Samochód Coupe/Sedan do 15k

Samochód Coupe/Sedan do 15k

26 Wrz 2017, 14:40

Witam. Moim poprzednim samochodem był Golf 4 1.4 16v ( Jeździłem nim 2 lata ) palił olej na potęgę, razem z płynem do chłodnicy a 75kM w takiej budzie to stanowczo za mało - ogólnie bardzo męczący silnik. Teraz przyszła pora na nowy samochód, budżet 15k złotych a auto chcę sprowadzić z Niemiec. :D

Samochód ma być osobowy, gównie będzie jeżdżony we dwie osoby, dla tego może być Coupe lub Sedan, ważne by posiadał klimę. Jeśli chodzi o silnik to zależy mi aby auto było dynamiczne i nie miało problemów z wyprzedzaniem. Skrzynia biegów najlepiej manual. Przydało się aby auto było mało awaryjne i żeby części nie były zbyt drogie.
Jeśli nie opisałem dokładniej moich preferencji, to proszę pytać :)

Z modeli które dotychczas oglądałem spodobał mi się:

- Opel Astra G Berttone ( coupe ) z silnikiem 1.8l 16v 125kM - Przy tak lekkiej budzie silnik wystarczający, lecz niektórzy skarżą się że bierze olej " jak to 16v ". Zaś silnik 2.0T 150kM bierze tego oleju o wiele więcej i ogólnie lepiej unikać jednostek opla z końcówką LET.

Co sądzicie? Jakie modele i jakie silniki polecacie? które waszym zdaniem są warte uwagi? Z góry dziękuję :)
Ostatnio edytowany przez Kaseton, 26 Wrz 2017, 21:16, edytowano w sumie 1 raz
Kaseton
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Samochód Coupe/Sedan do 15k

26 Wrz 2017, 20:18

S40 za 15tyś = kłopoty i wydatki.
Rom33
Stały forumowicz

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

26 Wrz 2017, 21:14

Masz rację, od rana przejrzałem wiele ofert i faktycznie volvo s40 chodzi za więcej :) - usuwam je z listy
Kaseton
Obserwowany

Auto: Nie mam

30 Wrz 2017, 23:40

Hyundai Coupe GK? Ten po 2002r.

Sam takowego ciągle szukam, a naczytałem się o nim już wiele.
Na tym forum również wspominają, że auto godne polecenia (mało awaryjne, tanie części).

Tyle, że jest to auto 2+2. Dla 2 os. starczy :piwo:
Astaris
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 05 2016
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Honda Civic VI Liftback
Silnik: 1.4 90km
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

(Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
    GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach
    31 sierpnia upłynęło piętnaście lat od dnia, w którym w z linii produkcyjnej zakładu GM Manufacturing Poland w Gliwicach (wtedy Opel Polska) zjechał pierwszy samochód: biała Astra Classic. Przez kolejne lata ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Men's Day 2010
      Radio CD, MP3, Honda Civic UFO
      Rolls Royce Ghost II, tył
      Honda Civic IV, nr startowy 25