Renault Megane 2 vs GOLF IV

Renault Megane 2 vs GOLF IV

06 Cze 2011, 23:12

Czy Renault Megane 2 z dieslem 105KM to dobry samochód? Pytam ponieważ dziwi mnie fakt, że za 20k można znaleźć model z 2006r kiedy taki golf iv tdi z dobrym wyposażeniem będzie zaledwie z 2002-3r. Rozważam też silnik benzynowy, ponieważ w 2012 ma być podwyżka ropy.
Jak wygląda porównanie tych dwóch aut pod względem ekonomi i awaryjności? Które auto z biegiem czasu straci najmniej na wartości?
Fusion
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

Re: Renault Megane 2 vs GOLF IV

06 Cze 2011, 23:20

ja bym wziął golfika 1.9tdi 90km moc akurat i awaryjnosc niska.pomysł sam czy w takiej cenie jak napisałeś golf 2002r a megane 2006 czyli skoro golf tyle kosztuje i tylko taki rok za ta kasę można dostać nic nowszego w tych pieniądzach czyli wychodzi że golfik lepszy.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy od: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Renault Megane 2 vs GOLF IV

07 Cze 2011, 03:04

Czyli wychodzi, że Golf jest przepłacony.
W bezpośrednim jednak porównaniu wolałbym Megane, będzie młodsze więc powinno być mniej zmęczone, można liczyć na bogatsze wyposażenie i wyższy poziom bezpieczeństwa, diesel w Renault to także lepsza kultura pracy i rozwijanie mocy.
Ogólnie te auta dzieli generacja różnicy na korzyść Renault, jeśli już chcesz porównywalne modele to porównuj je z Golfem V.
Poza tym Golf lada chwila przekroczy 10 lat więc trudno będzie go odsprzedać za przyzwoite pieniądze, łatwiej Ci będzie sprzedać 8 letnie Megane niż 10-11 letniego Golfa(jeśli mówimy o tych samych pieniądzach).
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź! Chroń środowisko! Nie wylewaj olejów gdzie bądź!
    Natknąłem się na artykuł który przedstawia kilka negatywnych aspektów wylewania olei gdzie popadnie. Wiadomo każdy z nich korzysta, ale nie każdy wie co z nimi potem robić. "Wiele ludzi, przede wszystkim właściciele ...
    Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX
    Opel poszerza i udoskonala swoją ofertę modeli z napędem LPG. Teraz można złożyć zamówienie na pięciodrzwiową Astrę w wersji hatchback, Astrę Sports Tourer i Merivę, wyposażone w nowy, mocny, a zarazem ekonomiczny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył