na przełomie października i listopada, z powodu uroczystości Wszystkich Świętych, tradycyjnie już zwiększy się ilość samochodów na naszych drogach. Niestety, pomimo systematycznej poprawy bezpieczeństwa, Polska nadal ...