Renault Megane 2 - brak światła, bezpiecznik i żarówka są dobre

01 Sie 2021, 06:48

Witam a ja mam pytanie sprawdziłem bezpiecznik jest dobry żarówka dobra a światło prawe nie działa na przodzie co yo może być
Pikacz
Obserwowany

01 Sie 2021, 07:29

Skoro bezpiecznik i żarówka są dobre to należałoby sprawdzić czy na kostce od wspomnianej żarówki pojawia się napięcie po włączeniu świateł.
Rokiko
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

01 Sie 2021, 07:37

Mógłbyś też sprawdzić przewody dochodzące do tego światła, czy nie są gdzieś przerwane albo zaśniedziałe
ineedl
Zaawansowany

Zdjęcia: 84
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Sie 2021, 15:41

Jeżeli światło lewe działa, a prawe nie, to uszkodzenie obwodu jest między jedną a drugą lampą. Bardzo często wypalają się styki na złączach oraz przy module.
Nie napisałeś też które światło nie działa. I nie wiemy co masz na myśli pisząc " światło" - czy mijania czy drogowe czy postojowe, czy że cała lampa ci nie świeci.
Do tego nie wiemy czy masz ksenony czy zwykłe halogeny.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczny miesiąc na drogach - październik
    Jesienią dostosowanie techniki prowadzenia samochodu do zmiennych i często trudnych warunków ma szczególne znaczenie. W ostatnich latach to właśnie w październiku w wypadkach drogowych w Polsce zginęło najwięcej ...
    Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3
    Wysokiej jakości wyposażenie standardowe, z dwustrefową automatyczną klimatyzacją działającą także przy wyłączonym silniku oraz opcjonalnym systemem nawigacyjnym Professional. Liczne, ekskluzywne systemy wspomagania kierowcy ...

•