Radio brak reakcji

24 Gru 2022, 10:06

Hej,

Mam problem z radiem w Peugeot 508 rok 2014.
Podłączyłem radio z telefonem i chciałem puścić muzykę i radio nagle nie reaguje na nic. Resetowalem je przy pomocy guzika od wyciągania płyt (trzymałem 20s), radio się zresetowała ale nadal jest to samo. Radio samo w sobie wyświetla ostatnią piosenkę Itp, więc całkowicie nie zamroziło obrazu ale nie reaguje na żadne guziki i wisi tak cały czas. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Zdjęcie pokazuje na jakim ekranie stoi radio. Tytuł piosenki normalnie się przesuwa, data o godzina migają.Radio brak reakcji
BananMorderca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 1

24 Gru 2022, 12:57

Odłącz telefon i wyłącz w nim BT. Być może cały czas próbuje się parować przez co wiesza się system w radiu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Gru 2022, 13:01

Niestety już wcześniej wyłączyłem całkowicie BT w telefonie i jest cały czas to samo ;/
BananMorderca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 1

24 Gru 2022, 13:04

A odłączyłeś kabel od portu USB?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Gru 2022, 13:04

Tak tak, nic nie jest podłączone do portów
BananMorderca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 1

24 Gru 2022, 13:07

Trzeba by by było zrobić hard reset przez całkowite odłączenie zasilania od radia, nie wiem czy tam są potrzebne jakieś kody do radia jak np odłączasz akumulator.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Gru 2022, 13:11

Odlaczalem akumulator na 3min i po uruchomieniu nadal było tak samo :(
BananMorderca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 1

24 Gru 2022, 13:25

To może być za krótko bo radio samo w sobie może mieć podtrzymanie pamięci na jakiś czas. Wiesz jakie to jest dokładnie model radia?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Gru 2022, 13:28

Niestety wiem tylko że jest SMEG ale czy jest to 5 czy 6 nie mam pojęcia bo nie mogę wejść nawet w ustawienia :?
BananMorderca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 1

24 Gru 2022, 13:30

A godzina wyświetla się normalnie? Chodzi mi o to czy czas się zmienia tak jak powinien czy zatrzymał się w momencie zawieszenia.

W ustawieniach masz możliwość przywrócenia do ustawień fabrycznych ale jak nic nie reaguje to nie da się tam wejść.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Gru 2022, 13:32

Godzina się zresetowała wiadomo, ale zmienia się normalnie więc coś tam reaguje ale nic poza tym. Do ustawień właśnie nie wejdę bo zero reakcji na przyciski. Tak samo nie mam czujników parkowania przez to
BananMorderca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 1

24 Gru 2022, 13:55

W tej nawigacji zdarzało się że padały kości pamięci i wtedy zachowanie było podobne jak u Ciebie czyli ekran wisi. W starszej wersji SMEG hard reset można było wykonać przez naciśnięcie kombinacji dwóch przycisków (po lewej od ekranu), trzeba było je przytrzymać aż ekran zgaśnie i wtedy następował reset systemu.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Na filmiku widać jak to zrobić, niestety u Ciebie nie da się tak zrobić.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Gru 2022, 14:16

U mnie reset wykonuje się poprzez wciśnięcie przycisku wyciągania płyty co też już uczyniłem i system zrobił restart ale powrócił po tym do tego samego stanu czyli to co na Zdjęciu
BananMorderca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 1