Rejestracja samochodu z Niemiec

Rejestracja samochodu z Niemiec

25 Sie 2016, 20:42

Mam do Was wielką prośbę o napisanie mi jakich dokumenty ma posiadać samochód sprowadzony z Niemiec, który kupię z komisu przy założeniu, że cyt. "auto jest przygotowane do rejestracji, posiada akcyzę, tłumaczenia dokumentów i badanie techniczne. Koszt 256 zł. Faktura Vat-marża kupujący zwolniony z opłaty skarbowej 2%". Z tego co ja wyczytałem potrzeba zaswiadczenia opłaty akcyzowej, zwolnienie z podatku VAT, przegląd techniczny, dowód rejestracyjny mały i karta pojazdu duża (brief mały i duży), oraz ich tłumaczenia i faktura vat-marza z komisu. Co oznacza ciągłość umów? Czy umowy muszą być ze wszystkich czynności kupna sprzedarzy od początku istnienia samochodu? Czy tylko muszą być od momentu ewentualnej sprzedaży samochodu przez osobę będącą w briefie jako ostatni właściciel. Tzn. Umowa k-s komis-właściciel Niemiec i faktura komis -ja. Czy ja muszę posiadać umowę sprzedaży między Niemcem, a komisem? Bardzo proszę o rozwiania moich wątpliwości szczególnie w związku z ciągłością umów.
Astec
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 Mar 2016, 18:27
Prawo jazdy od: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

Re: Rejestracja samochodu z Niemiec

25 Sie 2016, 21:32

Powinieneś zrobić tak po kolei:

- Badanie techniczne pojazdu – pozytywny wynik badania diagnostycznego jest jednym z warunków potrzebnych do zarejestrowania pojazdu (W przypadku jak sprowadzony przez nas samochód posiada niemieckie tablice rejestracyjne, udajemy się do stacji diagnostycznej na obowiązkowy przegląd. Jak nie posiadamy tablic rejestracyjnych, musimy udać się do Urzędu Miasta – wydział komunikacji, aby nabyć czasowe tablice. Pozwolą nam one na dotarcie do wybranej stacji kontroli pojazdów. Koszt zakupu czasowych tablic rejestracyjnych to 62 złote, a badania technicznego od 150 do 200 zł.).

- wnosisz opłatę ekologiczną 500zł na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ). Będzie ci potrzebny dowód wpłaty w wydziale komunikacji więc od razu sobie go przygotuj.

- w Urzędzie Celnym należy dokonać opłaty związanej z akcyzą. Na silnik o pojemności do 2000 cm3 akcyza wynosi 3, % ceny pojazdu, przy większej pojemności, podatek wynosi już 18,6% ceny pojazdu. Dowód wpłaty będzie później potrzebny więc trzeba go zachować.

- wykonujesz tłumaczenie dokumentów rejestracyjnych samochodu które będą ci potrzebne w US (około 150zł).

- w US składasz wniosek o zwolnienie z podatku VAT

- trzeba pamiętać że pod koniec 2005 roku weszły owe przepisy i samochodu z niemiec posiadają dwa dokumenty DEL1 (odpowiednik naszego dowodu rejestracyjnego) i DEL2 (zastępuje kartę pojazdu). Wcześniej mieliśmy mały Brief i duży Brief.

- wypełniamy wniosek o rejestracje pojazdu i składamy w Wydziale Komunikacji

To wszystko :ok:
Tomek_civic
Nowicjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 Lut 2007, 00:08

Re: Rejestracja samochodu z Niemiec

17 Gru 2018, 17:22

Tutaj macie opisaną rejestrację krok po kroku: https://jaksprawdzacauta.pl/formalnosci ... z-niemiec/
piosok96
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 Gru 2018, 17:18

Re: Rejestracja samochodu z Niemiec

17 Gru 2018, 20:28

z żółtymi to już nie taka prosta sprawa, żeby je otrzymać trzeba mieć meldunek w niemczech.
andrewb25
Zaawansowany
 
Posty: 765
Rejestracja: 23 Lis 2009, 17:45
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obowiązkowe systemy ratujące życie w nowych samochodach Obowiązkowe systemy ratujące życie w nowych samochodach
    Komisja Europejska opowiedziała się za wprowadzeniem obowiązku wyposażenia wszystkich nowych modeli samochodów w systemy bezpieczeństwa ratujące życie. Takie wyposażenie ma być obowiązkowe w każdym nowym samochodzie ...
    Autobusy piętrowe Autobusy piętrowe
    Dwa pokłady w autobusie oznaczają większą pojemność pasażerską, co przekłada się na większy zysk przewoźnika. Autobusy piętrowe mogą swobodnie manewrować w ciasnych uliczkach miast, gdzie wjazd zabierającym niewiele więcej ...

  •