Samochód 5-7 tys - do krótkich przejazdów

21 Cze 2018, 20:31

Hej!
jako kompletny żółtodziób w tematyce samochodowej prosiłbym o pomoc. Do tej pory jeździłem moim pierwszym samochodem który dostał mi się gdy tata zmieniał. Jest to Citroen Xsara Picasso. Jednak pali za dużo więc chcialbym go sprzedać i w zamian kupić coś innego.

Budżet: od 5000 do 7000 zł

Do czego: krótkie trasy poniżej 100km raz na jakiś czas (co 2-3 tygodnie), sporadyczna jazda po mieście z punktu A do B. Jakieś wypady za miasto.

Rejon: Kraków i okolice

Oczekiwania: w tym budżecie aby jeździł, mało palił i się nie psuł. Zależałoby mi aby był kompaktowy i nie generował za wiele wydatków. Wygląd i marka jest sprawą całkowicie drugorzędną.


Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

Edit:
co myślicie na przykład o czymś takim?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Jarinho
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Citroen
Paliwo: Benzyna

21 Cze 2018, 22:46

Corsa 1.0 to męczarnia i do tego brak klimy.. :roll:
Jak już to szukaj 1.2 i na pewno z klimą za te pieniądze..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Cze 2018, 00:10

Ecotec 1.4 pali w cyklu miejskim do 9l, to sporo jak na moc i wielkość samochodu.

Toyota Yaris spełnia wszystkie Twoje wymagania - kompaktowa, bezawaryjna i oszczędna (do 7l w cyklu miejskim, nawet 4,5l w trasie).
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

22 Cze 2018, 00:15

9l to raczej przy lekkim piłowaniu,bardziej 8l będzie realne co jak na taką Corse jest całkiem dopuszczalne.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Cze 2018, 00:37

To mała szesnastozaworówka, więc każde żwawsze ruszenie spod świateł oznacza lekkie piłowanie.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

22 Cze 2018, 09:13

W sumie bardziej by mi rzeczywiście ta Toyota Yaris pasowała.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Coś takiego na przykład?
Jarinho
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Citroen
Paliwo: Benzyna

22 Cze 2018, 10:25

Trochę sobie ceni ale dość przyzwoicie się prezentuje.

Swoją drogą przesiąść się z Xsary Picasso na Yarisa to będzie wielki szok..

Jeszcze może coś takiego Cie zainteresuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - belka to największa bolączka tego modelu a tutaj już jest wymieniona do tego zrobiony rozrząd,dwa komplety opon i świeży przegląd.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przednia maska coś krzywo spasowana.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Cze 2018, 10:34

A co byś powiedział na renault megane coupe 1 gen :)? taki 1.4 lub 1.6
Za ok 5 k kupisz fajny egzemplarz, zostanie Ci jeszcze pakiet startowy na ewentualne naprawy
tomsal
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: BTW

22 Cze 2018, 10:41

Też bym obstawiał za nieco większym autem, jednak 100 kilometrów jechać taką Yaris czy Corsą to można się zmęczyć, a do tej pory jeździłeś czymś większym.

Akurat powyższa propozycja jest całkiem dobra, silnik oszczędny, nie pali dużo (w porównaniu do Corsy 1.4 90 KM to spali nawet mniej, jest u mnie w rodzinie taka, nie wiem czy uszkodzona czy nie bo nie moje auto ale pali o wiele za dużo).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

22 Cze 2018, 11:07

Jako drugie, zapasowe mam w garażu meganke 5d hatchback, wiadomo każdy Żyd swój towar chwali ;) u mnie jest 2001 r 1.4 16v Pb 95 km, spalanie wokół komina ok. 6-6,5 l/100. W zeszłym tygodniu obróciłem nim Zakopane (700 km w jedną stronę) absolutnie bezproblemowo. Spalanie - cała droga po autostradzie do Zakopanego ok. 8,5 l ale prędkość ~130 - 140 km/h. Powrót przy oszczędnej i umiejętnej jeździe (~ 100 km/h) spalanie wyniosło 5 l. Poza tym silniki Pb dość proste konstrukcyjnie, zawieszenie zestrojone przyjemnie miękko, koszty utrzymania dość normalne jak na kompakta.
m.in. dlatego polecem wziąć pod uwagę Megane i coupe bo prócz ww. zalet wydaje jest autem które cieszy oko ;)
tomsal
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: BTW

23 Cze 2018, 12:32

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, cały czas myślę... A podnosząc trochę zakładany budżet, co myślicie o Hondzie Jazz?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

lub

[link do oferty na Olx wygasł]

Plus taki, że mamy w rodzinie już taką,troche nowszą i nie było z nią żadnych problemów.
Jarinho
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Citroen
Paliwo: Benzyna

23 Cze 2018, 17:31

1.Warta uwagi i facet może być rzetelny bo pisze o malowanych drzwiach a to akurat widać na zdjęciach.
2.Ten taki sobie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Cze 2018, 18:31

Jazz warty polecenia - przestronny i praktyczny, jak na swoje gabaryty, a silnik względnie dynamiczny i ekonomiczny. Tylko tu już wymagany większy budżet niż przy Yarisie.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi