Rejestracja indywidualna- jak ją zachować?

rejestracja indywidualna- jak ją zachować?

22 Lip 2009, 19:00

Witam
Ma ktoś pomysł jak zachować rejestracje indywidualną przy zmianie samochodu? Dzwoniłem do wydziału komunikacji w mojej miejscowości i babka powiedziała mi że nie moge zachować rejerstracji bo musi wyjść z autem. bez sens na maxa. mogę za nią jeszcze raz zapłacić ale muszę mieć identyczną rejerstrace.
matt
matt23mj
Nowicjusz

Miejscowość: katowice

tablice indywidualne

22 Lip 2009, 21:24

raczej nie możliwe bo nawet jak ten co kupi od Ciebie będzie z innego województwa to jest jakiś okres karencji po jakim ten numer może wrócić do używania.

Myślę, że gdybyś sprzdał poza swoje województwo to mógłbyś napisać prośbę do swojego urzędu komunikacji o rejestrację następnego pojazdu na ten numer.

Warunkiem może być:
- zgłoszenie przez Ciebie sprzedaży innej osobie
- przerejestrowanie przez tego co od Ciebie kupił na inny numer.

Potem to już wszystko w rękach urzędu, zawsze można prosić wyżej w razie odmowy - dyrektor, prezydent miasta......

daj znać jak załatwiłeś sprawę.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

22 Lip 2009, 23:53

Z tego co mi sie kojarzy to taka rejestracja nie idzie z samochodem, bo jest przypisana konkretnie do samochodu i do właściciela. Taka rejestracja "przepada", trzeba na nowo wykupić nowe tablice i znów za nie zapłacić.
eaxene
Aktywny

Miejscowość: Toruń

23 Lip 2009, 07:33

tak, na pewno trzeba będzie za nie ponownie zapłacić.
Tylko zasadniczo jest problem by je znowu dostać...

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

23 Lip 2009, 09:51

poprostu składasz jeszcze raz ten sam wniosek o tą samą tablicę/bo w końcu sie zwolniła/ i płacisz jeszcze raz i zostają Ci wydane nowe tablicę które de facto mają taki sam numer ale (chyba) w świetlne prawa będą tak naprawdę nowymi tablicami- tak naprawdę bezsens totalny, ale nic na to nie poradzimy.
eaxene
Aktywny

Miejscowość: Toruń

Re: rejestracja indywidualna- jak ją zachować?

06 Gru 2010, 03:55

Witam na forum:)

A jak mi jakis zlodziejaszek ukradnie blachy to tez musze drugi raz placic 1000 zl za te same tablice indywiduwalne? No to to juz kompletny bezsens!
maciulek
Nowicjusz

Miejscowość: wawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość
    Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce ...
    Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT
    W niedzielę zakończył się Goodwood Festival of Speed, święto motoryzacji w Wielkiej Brytanii. Wśród atrakcji przygotowanych przez Toyotę znalazło się 6 specjalnie opracowanych egzemplarzy Toyoty GT86, które ...

• Re: Rejestracja indywidualna- jak ją zachować?

06 Gru 2010, 14:06

maciulek, dokładny koszt ,,dobicia '' tablicy poda Ci ,,baba'' w WK ... podejrzewam, że powinien być niższy od kosztu robienia całkiem nowych ... pozdro ...
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
    Prawo jazdy od: 01 09 1983
    Auto: OPEL VECTRA C
    Silnik: Z18XER
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

• Warto przeczytać