Renault megane 1,9D zatarcie

renault megane 1,9D zatarcie

23 Mar 2013, 15:37

Witam, problem jest taki, że autko jechało, i nagle spadek mocy, jakieś 2 tyg wcześniej sprawdzałam olej i był w połowie, były wycieki ale od wymiany do wymiany starczyło, czasem dolewka 100ml i było ok.
a więc auto jechało, i nagle spadek mocy, redukcja i nic, więc zatrzymałam się i zgasło, odczekałam 5min odpaliłam i dojechałam do domu (0,5km)
po godzince sprawdzam olej, no i co?? zero na bagnecie, wlałam 1litr oleju, miarka pokazała 1/4 pomiedzy minimum a maximum, odpaliłam i jade, wszytko ok, po czym silnik nabrał temperatury i spadek mocy, max 80km/h wiecej nie pojedzie:(
co bedzie konieczne do wymiany?? wystarczą tłoki i pierścienie??
proszę o pomoc, dziękuję.
Tańczyć co noc...
krugerka1989
Nowicjusz

Miejscowość: P-Ń

Re: renault megane 1,9D zatarcie

23 Mar 2013, 15:58

Czy auto kopciło z tłumika? Wycieków oleju nie ma? Silnik jest czysty? Trzeba znaleść powód dla którego gubi się olej w silniku. Sprawdz filtr powietrza, czy nie jest zaolejony.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Mar 2013, 16:18

kopci tylko na zimnym, albo gdy wrzucę luz i wcisnę na bardzo wysokie obroty leci niebieskawy dym, a tak to nie, ma wycieki z miski olejowej ale tak jak pisałem, od wymiany do wymiany starczało, z resztą na śniegu widzę rano jedna max 2 kropki od oleju, więc to nie jest wyciek na taką utratę oleju, po za tym 2 tyg temu było go w normie a tu nagle...
Tańczyć co noc...
krugerka1989
Nowicjusz

Miejscowość: P-Ń

25 Mar 2013, 18:37

Zaraz zaraz, ale gdzieś ten olej musi przecież uciekać, chyba że sie wypala, tak czy inaczej cylindry do szlifu, tłoki, pierścienie i zobaczył bym korbowy.

#Edit, położ sie pod autem, zobacz czy nie leci z chłodniczki oleju, ( pod kolektorem wydechowym )
myśle że tu jest przyczyna.
CośTamWiem
Początkujący

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
    Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...
    Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym? Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
    Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      Jaguar