Renault Arkana - hybrydowa koncepcja i 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

04 Mar 2021, 17:16

Nowe Renault Arkana to samochód o unikatowej, hybrydowej koncepcji. Nowy model zrywa z tradycyjnymi kanonami, co nie oznacza, że idzie na jakiekolwiek ustępstwa w kwestii bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie – w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP zdobył maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Sportowy i przestronny SUV z napędem hybrydowym gwarantuje najwyższy poziom ochrony kierowcy i pasażerów oraz innych użytkowników drogi. Należy do najbezpieczniejszych samochodów na rynku i jest doskonałą wizytówką zaangażowania i know-how Renault w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów.
Renault Arkana - hybrydowa koncepcja i 5 gwiazdek w testach Euro NCAP Ochrona pasażerów
Nowe Renault Arkana, zaprojektowane na modułowej platformie CMF-B, ma zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia oraz zmienioną konstrukcję siedzeń z pasami bezpieczeństwa wyposażonymi w napinacze pirotechniczne i ograniczniki napięcia, by zapewnić optymalne utrzymanie ciała wszystkich pasażerów. Warto przypomnieć, że Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która umożliwia uniknięcie tzw. nurkowania i zapewnia doskonałe trzymanie ciała pasażera.
Renault Arkana - hybrydowa koncepcja i 5 gwiazdek w testach Euro NCAP Nowe Renault Arkana z rasową linią i niepowtarzalną stylistyką mocno wyprofilowanego nadwozia jest rasowym, przestronnym i komfortowym SUV-em – idealnym dla rodziny. Duże wnętrze pozwala z łatwością zainstalować foteliki dla dzieci na bocznych miejscach z tyłu.

Bogata oferta systemów wspomagających prowadzenie dla zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu kierowcy i pasażerów.

Nowe Renault Arkana jest wyposażone w systemy wspomagające prowadzenie najnowszej generacji. Wśród tzw. systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) warto wymienić system EASY PILOT - asystenta jazdy w korkach i na autostradzie, system rozpoznawania znaków drogowych, system kontroli martwego pola, system kontroli pasa ruchu czy system utrzymywania pasa ruchu. Zapewniają one wyższe bezpieczeństwo i komfort psychiczny podczas jazdy. Arkana jest także wyposażona w aktywny system wspomagania nagłego hamowania. W przypadku wykrycia rowerzysty lub pieszego system ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie i w razie braku reakcji z jego strony włącza hamowanie. Kolejnym czynnikiem podnoszącym bezpieczeństwo jest lepsza widoczność, uzyskana m.in. dzięki kamerom 360°, przednim reflektorom 100% LED w standardzie, funkcji automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania oraz wewnętrznemu elektrochromatycznemu lusterku wstecznemu.

Niezależnie od warunków atmosferycznych, jazdy w dzień lub w nocy, przy zjechaniu z pasa lub zmianie pasa, podczas jazdy po mieście lub parkowania technologie wspomagające kierowcę zapewniają wszystkim wyższe bezpieczeństwo i komfort oraz zmniejszają ryzyko, niezależnie od tego, czy siedzimy w samochodzie na miejscu kierowcy lub pasażera, czy jesteśmy innym użytkownikiem drogi potencjalnie narażonym na niebezpieczeństwo.

Nowe Renault Arkana zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego zgodnie z kryteriami Euro NCAP. Ocena pięciu gwiazdek odzwierciedla know-how marki w tej dziedzinie i jej dążenie do zaoferowania bardziej bezpiecznych, niezawodnych i innowacyjnych samochodów jak największej grupie klientów.

I jeszcze więcej...
Nowe Renault Arkana ma zdecydowanie hybrydowe DNA i wygląd. To auto o mocnej osobowości, które z powodzeniem łączy pozorne przeciwieństwa.
Renault Arkana - hybrydowa koncepcja i 5 gwiazdek w testach Euro NCAP Sportowe, hybrydowe i przestronne
Nawet styl jest hybrydowy – rasowa linia i sportowa dynamika Nowego Renault Arkana nie wpływają na ilość miejsca w kabinie, cenę czy wydajność energetyczną. To kluczowe atuty tego SUVA-a o sportowym wyglądzie i dużej kabinie, idealnej dla rodziny, która doceni przestronne, wygodne wnętrze i komfort jazdy.

A do tego najwyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego kierowcy, pasażerów, jak i pozostałych użytkowników dróg.
Renault Arkana - hybrydowa koncepcja i 5 gwiazdek w testach Euro NCAP Wyłącznie z napędem hybrydowym
Nowe Renault Arkana ma również wyłącznie hybrydowy napęd. Może to być:
 • pełna hybryda E-TECH 145 (będzie dostępna latem) z wszystkimi zaletami napędu elektrycznego bez konieczności podłączania do gniazdka: do 80% czasu jazdy po mieście w trybie elektrycznym, nawet o 40% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do równoważnego silnika benzynowego, mniejsza emisja CO2 w połączeniu z maksymalną przyjemnością jazdy, ciszą, komfortem i błyskawiczną reakcją silnika,
 • lub napęd mikrohybrydowy 12 V z silnikami benzynowymi TCe 140, a następnie TCe 160 – synonim oszczędności, elastycznej pracy i przyjemności jazdy. Napęd mikrohybrydowy przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2. Zapewnia zarazem większą płynność ruszania z miejsca i większy komfort prowadzenia.
Renault Arkana - hybrydowa koncepcja i 5 gwiazdek w testach Euro NCAP Nowe Renault Arkana to samochód o unikatowej koncepcji, która zrywa z tradycyjnymi kanonami. Przeznaczony na rynki całego świata wyrusza na podbój dynamicznie rozwijającego się segmentu C. Wraz z pojawieniem się nowego modelu, Renault jest pierwszym producentem dysponującym pełną gamą samochodów, który oferuje w Europie SUV-a coupé. Segment ten był do tej pory zarezerwowany dla samochodów klasy premium.

źródło: Groupe Renault | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3570
Zdjęcia: 12775
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Tablica rejestracyjna przypisana do samochodu
  Na początku roku czyli dokładnie 31 stycznia 2022 zaczęły obowiązywać przepisy pozwalające na pozostawienie aktualnych tablic rejestracyjnych samochodu przy zmianie właściciela i niezależnie od regionu polski. Aktualnie kupując ...
  Szybkie ładowarki do aut z napędem elektrycznym w Holandii
  Nissan, producent najchętniej kupowanego samochodu z napędem elektrycznym na świecie, Nissana LEAF, z radością przyjął informację o planowanej budowie ponad 200 stacji ładowania obsługujących kilka standardów szybkich ...

 •