Remont silnika a gwarancja- Warsztat umywa ręce

13 Kwi 2021, 16:52

Witam, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na ten temat ale potrzebuje od was małej pomocy prawnej. Zremonontowalem silnik w jednym warsztacie. Po odbiorze auta zapaliła się kontrolka od silnika. Pojechalem do swojego znajomego i wymienił mi EGR problem znikł. Po paru miesiącach zaczęły się stuki z silnika. Wracam do swojego znajomego, twierdzi że to popychacze tak stukają, ok, wymienił popychacze + cały rozrząd ale problem nie znikł. Zaprowadziłem ten samochód spowrotem do tych co robili ten silnik na obejrzenie. Powiedziałem im że zrobiłem popychacze a oni co? Zrobili popychacze bez żadnych konsultacji ze mną i wycenili sobie za to 1000 zł. Po naprawie facet do mnie dzwoni i mówi że samochód gotowy do odbioru, bardzo ładnie chodzi. Co to znaczy bardzo ładnie skoro ja nie słyszę różnicy. Oddałem go spowrotem do nich, po tygodniu odzywa się do mnie facet że to jest normalne w tych samochodach i mogę bez problemu dalej tym samochodem jeździć i on nawet konsultował mój problem z innym specjalistą od tej grupy samochodów i jest to normalne. Nie zgodziłem się z tym i nasililem żeby usunął ten defekt. Wydzwanialem do nich pozniej ale zbywali mnie tzn nie odbierali telefonów ale jak już odebrali to powiedział facet że zaraz oddzwoni i zero kontaktu, nawet nie odbierali. Wkoncu pan łaskawy sam się odezwał że rozebrali silnik i on w życiu czegoś takiego nie widział, tłoki spuchnięte od przegrzania i że wyślę je na gwarancję i muszę czekać 3 tygodnie na odpowiedź producenta części. Po 3 tygodniach dzwonię tak samo zero kontaktu... Wkoncu po tygodniu facet odzywa się do mnie że producent nie uznał mu reklamacji i on też nie moze bo naprawiałem samochod gdzie indziej i nazwał to ingerencja w silnik ale może mi dać mega promocje tzn ja części on robota.
Co w tej sytuacji mogę zrobić. Za wszelkie opierdole oraz porady z góry dzięki
Adrian9567
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Kwi 2021, 18:58

a gwarancja jakaś na piśmie ?
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

13 Kwi 2021, 19:30

Mam tylko dokument, co zostało zrobione z pieczątka
Adrian9567
Nowicjusz
 
Posty: 5

14 Kwi 2021, 10:53

Zrobiłeś jeden ważny błąd, który zamknął ci drogę do reklamacji
Adrian9567 napisał(a):bo naprawiałem samochod gdzie indziej i nazwał to ingerencja w silnik

No i tu ma niestety rację.
Adrian9567 napisał(a):Za wszelkie opierdole oraz porady z góry dzięki

Sorki, ale muszę ci to wyjaśnić. I to nie jest złośliwe :wink:
Jak kupisz nową konsolę albo nowy telewizor czy jakikolwiek inny nowy sprzęt i ci się zepsuje, to najpierw oddajesz go do naprawy do fachowca, a jak ten sobie nie poradzi to dopiero oddajesz go do serwisu na gwarancję :?: Chyba nie...Tak samo miałeś zrobić tu - od razu pojechać do warsztatu, który robił ci remont tego silnika, a nie jeździć i dawać do naprawy znajomemu.
Adrian9567 napisał(a):ale może mi dać mega promocje tzn ja części on robota.

I powiem ci, że to jest naprawdę dobra i uczciwa propozycja.
Naprawdę nie miej żalu do gościa, bo to ty niestety spaprałeś sprawę :(
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000