Samochód 10-20tyś z sportowym zacięciem

Samochód 10-20tyś z sportowym zacięciem

08 Gru 2018, 00:59

Witam serdecznie! tak jak w tytule poszukuję samochodu i liczę na porady osób lepiej rozeznanych ode mnie ^^

Budżet 10-20tyś
Typ: Sedan/Coupe/Hatchback
Wymagania: LPG lub Benzyna (z silnikiem rozsądnym do założenia lpg)
Typy:( z gwiazdką osobiści faworyci )
Lexus IS 200*
Opel Astra G Bertone*
Mitsubishi Eclipse 2g*
Mazda 3
Opel Astra h GTC
Seat Leon I
Audi A3*
Toyota Celica
Saab 9-3*
mid777
Nowicjusz

Re: Samochód 10-20tyś z sportowym zacięciem

08 Gru 2018, 09:14

Jak jesteś zainteresowany is200 to dawaj na pw.mam wersje z kompresorem w najmocniejszej opcji w manualu i lsd.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Gru 2018, 12:44

Za 20tys mozna dostac juz Cupre 1M BAM, na S3 8L troszke za mało jeszcze
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: 1.6 8V MPI
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

08 Gru 2018, 13:24

z tym że tak mocny IS to też kwestia utrzymania go hah :roll: a mój budżet aktualnie to kilkanaście k a że mam stały dochód to chce już wcześniej sobie zaplanować i poszukać opinii co do konkretnego modelu i danego silnika :unsure: , gdybym miał już nieco więcej to no no :lol: ,ładnie można by się pobawić, ale musze zachować chłodny umysł w tym wszystkim jako młody kierowca gdzie to dopiero będzie moje drugie auto i opłaty też dadzą w kość :| bo ubezpieczam czysto na siebie :!: tzn nie wiem jak ciężko takiego ISa utrzymać ale w takiej wersjii obstawiam że nie tak lekko 8) stąd też myślałem też o tańszych coupe typu Bertone, ale zawsze mogę też poczekać dłużej i odłożyć większą kase, dlatego jestem ciekaw co byście zrobili na moim miejscu
mid777
Nowicjusz

08 Gru 2018, 14:17

mid777 napisał(a):z tym że tak mocny IS to też kwestia utrzymania go hah :roll: a mój budżet aktualnie to kilkanaście k a że mam stały dochód to chce już wcześniej sobie zaplanować i poszukać opinii co do konkretnego modelu i danego silnika :unsure: , gdybym miał już nieco więcej to no no :lol: ,ładnie można by się pobawić, ale musze zachować chłodny umysł w tym wszystkim jako młody kierowca gdzie to dopiero będzie moje drugie auto i opłaty też dadzą w kość :| bo ubezpieczam czysto na siebie :!: tzn nie wiem jak ciężko takiego ISa utrzymać ale w takiej wersjii obstawiam że nie tak lekko 8) stąd też myślałem też o tańszych coupe typu Bertone, ale zawsze mogę też poczekać dłużej i odłożyć większą kase, dlatego jestem ciekaw co byście zrobili na moim miejscu

Nie zrozumiałem kolego o czym piszesz ... 99% części od zwykłego is-pasuje do kompresora. Ten jeden procent to kompresor z mercedesa, filtr powietrza i dłuższy pasek napędzający. Reszta silnik, napęd, heble, zawias 100% zwykły IS. Więc tak naprawdę taniej będą tylko auta typu populus 1.6/1,4.
Do tego proponuje Ci samochód pedantycznie serwisowany od strony technicznej nie wymagający żadnego wkładu na start. A wszystkie usterki mogę Ci rozpisać na następne 5lat użytkowania.
szybki
Moderator - Tuning

08 Gru 2018, 14:35

Dlatego właśnie pytam gdyż nie mam dużej wiedzy na temat kosztów utrzymania :| , dozbieram kase i sie odezwę jeśli jeszcze będzie w twoim posiadaniu , natomiast chciałem dopytać jakie są twoje osobiste wrażenia z użytkowania tego auta?
mid777
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne
    Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów. ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• Re: Samochód 10-20tyś z sportowym zacięciem

08 Gru 2018, 15:08

mid777 napisał(a):Dlatego właśnie pytam gdyż nie mam dużej wiedzy na temat kosztów utrzymania :| , dozbieram kase i sie odezwę jeśli jeszcze będzie w twoim posiadaniu , natomiast chciałem dopytać jakie są twoje osobiste wrażenia z użytkowania tego auta?

Nie jest to bardzo szybkie auto bo skromny Nm i masa robią swoje ale...fajnie się prowadzi, można spokojnie ćwiczyć jazdę bokiem, kontrola jest do wyłączenia całkowicie czego nie uświadczysz w zwykłych wersjach no i luz psychiczny co do serwisu. Fajną sprawą też jest cena czyli jest na określonym poziomie nic niżej ani wyżej.
    Na minus to przydałby się twardsze springi i spalanie pb alternatywą jest lpg.
    szybki
    Moderator - Tuning

10 Gru 2018, 07:06

W kosztach utrzymania doskwierać może tylko spalanie 10+. Reszta jest śmieszna jak na segment tego samochodu, wiek i jego nietuzinkowość... chyba, że miałeś xenony i stłuczkę :D
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Honda Civic VIII
    Silnik: 1.8
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2010