Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki

14 Wrz 2020, 12:34

To prawda. Systematyczne nacieranie konserwuje skórę dzięki czemu nie pęka. Ja mam meble skórzane w domu i pamiętam o tym jednak o w samochodzie nie zawsze się chce ;)
DamianRR
Nowicjusz
 
Posty: 14

26 Lis 2020, 16:01

Taką skórę w samochodzie powinno się przynajmniej raz w roku tak zabezpieczyć. Wtedy będzie służyła nam długo i nie będzie pękała. Niestety tak jak piszesz mało kto o tym pamięta. Skutki są takie że zaczyna pękać tam gdzie powstają jej największe załamania.

@krin88 fajnie pokazał na przykładzie jak można przeprowadzić taką renowację skóry :ok: Teoretycznie wszystkie elementy wnętrza w samochodzie można poddać renowacji i osiągnąć bardzo dobre rezultaty jak choćby renowacja podsufitki zrobiona przez jednego z użytkowników forum. Niestety są też takie elementy których raczej nie da się poddać renowacji i trzeba je wymienić, są to m.in. dywaniki bo tu ciężko by było je poddać renowacji ale same boczki z drzwi czy deskę już można i efekty są czasem zaskakujące :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

30 Lis 2020, 22:00

To jest prawda, że czasami się zapomina o dbanie o elementy skórzane w aucie. Mój szwagier ma na tym punkcie bzika i ostatnio dał mi w prezencie box z kosmetykami ADBL LEATHER KIT Przyznaję, że jak w sobotę się zabrałem wyczyściłem i natłuściłem tapicerkę oraz kierownicę to wyglądają jak nowe.
Oni
Nowicjusz
 
Posty: 5

30 Maj 2021, 13:31

Do renowacji skórzanej tapicerki mamy zarówno farby do skórzanej tapicerki, które regenerują skórę i przywracają jej pierwotny kolor, renowatory, pozwalające usunąć ubytki, a także środki do czyszczenia i konserwacji skóry. Produktów do pielęgnacji skóry jest naprawdę wiele. Wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie i potrzeb swojego samochodu.
Kacperek1
Obserwowany
 
Posty: 1

20 Sie 2021, 19:47

Mam pytanie, zrobiłem renowację skóry ale najpierw przetarłem rozpuszczalnikiem, a następnie malowałem lakierem w sprayu. Niestety za późno natknąłem się na ten opis. Teraz skóra jest sucha, ponadto ubytki uzupełniałem szpachlą samochodową. Teraz pytanie, jak teraz poprawnie zacząć taką naprawę? Po prostu postępować według instrukcji na pierwszej stronie?
mateo1992
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

21 Sie 2021, 00:05

mateo1992, z tą szpachlą, to "pojechałeś". :cry:
Teraz chyba czeka Cię grubsza robota. Usunąć to co tam nałożyłeś.
Raz zabawiłem się w malowanie skóry w samochodzie. Na szczęście była czarna. Jakoś to wyglądało.
Trochę za późno poczytałem o renowacjach skór. Chcąc dobrze zrobić, trzeba się dobrze przygotować w materiały, poczytać, podpatrzeć na YT.
Rexman
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 45
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Mała
Prawo jazdy: 22 02 1979
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw F11
Silnik: M57 D30 313KM.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LS - ponad 2500 bieżących udoskonaleń
    Od premiery w roku 2006, dotychczasowa generacja LS przeszła ponad 2500 bieżących udoskonaleń, zaś najnowszy LS dodaje do tego kolejne 3000 zmian, a wśród nowych elementów oraz innowacji technicznych znalazły ...

09 Sie 2022, 14:15

Bardzo ważna jest też odpowiednia pielęgnacja skór. Sam nie tak dawno skorzystałem z tej usługi i powiem wam, że efekt jest naprawdę dobry.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 09 Sie 2022, 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
marcin112
Obserwowany
 
Posty: 1

09 Sie 2022, 17:44

Dobre tipy, na urlopie coś podziałam u siebie
damianj
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 06 07 2002
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: toyota auris
Silnik: 1.6 132km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Sie 2022, 11:28

Do pielęgnacji i nawilżenia skóry dobrze spisuje się zwykła oliwka dla dzieci. Nie można tylko zbyt dużo jej nanosić. :ok:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1227
Zdjęcia: 50
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

10 Sie 2022, 21:19

efekt po nasmarowaniu w sumie będzie podobny co by nanieść nawet oliwę z oliwek prosto z tłoczenia czy wd40 tylko co potem?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Sie 2022, 07:48

Próbowałem kiedyś oliwkę na jednym siedzeniu i problem był taki że nie chciała wysychać i siedzenie było cały czas tłuste. Nanoszona była cienką warstwą bo mi właśnie ktoś tak polecił, skończyło się odtłuszczaniem i naniesieniem jakiegoś mleczka do skóry (nie pamiętam dokładnie jakie). Ono po dwóch godzinach zrobiło się matowe, a po nocy fotel bez wycierania nie był tłusty.

Tak czy inaczej skórę o skórę powinno się zadbać przynajmniej raz w roku.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34

11 Sie 2022, 09:49

Oliwka na początku nadaje silnego połysku skórze - co jest kontrowersyjne :) znawcy twierdzą że zadbana skóra jest matowa. Oliwka też by się wchłonęła tylko potrzebowała więcej czasu, oczywiście dużo zależy od tego jakie skóra ma pory itp. z pewnością trzeba sprawiać żeby skóra była możliwie miękka wtedy ulega mniejszemu zużyciu.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1227
Zdjęcia: 50
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

11 Sie 2022, 10:24

motozakup napisał(a):Oliwka na początku nadaje silnego połysku skórze - co jest kontrowersyjne
To prawda :) Ja nie lubię jak się świeci wolę matową lub pół matową. To trochę tak jak czasem niektórzy czyszczą wszystko palstiki, opony bo na się świecić...
motozakup napisał(a):Oliwka też by się wchłonęła tylko potrzebowała więcej czasu, oczywiście dużo zależy od tego jakie skóra ma pory
No właśnie, tu zależy też od wyczyszczenia powierzchni skóry z brudu który często zapycha pory. U mnie jednak się to nie sprawdziło ale być może przy bardzo suchej i zniszczonej skórze coś by pomogło.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9712
Zdjęcia: 34