Przymusowy postój za zbyt szybką jazdę - kontrola drogowa

Przymusowy postój za zbyt szybką jazdę - kontrola drogowa

31 Paź 2019, 21:37

Słyszałem, że u nas Policjanci mają testować to rozwiązanie. Czyli w przypadku złamania przepisów i głównie chodzi tu o przekroczenie prędkości Policja ma stosować przymusowy postój a jego długość będzie uzależniona od przekroczonej prędkości w stosunku do prędkości dozwolonej.

Taka kara mogła by być dla niektórych kierowców bardziej bolesna niż kara grzywny jaką musieli by zapłacić za takie wykroczenie. Kierowcy zazwyczaj tłumaczą że spieszą się dlatego jadą szybciej.

Jak egzekwowanie takiej kary działa. Widziałem testy i był wielki ekran na którym wyświetlał się numer samochodu oraz czas jaki musi jeszcze upłynąć przed wyruszeniem w dalszą drogę. Obok była kamera rejestrująca tablice rejestracyjne samochodów które obok niego przejeżdżały. Jak kara czasowa kończyła się to na ekranie numer auta zaczynał świecić się na zielono i można było odjechać bez informowania o tym fakcie patrol drogówki który nas zatrzymał.

Aktualnie taki system karania kierowców wprowadziła Estonia.

Co myślicie o takim systemie karania kierowców?
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3867
Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat
    Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ...
    Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013 Mitsubishi Mirage wybrany Samochodem Roku 2013
    Nowy, miejski model Mitsubishi Mirage (w Europie znany jako Space Star) otrzymał tytuł "Car of the Year " za rok 2013, podczas gdy Pajero Sport wygrał w kategorii "Najlepszy samochód typu SUV 2WD z silnikiem benzynowym", ...

  •