Saab 9-3 85 tys przebiegu.

13 Cze 2022, 08:50

Czyli "na większości for" ludzie nie wiedzą czym tak naprawdę jeżdżą ale na forumsamochodowe.pl użytkownik szybki wie wszystko o każdym aucie :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Cze 2022, 09:07

franccc napisał(a):Czyli "na większości for" ludzie nie wiedzą czym tak naprawdę jeżdżą ale na forumsamochodowe.pl użytkownik szybki wie wszystko o każdym aucie


Bo jest takie coś nasz kolejny teoretyku internetowy jak praktyka. Ty będziesz mówił że auto szt.1 którego zazwyczaj nie jesteś nawet pierwszym właścicielem jest ok.gdzie nie wiemy co jest dla Ciebie ok.a u mnie są to dziesiątki aut które przewijają się miesięcznie. Więc jeżeli w 10alfach psuło się to samo to co mam powiedzieć ? Że w internecie była jedna kolegi od strony wujka z której ktoś był zadowolony ?

No jeszcze co to znaczy "zadowolony" ?
2tygodnie temu miałem zlecenie na Fiata po tuningu. Buda Fiat silnik alfa reszta noł namę i...wywaliłem go z podwórka bo nie chciałem żeby ktoś kogoś na drodze zabił a potem mówił że to moja wina. I co w internecie ludzie łaluja do tego samochodu jak do uhrquatro na rajdzie a ja bałem się nim ruszyć z miejsca.

I wiesz które auta są największymi złomami właśnie te od zacnych pedantów forumowych. Gdzie w necie pieją jak to serwisują a potem szkoda mu 5zł.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Cze 2022, 09:34

pedantów forumowych


To się nazywa miłośnik marki, akurat w tym przypadku masz rację

Jednak mój post odnosi się do twoich wypowiedzi mających wydźwięk jakbyś był alfą i omegą motoryzacji
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Cze 2022, 17:35

franccc napisał(a):Jednak mój post odnosi się do twoich wypowiedzi mających wydźwięk jakbyś był alfą i omegą motoryzacji

Nie jestem żadną Alfa itp.tylko jest tak jak napisałem jeżeli przewinęło mi się danego modelu xx sztuk i wszystkie psuły się tak samo to co mam napisać ?
Jak znam boxera diesla bezawaryjnego to mam go polecać ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Cze 2022, 09:39

Mniejsza o Alfę, i tak jej nie wezmę, bo szukam benzyny, a o ile o dieslu opinie są (jak widać) mieszane, o tyle benzyniaki to zbyt wysokie ryzyko.

@szybki, byłbyś w stanie wypisać tutaj jakie modele wg Ciebie byłyby godne godną polecenia alternatywą dla saaba czy alfy? Budżet 30-40 tys, benzyna minimum 150 koni (optymalnie 170-200), radość z jazdy (prowadzenie), znośna awaryjność (naprawdę nie musi być pancerną hondą), znośne spalanie no i brak tandety jak w saabie.
Podaj jak najwięcej modeli, które przychodzą Ci do głowy patrząc na te kryteria, a ja każdego z nich przestudiuję :mrgreen:
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

14 Cze 2022, 10:47

Tylko trzeba sobie zdawać sprawę że coś co ma blisko 200 koni i dzisiaj kosztuje 30 tys to będzie już wiekowe dosyć, a tych aut raczej nie kupował ktoś żeby zmieniać biegi przy 2500 obrotów.
Także trzeba uważać na stan, bo może być różny.
Ja to bym poszedł w golfa V GTI, focusa ST itp

albo Megane III 2,0 TCe/180
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

14 Cze 2022, 13:56

Panowie - przywołuję do porządku. Zaczyna się robić niepotrzebna dyskusja, która prowadzi do niepotrzebnej kłótni.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

14 Cze 2022, 19:55

pazday napisał(a):szybki, byłbyś w stanie wypisać tutaj jakie modele wg Ciebie byłyby godne godną polecenia alternatywą dla saaba czy alfy?

Trudno tak strzelać :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Cze 2022, 08:56

A tak z ciekawości. Jak wypada jakość wykończenia Saaba 9-3 w porównaniu np ze Skodą Octavią II oraz Volvo XC90 I gen? :mrgreen: Są to auta, którymi jeżdżę na co dzień, więc miałbym porównanie. Chodzi mi głównie o te skrzypiące plastiki.
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

16 Cze 2022, 08:00

pazday napisał(a):Chodzi mi głównie o te skrzypiące plastiki.

Skrzypienie nie jest jedynym problemem.

Wizualnie wnętrza nie porównam do XC i oct2 ale jak z Saaba przesiadałem się do Fiata scudo 2 to było bardzo podobnie z przewagą Fiata :ok:


Ogólnie jak podoba Ci się Saab kup sobie go to Tobie ma się podobać a reszta kwestia kasy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Cze 2022, 11:27

pazday napisał(a):Jak wypada jakość wykończenia Saaba 9-3 w porównaniu np ze Skodą Octavią II oraz Volvo XC90 I gen?

Zależy czy Octavia II FL czy starsza?
Ogólnie II FL to jest tak samo jak w Golfie VI (niemal identycznie) czy Passacie B7
XC90 to starszy model ale wyższej klasy, tak samo Saab 9-3, one bedą już bardziej archaiczne w środku.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

17 Cze 2022, 12:37

szybki napisał(a):
pazday napisał(a):Ogólnie jak podoba Ci się Saab kup sobie go to Tobie ma się podobać a reszta kwestia kasy.

Podoba mi się, ale wykończenie wnętrza jednak daje do myślenia, a nie jestem zagorzałym fanem marki, żeby brać go nawet jakby się sypał. To samo mam z Alfą w benzynie.
Dlatego nie mówię ostatecznie nie, ale porozglądam się jeszcze za czymś. Uwagę przykuło mi coś takiego:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeździłem Octavią, więc konstrukcja jest mi dość bliska. Akurat wnętrza w niemcach lubię. Jedynie niepokoi mnie opis
"AUTO SPROWADZONE JUŻ ZAREJESTROWANE W POLSCE"

Nie wiem jak te silniki znoszą przebieg 170k
pazday
Początkujący
 
Posty: 155

17 Cze 2022, 13:47

XD

Nie dość, że zacząłeś z ciekawym autem a przeszedłeś na golfa to jeszcze ma on pod maską największego śmiecia wymyślonego w ciągu ostatnich 20 lat.

A co niby się w benzynowych silnikach alfy "sypie"?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Cze 2022, 14:08

pazday napisał(a):AUTO SPROWADZONE JUŻ ZAREJESTROWANE W POLSCE"

To jest straszne :mrgreen:
Twój typ jest "dosyć" ambitny :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Cze 2022, 15:58

Albo taki Focus

[link do oferty na Olx wygasł]

O focusach słyszałem, że fajnie się prowadzą. Ale czy poza tym auto godne polecenia?
pazday
Początkujący
 
Posty: 155